Προς το περιεχόμενο

Πού θα βρω Αcrylic Drums;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλή επιλογή είναι αυτα

http://www.thomann.de/gr/search_dir_BF_kirchhoff.html?sw=arctic

 

Αυτό γιατί δεν έχουν ραφή όπως τα ludwig και άλλα,είναι δηλαδή χυτό ακρυλικό χωρίς κόλληση οπότε έχουν μεγαλύτερη αντοχή και καλύτερο ήχο. Είναι και αρκετά φθηνότερα από τα sonor,ludwig,tama κτλ.

Review εδώ

http://www.drummersdigest.com/en/index.php?option=com_content&task=view&id=245&Itemid=29

 

Eιδικά το ταμπούρο στα 150γιούρια είναι πειρασμός..... ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον chem για τα Κirchhoff. Οι άνθρωποι φαίνεται πως ξέρουν τι κάνουν και οι τιμές είναι λογικές.

Θα μπορούσες βέβαια να παραγγείλεις Ludwig (Vistalite) απ' το Νάκα, ή Sonor (X-Ray) από το Στόλλα, αλλά κάτι μου λεει ότι η τιμή θα πονέσει.

 

Υπάρχουν επίσης και αρκετοί άλλοι custom κατασκευαστές στην Ευρώπη που φτιάχνουν (μάλλον συναρμολογούν...) ακρυλικά τύμπανα, και υπάρχει πάντα και το eBay (τα Ευρωπαϊκά παρακλάδια του, γιατί αν πεις ότι φέρνεις απ' την Αμερική, τα μεταφορικά και τα εκτελωνιστικά θα είναι ίσως όσα και η τιμή αγοράς...).

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα ακουσα τα Kirchhoff στη Γερμανια και συγκρινοντας τα με τα Ludwig μου αρεσαν περισσοτερο!

 

Φοβερα τυμπανα και κατα την ταπεινη μου γνωμη τζαμπα λεφτα θα πεταξει καποιος που θα αγορασει ακριβοτερη μαρκα... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα θα βρείς φθηνότερα-για sonor ούτε λόγος είναι της σειράς SQ2 δηλαδή 4000+γιούρια,το ίδιο τα LUDWIG- συν ότι δεν είναι seamless όπως τα Kirchofff. Όσο για μεταχειρισμένα, ή ebay κτλ δεν θα τα εμπιστευόμουν για ένα υλικό που είναι πιο ευαίσθητο από το ξύλο(μεταφορά και χρήση), και δεν θα τα πάρεις φθηνότερα ειδικά από αμερική γιατί εκεί είναι στην μόδα και οι τιμές στα limit-up. Εαν πάρεις μεταχειρισμένα προσεκτικά για ρωγμές στις τρύπες στα κελύφη και στην ακεραιότητα των rims εκεί που πατάει το δέρμα-το ακρυλικό παθαίνει ρωγμές από κακή χρήση όπου έχει τρυπηθεί και βιδωθεί και από κοπάνημα,κακή τεχνική στα rims οπότε προσοχή-καλό θα ταν να τα τσεκάρεις ο ίδιος αν και είναι αδύνατο στο ebay-. Κακά τα ψέματα 1500γιούρια για ένα κορυφαίο σετάκι λίγα είναι μην τρελαθούμε....απλά τα ακρυλικά θέλουν εξτρα προσοχή και φροντίδα για να έχεις ακέραια πολλά χρόνια. :D ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα 1500γιούρια για ένα κορυφαίο σετάκι λίγα είναι μην τρελαθούμε....απλά τα ακρυλικά θέλουν εξτρα προσοχή και φροντίδα για να έχεις ακέραια πολλά χρόνια.

 

η πλακα ειναι οτι δεν ειχα καν ρωτησει την τιμη τους γιατι υπεθετα οτι εκαναν μια περιουσια,τωρα την ειδα και να σου πω....τα βλεπω στο...εγγυς μελλον μου....(τα λατρευω για εγγραφες τα τυμπανα αυτα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πρόβλημα - που μόλις πρόσεξα - στα σετ που έχει ο Τhomann είναι ότι όλες οι κάσες, ανεξαρτήτως διαμέτρου, έχουν βάθος 20 ίντσες, το οποίο προσωπικά το βρίσκω υπερβολικό, τόσο ως προς την ικανότητα να βγάλουν ήχο, αφού πρέπει να χτυπήσεις δυνατότερα για να διεγερθεί το μπροστινό δέρμα, όσο και ως προς την εργονομία/μεταφορά γιατί είναι ολόκληρα γαϊδούρια!

 

Βέβαια αυτά ισχύουν για μένα που έχω συνηθίσει το πολύ μέχρι 18άρες, και συνήθως παίζω με 14άρες ή 16άρες (συνεχίζω να μιλάω για κάσες, για εσάς με τα βρώμικα μυαλά... ξέρετε ποιοι είστε!).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα 22Χ18 και πήγα σε 22Χ16 χωρίς να δω διαφορά σημαντική ώστε να με κάνει να ψάχνω αλλού.Μην τρελαίνεσαι 22Χ20 είναι μιά χαρά απλά θα ζορίζεσαι όπως είπες στην μεταφορά αλλά δες έτσι θα βλέπεις μέσα από την μπότα που πατάς!!!!!Αυτό και αν είναι επιχείρημα για να πάρεις ακρυλικά ;D ;D ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα εμενα μου αρεσει αυτο,η καλυτερη μποτα που εχω ακουσει ποτε μου ειναι 26χ18 οποτε η 24χ20 ειναι ταμαμ για τα γουστα μου,αν δεν "μπισταει" η μποτα & δεν κατεδαφιζει τη διπλανη οικοδομη δε λεει.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε αυτή του Tommy Lee που είναι 32άρα!Θα ισοπεδώνεις το τετράγωνο και θα διεγείρεις τους σεισμογράφους στο αστεροσκοπείο!!! ;D 8) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου