Προς το περιεχόμενο

Funk off!!! (clip)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Long ισκιωτε πολυ καλος!! Αυτα τα jam δεν τα βαριεμαι ποτε, ωραιοι αντιχρονισμοι.

Ομως θα συνφωνησω για τη στρατ, το κομματι φωναζει

-κομματι 'εεπ εσυ με τη μακρια σκια παιξε με με στρατ! ' :D

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Long ισκιωτε πολυ κολος! αυτα τα jam δεν τα βαριεμαι ποτε, ωραιοι αντιχρονισμοι.

Ομως θα συνφωνησω για τη στρατ, το κομματι φωναζει 'παιξε με με στρατ!' :D

 

Thanks Κώστα...ίσως κάνω κάτι γι'αυτό που λες... ;) (το ανέφερε και ο "κατάσκοπος"... :))

 

Τώρα μάλιστα που το ξανάκουσα σε 1-2 σημεία έπεσα και χτύπησα... ;D ;D....Αουτς!!... ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Long, εμένα μου άρεσε ότι πέρα από το bluesy παίξιμο (που γνωρίζουμε ότι το έχεις), δείχνεις ότι μπορείς να δανειστείς και από άλλα στιλ. Και όταν μιλάμε για τέτοια κομμάτια που έχουν χιλιοπαιχτεί σε όλες τις δυνατές παραλλαγές (και προσωπικά τα βαριέμαι αν τα σόλο ακολουθούν την πεπατημένη), αυτές οι λεπτομέρειες είναι που χρωματίζουν το παίξιμο. :) :)

 

... το ανέφερε και ο "κατάσκοπος"... :))

.

 

Ναι, αλλά μετά άλλαξε γνώμη (σταυρώστε τον)  :)

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο mastering τώρα ποιός θα το κάμει που σε έχουμε να παίζεις μόνο?

 

Πολλά στύλ μαζί ντάσκαλε που ντίντασκες.Jazzy,Bluesy,Rocky(4) κτλ.

Φανταστηκέ πλάτανε με τη σκιά σου.....Θα θελα μια ανάλυση πάνω στο τι έπαιξες αλλα θα ήταν βαρετό, ας το αφήσουμε.

 

Κομπλέ κομματος αν κ οταν διάβασα τίτλο το περίμενα φάνκ μέχρι το κόκκαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άντε, να ακούσουμε κι άλλα παιξίματα στο ίδιο θέμα...

 

 

Να μαι και εγώ

 

 

Mistakes of this first take are included!... :) ;D

Ένα απλό jam είναι άλλωστε... ;)

 

 

 

 

Να μαι και εγώ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manosx, ενδιαφέρουσα προσπάθεια, πολύ καλές φράσεις, αλλά το παίξιμο μου φάνηκε κάπως "μεθυσμένο" όσον αφορά την αίσθηση του χρόνου. Έχω ξαναγράψει ότι το στιλ Scofield θέλει πολύ περισσότερη προσπάθεια απ' ότι μπορεί να φαίνεται αρχικά. Επίσης, παίζεις πολύ και δεν αφήνεις το κομμάτι να "αναπνέει" οπότε σκοτώνεις και το groove...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με το χρόνο μου κανε κ μένα εντύπωση αλλα δεν τόλμησα.Υπέθεσαα οτι έχει μεγάλο latency στο recording κ ξέχασες να το διορθώσεις.Επίσης ο αερας στο κομμάτι είναι ακ΄μη ένα θέμα.Θα λεγα οτι ο spy μου τα πήρε απ το στόμα αλλα τά χει η χάρη του κ το nick του αυτά.Γκλούκ, γκλούκ, γκλούκ, θα το καταπιώ κι αυτό το φαρμάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου