Προς το περιεχόμενο

Ωραίο θεμα στις πανελλήνιες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εριχνα μια ματια στο θεμα της εκθεσης που επεσε σημερα στις πανελλήνιες (να θυμηθω τα

μαθητικα μου χρονια) και μου αρεσε πολυ γιατι θελω να δω τους σημερινους 18αχρονους που ειναι ΕΜΟ,τρεντυ και τα ρεστα τι ξερουν για την πατριδα και κατα ποσο νιωθουν Ελληνες--γιατι αν δεν ξερεις και δεν επιβεβαιωνεις μερα με τη μερα  την ταυτοτητα σου, απλα χανεσε ή μεταλασεσε.

αν και μυριζομαι..πως θα γινει σφαγη και να σας πω την αληθεια προτιμω θεματα που κατεχουν ολοι ετσι ωστε να εχουν ολοι δικαιωμα στην δυνατοτητα αναπτυξης του γραπτου  τους λογου, γιατι τωρα ενας 18αχρονος που τα τελευταια 3 χρονια ασχολειτα με το μαλι του, τα ξυραφακια και ψαχνει απορυπαντικα για να πλενει τις μαυρες πλερεζες χωρις να χανουν την λαμψη τους--δυστυχως θα ειναι OFFtopic.

 

Γ. Ο Δήμος σας διοργανώνει μια εκδήλωση με θέμα την παράδοση. Ως εκπρόσωπος της μαθητικής σας κοινότητας αναλάβατε τη σύνταξη ενός κειμένου που θα εκφωνηθεί στην εκδήλωση. Σ’ αυτό να αναφέρετε τις αιτίες για τις οποίες πολλοί νέοι σήμερα έχουν απομακρυνθεί από την παράδοση και να προτείνετε τρόπους επανασύνδεσής τους με αυτήν (500-600 λέξεις).

Μονάδες 50

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εριχνα μια ματια στο θεμα της εκθεσης που επεσε σημερα στις πανελλήνιες (να θυμηθω τα

μαθητικα μου χρονια) και μου αρεσε πολυ γιατι θελω να δω τους σημερινους 18αχρονους που ειναι ΕΜΟ,τρεντυ και τα ρεστα τι ξερουν για την πατριδα και κατα ποσο νιωθουν Ελληνες--γιατι αν δεν ξερεις και δεν επιβεβαιωνεις μερα με τη μερα  την ταυτοτητα σου, απλα χανεσε ή μεταλασεσε.

μεταλλάσσεσαι (αυτό που έγραψες εσύ μήπως βγαίνει από το μεταλάς;  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω κ γω την εμπειρια μου μιας κ εγραφα σημερα.το θεμα ηταν καλο προς ευκολο.δεν ζητουσε συνεπειες παρα αιτια κ τροπους αντιμετωπισης(με το ζορι κρατηθηκα να μη βαλω συνεπειες!).οι υπολοιπες ασκησεις μου φανηκαν προφανεις κ η περιληψη σε στοχαστικο δοκιμιο αν κ οχι ευκολη την παλεψα πιστευω καλα.οσο για τους εμοτρεντουλες το κριμα στο λαιμο τους... :P :P καλη επιτυχια σε ολους κ καλα αποτελεσματα!!

α ονειρεύεσαι σαν να είναι να ζήσεις αιώνια, κ να

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά, πόσο έχουν αλλάξει πλέον τα πιτσιρίκια; Ντάξει δηλαδή, αλλαγές τεράστιες όντως υπάρχουν, αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι τα παιδιά είναι χαζά, ούτε ότι δεν σκέφτονται και δεν ενδιαφέρονται για τίποτα εκτός από το μαλλί! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραδοση ειναι καλη φαση κι ετσι,γτ και καλα δεν πρεπει να μην ξερουμε ποιοι ειμαστε.Πολλα παιδια ειναι στη φαση οτι οκέι δεν πειραζει και καλα να μην ξερουμε αλλα ολοι ξεροιυμε οτι δεν ειναι σωστο να μην ξερουμε ποτε ειπε το οχι ο αχιλλαιας στους Ξέρξεις πιχί.Γενικα ειναι τέφα κατι πανηγυρια που κανουν στο χωριό μου και βαρανε εκει νταούλια και τρωνε γενικα κλπ και γουσταρα ενω στην αρχή τα ειχα δει πολύ ντεκαβλέ,ξερεις φαση χωριο κι ετσι.Γενικα,η ληση ειναι η ανθροπιστικη παιδεια,και καλα να μενουμε σπιτι με τις οικογενηες μας,να βλεπουμε καμμια καλή τιβί,οχι ολο εξω κι εξω συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραδοση ειναι καλη φαση κι ετσι,γτ και καλα δεν πρεπει να μην ξερουμε ποιοι ειμαστε.Πολλα παιδια ειναι στη φαση οτι οκέι δεν πειραζει και καλα να μην ξερουμε αλλα ολοι ξεροιυμε οτι δεν ειναι σωστο να μην ξερουμε ποτε ειπε το οχι ο αχιλλαιας στους Ξέρξεις πιχί.Γενικα ειναι τέφα κατι πανηγυρια που κανουν στο χωριό μου και βαρανε εκει νταούλια και τρωνε γενικα κλπ και γουσταρα ενω στην αρχή τα ειχα δει πολύ ντεκαβλέ,ξερεις φαση χωριο κι ετσι.Γενικα,η ληση ειναι η ανθροπιστικη παιδεια,και καλα να μενουμε σπιτι με τις οικογενηες μας,να βλεπουμε καμμια καλή τιβί,οχι ολο εξω κι εξω συνεχεια.

 

respect2.jpg

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραδοση ειναι καλη φαση κι ετσι,γτ και καλα δεν πρεπει να μην ξερουμε ποιοι ειμαστε.Πολλα παιδια ειναι στη φαση οτι οκέι δεν πειραζει και καλα να μην ξερουμε αλλα ολοι ξεροιυμε οτι δεν ειναι σωστο να μην ξερουμε ποτε ειπε το οχι ο αχιλλαιας στους Ξέρξεις πιχί.Γενικα ειναι τέφα κατι πανηγυρια που κανουν στο χωριό μου και βαρανε εκει νταούλια και τρωνε γενικα κλπ και γουσταρα ενω στην αρχή τα ειχα δει πολύ ντεκαβλέ,ξερεις φαση χωριο κι ετσι.Γενικα,η ληση ειναι η ανθροπιστικη παιδεια,και καλα να μενουμε σπιτι με τις οικογενηες μας,να βλεπουμε καμμια καλή τιβί,οχι ολο εξω κι εξω συνεχεια.

 

+1

 

Pesta megale! Panw-katw ki ego mia ap' ta idia egrapsa alla kai oti emena sto xorio moy den exei kan club!!!Paradosi & kourafe3ala re mlkes.Pou 9a vgenoumai reeeeee? Sti stani me ta mparmpadia?

PS: Blue mou xrostas akomi ti lak pou sou danoisa. Fertein pisw.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεξηγησις:

 

ΟΛΕΣ οι εκφρασεις που χρησιμοποιησα προερχονται απο την εποχη που πηγαινα εγω σχολειο (πανε 10 χρονια).

Δε διαφωνω με το Μενελαο,δεν ειναι χειροτερα τα σημερινα πιτσιρικια,η τηλεοραση ειναι χειροτερη και τα προβαλλει ως όμοιά της.

Μπορεις να κανεις κ δειγματοληψια στο φορουμ να δεις οτι δεν ειναι ετσι τα πραματα κ οτι τα χειροτερα τα λενε αλλες γενιες βλημμάτων ή εστω οτι το πνευματικο επιπεδο δεν ειναι συναρτηση της ηλικιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου