Προς το περιεχόμενο

ευκολα σολο ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε κιθάρα απ οτι θυμάμαι και γω για να βγάλω σοβαρά μελωδίες περισσότερο κ όχι σόλο ήταν με το jam with santana,garry moore.

 

Ακόμη αντιγραφή κάποιον σε φούλ σόλο κομμάτι δεν έχω κάνει απλά ίσως πάρω κάποια licks κ τα ενσωματώσω στο δικό μου παίξιμο.Στη φάση practice νομίζω δε λέει κ τπτ το να αρχίσεις να λιώνεις σόλο απ' όπουδίποτε.Περιμένω πρώτα να αποκτήσω όλα τα εργαλεία για το σόλο και μετα να αρχίσω το transcipting.Ξέρετε όλες τις σκάλες, όλα τα modes, πολλές συγχορδίες κ αναστροφές-παραλλαγές τους,αρπέζ σε όλα τα είδη απο 5-6 θέσεις το καθενα κτλ κτλ κτλ κτλ

 

Το καλό πρίν μάθεις κάποιον στον τρόπο που σολάρει κ να κάνεις αυτο που λέμε μελέτη στον τρόπο του κάθε σολίστα πρεπει ο ίδιος να κατέχεις αρκετα πράγματα ωστε να καταλάβεις κ απο που προέρχεται αυτό που αντιγράφεις-μαθαίνεις κ ετσι να το ενώσεις με τα δικά σου.Αυτο κάνω εδω κ λίγο καιρό που έχω αποκτήσει νομίζω αρκετές γνώσεις.

 

Υ.Γ.Τώρα που παρατηρώ είμαι κ off-topic με αυτά που λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου