Προς το περιεχόμενο

Μια πάρα πολυ δυσάρεστη εμπειρία απο το πλαίσιο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

  σιγουρα υπαρχουν αξιολογα μαγαζια - εχω αγορασει και απο e-shop, πλαισιο κ.τ.λ., το θεμα ειναι οτι η εξυπηρετηση και τα δικαιωματα του πελατη σε περιπτωση που κατι παει στραβα στην ελλαδα δεν εχουν καμμια σχεση με ευρωπαικες χωρες. γιατι να φωναζω, να παιρνω και να ξαναπαιρνω τηλεφωνα, η να εχω την αντιμετωπιση "δεν ειναι δικο μας θεμα πλεον, απευθυνθειτε στον ταδε..", οταν απλα μπορω να αγορασω απο ευρωπη οπου με ενα email η τηλεφωνημα θα ειμαι καλυμμενος οτιδηποτε κι αν συμβει?

 

..αλλα το θεμα ηταν το e-shopping απο ελλαδα. εγω προτιμω να περναω απο το μαγαζι και να συννενοουμαι ο ιδιος, νομιζω οτι δεν εχω ποτε αγορασει κατι απο ελληνικο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά την έρευνά μου την είχα κάνει. Αλλα το systemgraph δεν είναι online κατάστημα και αν πάτε στην ιστοσελίδα τους:

 

http://www.systemgraph.gr/

 

στα προιόντα δεν έχουν ούτε κωδικούς, ούτε διαθεσιμότητα, ούτε καν να παραγγείλεις.

 

Επειδή στην αρχή μου φάνηκε ψιλομούφα λοιπόν το systemgraph είπα να παραγγείλω απο το πλαίσιο αφού ήμουν πολύ ευχαριστημένος απο τις αγορές μου μέχρι τώρα.

 

Πήγα στο systemgraph σήμερα, μια χαρά μαγαζί τίγκα στα mac  :D :D :D :D :D και πήρα τα πραγματάκια μου.

 

trigga πολλά νευράκια έχεις χρυσή μου τελευταία... ::) ::) ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είναι μηχάνημα 10 έτη φωτός μπροστά?Τσίλ άουτ μίστερ μιγιάγκι ναούμ

 

10 όχι, 5 σίγουρα.

 

Και το θέμα δεν είναι ότι ψάχνουμε κάτι εξειδικευμένο και με εξωγήινη τεχνολογία. Είναι ότι δεν υπάρχει επισήμως apple στην χώρα, γι αυτό υπάρχει μικρή διαθεσιμότητα και υψηλές τιμές.

 

Γι αυτό ας ρίξουμε μια υπογραφή εδώ (ένα mail χρειάζεται):

 

http://www.wewantapplegreece.com/

 

Μπάς και γίνει δουλειά.

 

Να ψηφίσουν και οι PC users γιατί όταν θα αποφασίσουν να πάρουν mac μπορεί να υπάρχει apple στην Ελλάδα και να γλιτώσουν την ταλαιπωρία.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα και εγώ μια ιδιαίτερη εξυπηρετηση από το Πλαίσιο, τους είχα πάρει τηλ. και τους είχα ρωτήσει αν γίνεται σε κάποιο service να μου βρούν το βιβλίο διευθύνσεων του outlook express γιατι κάτι έγινε με το  pack2 και δεν το έβρισκα με τίποτε, μου πρότειναν να πάω στο service toy Ελληνικού....έφυγα από κέντρο Αθήνα και πήγα στο Ελληνικό ...λόγο ότι ήμουν με αυτοκίνητο έφαγα μια τρελή κίνηση...λέω ωραία θα κάνω την δουλειά μου και όλα ο.κ. ............μετά από δυό μέρες με παίρνουν τηλ. για να πάω να παραλάβω......η χρέωση ήταν 15 ευρώ και το πρόβλημα δεν λύθηκε ....δεν μπορεσαν να μου βρούν το βιβλίο διευθύνσεων.

.....οπότε έφαγα ένα χασομέρι και μια ταλαιπωρία 2ημερών

πλήρωσα 15 ευρώ για το πρόβλημα που δεν έλυσαν

γιατί λέει αυτή είναι η ελάχιστη χρέωση, γίνει δεν γίνει δουλειά!

 

α! ρε πλαίσιο πρώτη μούρη!!!

 

...πήγα σε μικρό μαγαζάκι γειτονιάς ...σκεπτόμουνα σιγά μην μου το φτιάξει! αφου οι γάτοι του πλαίσιου δεν μπορούν μάλον δεν γίνετε...το πήγα 12 το μεσημέρι και στις 1:30 με πήρε τηλ. ότι είναι ο.κ. να πάω να παραλάβω....ανοιγω τον υπολογιστή και τα βρήκα πραγματικά όλα ο.κ.

 

τα συμπεράσματα δικά σας......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζήτζη πρόσεχε γιατι η πολύ applίασει θα σου φέρει κανα καρκίνο.Κράτα κ καμμιά πίσω κίνηση.

 

Δεν είναι applίαση φίλε trigga. Απλώς θέλουμε να κάνουμε κ εμείς τη δουλειά μας χωρίς να ταλαιπωρούμαστε και χωρίς να πληρώνουμε κερατιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BRAIN αυτο που θα σου πω ισχύει παγκόσμια.

 

Καμμια αλυσίδα πολυκαταστημάτων δεν προσφέρει ειδίκευσή προσωπικού κ σέρβις.Η πολιτική τους είναι φθηνα εργατικά χέρια χωρίς πτυχία κ ειδικεύσεις για χαμηλότερους μισθούς κ αποφυγή σέρβις με όλους τους δυνατούς τρόπους.Αφου τα συμβόλαια που κλείνουν με τις βιομηχανιες παραγωγής κ με προμηθευτές προιόντων περιέχουν την επιστροφή τους κ επισκευή απο την εταιρία παραγωγής.

 

ΜΕ αυτό τον τρόπο μειώνονται να έξοδα.Το μαγαζάκι της γειτονιάς σου θα σου κάνει τη δουλειά ή ακόμα καλύτερα το φιλαράκι σου που σκαμπάζει 5 πράματα παραπάνω απο υπολογιστές.

 

Αν διάβασες πρίν ο lambrosgg είπε οτι έκανε κ βιογραφικό κ επιστολή πρόσληψης στο εν λόγο κατάστημα.Απο που κι ως που θα την είχε την ειδίκευση απο το distortion ή τη μουσικολογία???  Αν ο διευθυντής του καταστήματος έκρινε οτι ο λάμπρος έχει παρουσιαστικό κ ευχέρια λόγου θα είχε προσλήφθεί στην εργασία θα διάβαζε κ 5 μαλακίτσες να μάθει απο ποιόν πωπούλη μπαίνουν τα βύσματα usb κ θα έβγαινε στην γύρα.(Δεν ξέρω αν σε απορρίψανε ή περιμένεις ακόμα απάντηση οπότε μιλώ κ λίγο υποθετικά).Βέβαια και το θέμα "φοιτητής" είναι λίγο αβέβαιο για την πρόσληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε BRAIN, αυτό το thread έχει εξελιχθεί περισσότερο με βάση ενός προβλήματος κατά την παραγγελία/παράδοση κάποιων προϊόντων. Το after sales support και το service είναι ένα άλλο κεφάλαιο, πιο μεγάλο και πιο πονεμένο. Αλλά σηκώνει και πολύ κουβέντα επί άλλων βάσεων (εμπειρία τεχνικών, εκπαίδευση, πολιτική service της εταιρίας, περιθώρια χρόνου-κέρδους κα).

Με δυό λόγια, έχω εκφραστεί πολλάκις σχετικά με την έλλειψη εμπιστοσύνης που μου έχουν δημιουργήσει οι τεχνικοί στο Πλαίσιο και στα περισσότερα καταστήματα του είδους όπως e-shop, Multirama και τα λοιπά.

 

Όσο για τα Apple φίλε lambrosgg... αν πήρες Mac και νομίζεις ότι οι χρήστες PC πληρώνουν κερατιάτικα, με γειά σου και καλά στέφανα. Αλλά δεν αντέχεται άλλη προπαγάνδα σχετικά με το γνωστό θέμα Mac vs PC, νισάφι ρε παιδιά! Πάρτε τα Mac σας και αρχίστε τη χειρωνακτική εργασία μπροστά τους αφού σας φτιάχνουν τόσο, γιατί πρέπει να πρήζετε εμάς δηλαδή;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα Apple φίλε lambrosgg... αν πήρες Mac και νομίζεις ότι οι χρήστες PC πληρώνουν κερατιάτικα, με γειά σου και καλά στέφανα. Αλλά δεν αντέχεται άλλη προπαγάνδα σχετικά με το γνωστό θέμα Mac vs PC, νισάφι ρε παιδιά! Πάρτε τα Mac σας και αρχίστε τη χειρωνακτική εργασία μπροστά τους αφού σας φτιάχνουν τόσο, γιατί πρέπει να πρήζετε εμάς δηλαδή;

 

Μπρε συ σύντεκνε? Είπα τίποτα τέτοιο? ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΜΑΚ είπα να μην πληρώνουν κερατιάτικα επειδή δεν υπάρχει επίσημως η apple στην Ελλάδα.

 

Ποιός μίλησε για χρήστες pc?

 

Έπρηξα κανένα?

 

 

ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΧΡΥΣΕΣ ΜΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ....  ::) ::) ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Lambrosgg, δεν θέλω να σου βγάλω καμιά 10αριά πρόσφατα posts σου όπου εξυμνείς τα Mac, ειλικρινά βαριέμαι. Εξάλλου δεν ήταν προσωπικό το post μου, διάφοροι πετάγονται κατά καιρούς να μας υπενθυμίσουν πόσο τέλεια είναι τα Μήλα και πόσο χάλια τα PC. Ένας εκ των πιο φανατικών μάλιστα μας κούνησε μαντήλι σήμερα. ;)

 

Και δεν έχω νεύρα, έχω απλά φρακάρει. Δεν θέλω βρε αδερφέ να κάνω το παρακάτω που έγραψες πιο πριν γιατί δεν με απασχολούν τα Mac, κακό είναι;

Να ψηφίσουν και οι PC users γιατί όταν θα αποφασίσουν να πάρουν mac μπορεί να υπάρχει apple στην Ελλάδα και να γλιτώσουν την ταλαιπωρία.  :D

Σόρυ που αφορμή για να εκφράσω την απελπισία μου στάθηκε το παραπάνω σου post. Κατάλαβέ με, είμαι (και ενδεχομένως όχι μόνο εγώ) εν τω μέσω πλύσης εγκεφάλου εδώ και πολύ καιρό. Λίγη μετριοπάθεια ζητώ μόνο...

 

Υ.Γ. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι μία στραβή στις τόσες = καμία ουσιαστικά. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου