Προς το περιεχόμενο

Μπράτσο για ακουστική!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω (σελίδες στο internet) μπράτσα για ακουστική κιθάρα? Συγκεκριμένα για OVATION κιθάρα ψάχνω... Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν πολύ χρήσιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχουν (μονο για ηλεκτρικες bolt on κιθαρες θα βρεις).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχουν (μονο για ηλεκτρικες bolt on κιθαρες θα βρεις).

 

Σοβαρά?? Οπότε, σε περίπτωση που χρειαστεί άλλαγμα, πρέπει κάποιον να μου φτιάξει ή να πάω την κιθάρα στην αντιπροσωπεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχουν (μονο για ηλεκτρικες bolt on κιθαρες θα βρεις).

 

Σοβαρά?? Οπότε, σε περίπτωση που χρειαστεί άλλαγμα, πρέπει κάποιον να μου φτιάξει ή να πάω την κιθάρα στην αντιπροσωπεία...

 

αντιπροσωπια? χαχαχα

κ τι ειναι ρε σ μπουζι να στο αλαξουν!

εδω ενα οργανο δεν ξερουν να σεταρουν για να δοκιμασεις σαν ανθρωπος.....

 

πες μας τι φαση ειναι κ τι ακριβως θες να κανεις γιατι μπορει στην τελικη να ειναι καλυτερα να παρεις καινουρια κιθαρα  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να χρειαστει αλλαγμα? :o

 

Αν "χαλασει" (αλλα ΓΙΑΤΙ να χαλασει?) τοτε καλυτερα να παρεις μια καινουργια μια και αλλαγη μπρατσου σε μια τετοια κιθαρα ισως κοστισει περισσοτερο απο την ιδια την κιθαρα.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιπροσωπια? χαχαχα

κ τι ειναι ρε σ μπουζι να στο αλαξουν!

εδω ενα οργανο δεν ξερουν να σεταρουν για να δοκιμασεις σαν ανθρωπος.....

 

Ποιοί ? Γιατι αν μιλάς για το Ζοζέφ, θα συμφωνήσω πως έχει ένα κάρο στραβά κι ανάποδα, αλλά ποτέ μα ποτέ δεν εχω δεί κιθάρα σε κακή κατάσταση, ή ασετάριστη. Γίνε πιο συγκεκριμένος πλίζ.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοί ? Γιατι αν μιλάς για το Ζοζέφ, θα συμφωνήσω πως έχει ένα κάρο στραβά κι ανάποδα, αλλά ποτέ μα ποτέ δεν εχω δεί κιθάρα σε κακή κατάσταση, ή ασετάριστη. Γίνε πιο συγκεκριμένος πλίζ.

 

κακη κατασταση εννοω ασεταριστη τπτ αλλο

δλδ χορδες στο θεο κ γενικα κακα ρυθμισμενη ωστε να δοκιμαζεις κ να μην μπορεις να παιξεις ευκολα.

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τέτοια παραδείγματα είναι γεμάτος ο τόπος!

Γενικά λίγοι έχουν σωστά σεταρισμένες κιθάρες στο μαγαζί τους, αν το καλοσκευτείς είναι και κομματάκι δύσκολο να έχεις όλες τις κιθάρες αξιοπρεπώς σεταρισμένες, αν και σε μερικούς έχω δει κιθάρες-τόξα. Απαράδεκτόν.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα θα την πάω στον Fret... Έχει πρόβλημα intonation, είμαι από επαρχία και την είχα πάει σε ένα τύπο που φτιάχνει όργανα. Ο οποίος μου είπε ότι έχει στραβώσει  το μπράτσο κ ότι ίσως να θέλει καινούριο γιατί δεν θα μπορεί να το φτιάξει εντελώς. Δεν είμαι κ πολύ σχετικός από τέτοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα θα την πάω στον Fret... Έχει πρόβλημα intonation, είμαι από επαρχία και την είχα πάει σε ένα τύπο που φτιάχνει όργανα. Ο οποίος μου είπε ότι έχει στραβώσει  το μπράτσο κ ότι ίσως να θέλει καινούριο γιατί δεν θα μπορεί να το φτιάξει εντελώς. Δεν είμαι κ πολύ σχετικός από τέτοια θέματα.

 

 

 

Eμένα αυτό μου ακούγεται...κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου