Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση κιθάρας στο PC.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση παιδια.Εχω μια ηλεκτρικη κιθαρα και θελω με καλωδιο να την ηχογραφησω στο pc μου.Υπαρχει ενα τετοιο καλωδιο το οποιο να συνδεει την κιθαρα με την καρτα ηχου κατευθειαν?Αν υπαρχει πως λεγετε αυτο το καλωδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τέτοιο μαγικό καλώδιο δεν υπάρχει ακόμη.

Και αυτό γιατί πολλά εξαρτώνται από την είσοδο της κάρτας σου (αν είναι με προενίσχυση ή όχι κλπ).

Οπότε, πρώτα πες τι κάρτα έχεις και διάβασε τα σχετικά άρθρα στα Basics που θα βρείς στην πρώτη σελίδα και όλα θα τα βρούμε. :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω εννοεί καλώδιο από 1/4" που έχει η κιθάρα σε βύσμα ακουστικών" [1/8" ? ]. Αν βρει τέτοιο καλώδιο [ή ανταπτοράκι] ή αν διαβάσει αυτά που λες, θα καταλάβει ότι χρειάζεται DI, preamp ή κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα σε άφηνα να ταλαιπωρείσαι με ανταπτοράκια, αλλά επειδή εδώ είναι δημόσια συζήτηση και μπορεί να ταλαιπωρηθούν κι άλλοι, επαναλαμβάνω:

 

1.πες μας τι κάρτα έχεις και διάβασε τα σχετικά άρθρα στα Basics που θα βρείς στην πρώτη σελίδα

 

2.διάβασε αυτά που σε παραπέμπει ο Gerasimos

 

3.διάβασε τους κανόνες του forum. Γράφουμε ελληνικά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου