Προς το περιεχόμενο

Gibson les paul-με 655!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα ειναι μαλλον αυτη η κιθαρα

 

http://www.guitarcenter.com/Gibson-Les-Paul-Vintage-Mahogany-Electric-Guitar-103371357-i1149476.gc

 

για την οποια ειχα ποσταρει και γω παλιοτερα, με την ιδια εκπληξη για την πολυ χαμηλη τιμη της (φοραει και τους ακριβους burstbuckers). την φερανε τελικως και στας ευρωπας.

 

προφανως βεβαια το ποσο λεει... κατασκευαστικα ειναι ενα μαλλον μυστηριο θεμα, οποτε καλυτερα να τσεκαρετε απο κοντα (αν ειναι αυτο δυνατον) την εν λογω κιθαρα πριν την αγορα της.

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χωρίς καμία διάθεση προσβολής σε αυτούς που κατέχουν sudio, ηατά τη γνώμη μου η studio είναι η χειρότερη les paul που έβγαλε ποτέ η gibson. Και 300 ευρώ να είχε, δεν την έπαιρνα.

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια στο στόμα σ'... Δεν νομίζω ότι υπερβάλλεις, και πράγματι, ακόμη και 300 ευρώ να είχε ούτε εγώ θα την έπαιρνα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και είναι η χειρότερη les paul, και δεν είναι καθόλου προσβολή να το λες!

 

Έχω και ξέρω... ;)

 

Εδιτ: με πρόλαβε η ματωμένη κυριακή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μπορεί κάποιος να της έχει φοβερή αδυναμία!

Όλοι ξέρουμε καλά το πως είναι οι κιθαρίστες με τα όργανα - ερωμένες τους!

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και είναι η χειρότερη les paul, και δεν είναι καθόλου προσβολή να το λες!

 

Έχω και ξέρω... ;)

 

Εδιτ: με πρόλαβε η ματωμένη κυριακή

+1

Εγώ πρόλαβα και την πούλησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ασχετό, αλλά είχα την τύχη να παίξω με μία Gibson - Les Paul Custom της δεκαετίας του '50, με έβενους  κτλ δεν θυμάμαι περισσότερα στοιχεία (πάνε 10 χρόνια τώρα), την οποία τότε ο δάσκαλός μου, την είχε πάρει λέει από την αυστραλία αρκετά ακριβά, και να φανταστήτε πως από το παίξιμο είχε ξεβάψει το πίσω μέρος της ταστιέρας αρκετά.

Βέβαια σε άριστη κατάσταση. Σαν το καλό παλιό κρασί.

 

Αν και με τα λύπης μου θυμάμαι πως μου την είχε δώσει ο αείμνηστος να παίξω σε ένα live και ο μ@λ@κ@ς δεν έβγαλα την ζώνη , και με την αγκράφα άφησα σημάδια στο σώμα της κιθάρας....(ξέρω, ας με κρεμάσουν στη μέση της πλατείας ανάποδα... :-[) Δεν μπορείτε να φανταστήτε ΤΙ ιδρώτας με έλουσε όταν το είδα...

Αν και πήγα σε αντιπρόσωπο να ρωτήσω αν φτιάχνει πριν του την γυρίσω πίσω, μου είπανε πως "άδικος κόπος να ταλαιπωρήσεις το εργαλείο και να χάσει από πάνω του τα σημάδια του χρόνου που έχουν περάσει..."

 

Ακόμα το θυμάμαι...

 

Σαν αυτή ήταν:

Gibson_Les_Paul_Custom_Cherry_Burst_2008_Guitars.jpg

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου