Προς το περιεχόμενο

Χρειαζομαι ΠΕΝΤΑΧΟΡΔΟ!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα ψιλοαθλιο IBANEZ αλλα μας επεισε οχι τοσο πολυ ο ηχος του (ο οποιος εμοιαζε ολιγον με...πλαστικη πορδη ;D) αλλα τα μπασα που εβγαζε η σι,οποτε φανταζομαι με ενα κανονικο μπασο (δηλ.p-bass ;D) αν δουλεψει η σι τα πραγματα θα εχουν την σωστη sub μπασουρα με πριν :)

 

κοντος ψαλμος αλληλουια παντως ..θα δουμε..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μπασάκι φαίνεται πολύ όμορφο...μόλις το λάβεις στείλε κάνα review να δούμε αν είναι μόνο "εξωτερική" η ομορφιά!

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά εννοεί Drop-C στη Ε χορδή... Αλλά δε θα έχει διαφορά από το να παίζεις τη μπασσογραμμή σε μια απλώστρα ρούχων...

 

*χλατς* *κλιτς* *βοουουουουουουυο* *κλατς* *βοουουωωωμμ* *κλιτς χλουτς* ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμίζω πως εννοούσε κούρδισμα σε Ντο...

 

Με κουρδισμα σε Ντο θα μπορεί να ρίχνει & καταπληκτικά σόλο. (Νομίζω οτι θα μας βαρέσει με το fender)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε σεις σε drop-C εννοώ....a la Scott Reeder....

στο p-bass μου έχω δοκιμάσει να το κατεβάσω σε drop-D (με 50άρες flat) και τα κατάφερε χαλαρά, τώρα για ντο ας δοκιμάσει και να μας πει....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα δεν προκειται να δοκιμασω τιποτα μια και δεν θελω ΝΤΟ αλλα ΣΙ & βεβαια μια και ΠΗΡΑ 5χορδο... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον ηρθε το εργαλειο και με μια λεξη απλα ΜΑΜΕΙ! :o

 

ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ (7,2 pounds!!) ,με λαιμο τουφεκι(ολοϊσιο),ηρθε σεταρισμενο τελεια και ΚΟΥΡΔΙΣΜΕΝΟ!!

 

Super tight neck pocket,εξαιρετικα κομμενο pick guard & γενικα αψογο φινιρισμα & κατασκευη.

 

Το πλαστικο nut ειναι ωραια κομμενο και δεν προκειται να το αλλαξω (μπασο θελω ετσι κι αλλοιως και τα πλαστικα nut μουνταινουν περισσοτερο τον ηχo)

 

Ακουγεται σαν ενα κανονικο μπασο (δηλ.precision  :))  απλα με μια εξτρα χορδη με ολο το thumb & τον "Ξυλινο" ηχο που πρεπει να εχουν δυο σανιδες βιδωμενες μεταξυ τους με..... χοντρες χορδες & ενα πηνιο ;D ;D (και το σημαντικοτερο ΜΟΙΑΖΕΙ με κανονικο μπασο... ;D)

 

ευχαριστη εκπληξη η μαγνητες του οι οποιοι κανουν μια χαρα δουλεια εχοντας υγιη εξοδο χωρις να βρωμιζουν ,με το vol στο τερμα και το tone εντελως κλειστο βγαζουν 100% τον αγαπημενο μου dub ηχο που χρησιμοποιω παντα,ειμαι της σχολης "ενας ηχος και καλος" στο μπασο.    (ευτυχως δηλ.γιατι αντε να βρεις τετοιους μαγνητες για 5χορδο στο εμποριο...)

 

σουπερ ευχαριστη εκπληξη οτι το μπασο ηρθε με pure nickel pyramid strings (που ετσι κι αλλοιως χρησιμοποιω με θρησκευτικη ευλαβεια οποτε για τα επομενα ....10 χρονια ειμαι οκ απο χορδες!!) 

 

highly recommended

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου