Προς το περιεχόμενο

harley Benton GA15


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον επαιξα κ εγω

οντως μουντος αλλα οπως ειπε καποιος τιμιος!

πιστευω οτι για καποιον που παιζει πιο jazzy με ενα σκαφακι ειναι πολυ καλος συνδιασμος!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παω στοιχημα οτι το μουντος δεν εχει να κανει με το tone stack του κυκλωματος οσο με το μεγαφωνο! Μου φαινεται μια χαρα ενισχυτης ΚΑΙ για μοντες!! Μαλλον θα τον παραγγειλω κ εγω!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω στοιχημα οτι το μουντος δεν εχει να κανει με το tone stack του κυκλωματος οσο με το μεγαφωνο!

 

+10000 ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ τον ενισχυτή αυτό... Έιναι ο πρώτος μου ενισχυτής. Νομίζω για τα λευτά του και όλα αυτά που προσφέρει είναι οκ και αρκετά δυνατός. Να συμπληρώσω και εγώ ότι είναι λίγο μουντός. Θα αλλάξω το ηχείο σε κάποια φάση. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο? Πάντως κλίνω προς το Eminence RAGIN CAJUN από thomann. Επίσης σκέφτομαι να βάλω Triode/Pentode switch ώστε από 15w να γίνετε 7w όπως έχει ο blackheart handsome devil . Ξέρει κάποιος πόσα στοιχίζει μια τέτοια μόντα? Και γενικά τι άλλες βελτιώσεις θα μπορούσα να κάνω με 100 ευρώ εκτός του ηχείου και των λαμπών.

Προσθέτω και μια φωτογραφία που βρήκα στο internet με το εσωτερικό του για όσους ενδιαφέρονται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτηστε τον vs που τον πηρε προσφατα......

 

χιχιχι. σε εδωσα π....στη

 

1ον. Πρεπει επιτελους να αλλαξεις το Εικονιδιο σου.

2ον. Μην με ξεμπροστιαζεις ετσι μπροστα σ'ολο τον κοσμο.

3ον. Ο ενισχυτης γενικα ειναι αρκετα καλος, και οπως σωστα ειπωθηκε ειναι τιμιος για τα λεφτα του. Ειναι οντως καπως μουντος και ισως του λειπουν καπως τα μεσαια οπως ειχε πει (καπου) και ο ο Ηλιας.

Γενικα ομως ειναι καλος ενισχυτης. Τουλαχιστον έχει προσωπικοτητα.

Ειναι δυνατος, και μενει καθαρος μεχρι το volume να δειξει 2-3 η ωρα. Μετα ξεκινα να σπαει και να κραντσαρει (αν τα λεω καλα). αδυνατο (ισως) σημειο ειναι το μεγαφωνο (ή μηπως ηχείο  ;D) που στις υψηλες εντασεις πασχιζει καπως (ή μαλλον έτσι μου φαινεται)...

 

...ολες αυτες ειναι εντυπωσεις 2 ημερων καθως τοσο τον εχω και παιξαμε παρεα μολις 2-3 φορες.....

 

δεν ξαρω ακομα, αλλα σκεφτομαι να τον δωσω..περισσοτερες πληροφοριες σε λιγο καιρο στις Αγγελιες

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μετατροπες σε μεγαφωνο και κανα πυκνωτη στην προενισχυση λετε να μπορει να δουλεψει και σαν μπασοενισχυτης??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω στοιχημα οτι το μουντος δεν εχει να κανει με το tone stack του κυκλωματος οσο με το μεγαφωνο!

 

Αν εχει την μουντίλα του Valve Junior τοτε δυστυχώς είναι το tone stack...τον VJ τον επαιζα στην αρχή με το μεγαφωνο ενος TSL601, εν συνεχεια στην Bogner με ενα V30 και τέλος με ένα Tonker...ουτε καποια λαμπα βρηκα που να εξαλείφει το "φαινομενο" σε ικανοποιητικό βαθμό (εξόδου εκτος απο την στοκ sovtek δοκιμασα και JJ ενώ προενισχυσης εκτος απο την στοκ Sovtek δοκιμασα Tungsol RI, NOS Tungsram, NOS Brimar, NOS Mullard απο 12ΑΧ7 και 3 διαφορετικές NOS Mullard και αλλες 2 διαφορετικες NOS Brimar απο 12ΑΤ7...btw, προσωπικά δεν βρηκα καμια χρησιμοτητα των 12ΑΤ7 στον συγκεκριμένο ενισχυτή)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου