Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με tonelab se


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια γενικοτερα συμφερουν πολλα πραγματα και απο αγγλια πλεον, καθως το ευρω δυναμωνει και σε σχεση με τη στερλινα. σιγουρα δεν ειναι βεβαια οι σουπερ προσφορες του δολαριου. οπως και να χει, ψαχτειτε.  ;)

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσηξα-ξαναφυσηξα λιπανα και τελικα δουλευει μια χαρα η tonelab.

;D ;D ;D

τωρα ανοιξα και την gt8 φυσηξα ολα τα foot switch , ψεκασα το επιμαχο σημειο αλλα τελικα δεν δουλευει και ετσι θα φυγει για επισκευη.... ::)

 

 

 

Μπραβο Σπυρο, πηγε η καρδια στη θεση της........

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx τακη! ;D

 

τι γινεται ομως αν το ξανακανει? κατι δεν μου παει καλα.

το "ιστορικο":

 

παρασκευη βραδυ δουλευαν ολα κανονικα. στη μεση της νυχτας κατα τις 3 απεβιωσε το κουρδιστηρι. μετα απο λιγο δεν δουλευε ο ενας ποδοδιακοπτης επιλογης patch (Νο3).

λιγο πριν τελειωσει η νυχτα , δουλεψε το No3 και απεβιωσε το No2.

 

το χθες βραδυ σαββατο , δεν δουλευε καθολου το 2 και 3 και δουλεψε ο ποδοδιακοπτης για το κουρδιστηρι , κανοντας ομως διπλο πατημα. οπως δλδ διπλο κλικ στο mouse του pc.

 

τρελαινομαι. δεν νομιζω να λειτουργει σωστα αυριο παλι....κατι μου λεει να παρω μια Le ως εφεδρικη.

 

(παντως .... boss ΔΕΝ ξαναπαιρνω  >:()

 

τι να κανω...μου φαινονται απο μαγεια ως νεραϊδικα ολα αυτα....

 

το μοναδικο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι φταιει η ταση του ρευματος , και αυτο το 2ημερο στο μαγαζι δεν ειχα τον σταθεροποιητη. στο σπιτι ομως?? γιατι κανει τα ιδια???

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να δοκιμασεις αυτο που σου ειπα με το restart? Να σωσεις δηλ τους ηχους σου και να την κανεις reset μηπως και εχει ψιλοτρελλαθει το συστημα απο τα ρευματα?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να δοκιμασεις αυτο που σου ειπα με το restart? Να σωσεις δηλ τους ηχους σου και να την κανεις reset μηπως και εχει ψιλοτρελλαθει το συστημα απο τα ρευματα?

 

ναι απλα το αφησα σαν τελευταια λυση...θα το κανω αποψε κιολας και θα την τεσταρω ολη τη βδομαδα και βλεπουμε..  ευχαριστω τακη 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο μετά από την δικιά μου "επέμβαση" δεν έχει ξαναβγάλει πρόβλημα (με αρκετή και σκληρή χρήση + καποιες μπύρες που λούστηκε :-X). Τι να σου πώ, ενα backup πάντα χρειάζεται, αλλά από την άλλη  δες αν θα σου ξαναβγάλει πρόβλημα σύντομα, και αναλόγως πράτεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το προβλημα το δικο μου ανακλαυψα οτι ειναι στο φωτοκύτταρο του pedal!Δεν πιανει..Εχετε καμια ιδεα?Αν φτιαχνεται τετοιο προβλημα..Που μπορω να απευθυνθω?

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως το πειραξες καταλαθος ?

συνηθως αυτα εχουν ενα led που φεγγει μια φωτοδιοδο (η τελως παντων ενα φωτο"κατι") και αναμεσα παρεμβαλεται ενα πλαστικο διαφανες(αυτο ανεβοκατεβαζεις οταν πατας το πενταλ)  το οποιο ειναι βαμμενο με μαυρο χρωμα ντεγκραντε (που βαθμιαια δηλαδη γινεται απο τελειως διαφανο σε τελειως μαυρο ) .

Μηπως εφυγε απο την θεση του αυτο ή κατι αλλο παρομοιο? μηπως επιασε σκονη και ειναι αδιαφανο ?(σχεδον αποκλειεται αλλα λεμε τωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου