Προς το περιεχόμενο

Aς "μοιραστω" μαζι σας το νεο μου "μωρο" ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά την πήρες. Άντε μεγειές. Σε σύγκριση με την Prestige τι σου λεει;

 

 

...ειχα και μια jackson sl1 usa / 2002 ...δε συγκρινω τις @%@# με τις βουρτσες... η ibaneza μου ειναι ενα τιμιο και βολικο οργανο αλλα απο εκει και περα δε μπορω να το συκρινω κατασκευαστικα / ποιοτικα και παιχτικα ουτε με τις 2 sl1 usa που ειχα, ουτε με τιν kramer stagemaster 87 που ειχα, ουτε με την νεα ESP M2 που ειχα, ουτε κανε και με μια fender strat standard usa που ειχα....και ειχα και αλλες..για να συκρινω αλλα δυστηχως οταν εχεις αναγκη τα λεφτα κανεις την καριδα σου πετρα και πουλας....

 

IBANEZ = Πιο βολικη απο ολες ναι, .... καλυτερη ΟΧΙ....

 

Καλά, περί ορέξεως...  Για μένα σε shred κιθάρες πάνω από την Ibanez μου έκατσε μόνο η Nightswan. Απο εκεί και πέρα το χάος (ομολογώ ότι άλλαξα μαγνήτες βέβαια). Ούτε άλλη Kramer, ούτε Jackson, ούτε Charvel, ούτε Hammer. Και μιλάμε έχω παίξει όλα τα καλά μοντέλα.

 

Αφού σου κάνει πάντως, καλά παιξίματα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δυστηχως οταν εχεις αναγκη τα λεφτα κανεις την καριδα σου πετρα και πουλας....

 

so, you turn this...

coconut.jpg

 

 

into this??...

gaming_stone1.jpg

 

Πλάκα κάνουμε, μην παρεξηγηθεί κανένας!... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και ελέγα με ποιον μιλαω :P μολις ειδα φωτος σου στο myspace... φιλε playloud...τα σεβη μου ..σε ειχα δει στη ροδο ...πανε χρονια....ομως εχω να πω...τουτο ..

 

 

 

εισαι απο τους καλυτερους κθαριστες που εχω δει ποτε μου / και δεν υπερβαλλω...να σαι καλα..!!!

 

 

Ωχ, ντροπεεεεεεεες  :-[  :-[  :-[  :-[ ρε, δεν τα λενε αυτα τα πραγματα

 

να και το λινκ για τα τερμολα http://store.guitarfetish.com/tremelos.html

 

Παντως σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.......... cheers :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμη νομισα πως μου την εκλεψες αλλα οχι....εχω την διδυμη αναβαθμισμενη (σε τρεμολο και μαγνητες) της αδερφη.Αλλαξε τα κι εσυ και θα καταλαβεις γιατι ειναι καλυτερη απο την 2550 σου;)Με γεια παντος και καλοπαιχτη!

 

Ψωμι κι ελια και μαυρη Charvelια!!!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..nice !!! κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου : http://store.guitarfetish.com/blflroflotrs.html  αλλα απο οσο βλεπω δεν υπαρχει "κενο" στη περιοχη που ειναι τωρα το "παλιο" floyd... πως μπορει να ταιριαζει ενα Original Floyd η ενα απο αυτα ???

 

φιλε duckino τι floyd και τι μαγνητες εχεις βαλει ???

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου τι εννοεις "κενο"? Εγω το floyd το εβαλα και ηρθε ΑΚΡΙΒΩΣ. Δε χρειαστηκε να κανω τιποτε παραπανω. Απλα πεταξα στα σκουπιδια το jackson τρεμολο. Για δες.....

 

......Stud spacing is STOCK Gotoh/Floyd 2 7/8" on center- If that's what you got- it's a drop-in...I've put these on a freakin stadium full of Ibanez RG and Jackson/Charvel guitars- dead easy- on some I need to trim the top route justa hair- but like 1-2mm that's it- Everything else is STOCK-

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κενο εννοει μαλλον το σκαψιμο που εχουν ολες οι συγχρονες κιθαρες που βγαινουν απ'τη μαμα τους με Floyd.Εγω εβαλα της Schaller και εκατσε κουτι.Ενταξυ , η διαδρομη προς τα πισω δεν θα ειναι τοσο μεγαλη οσο της Ibanez σου γιατι θα βρισκει ξυλο νωριτερα.Εμενα ο τεχνικος που μου περασε το τρεμολο παντος στην πριν το περασει μου ειπε οτι για να ερθει ακριβως πρεπει "να κανω αυτο" , "να σκαψω εκει" , "να μπαζωσω παραδιπλα" και αλλες τετοιες π@π@ριες για να μου παρει περισσοτερα ευρα.Οταν ομως του δωσα το σχεδιο της Schaller(το κατεβασα απο Warmoth) και του ειπα πως ειχα μετρησει ολες τις διαστασεις του παλιου(Jackson) και οτι δεν διαφερουν ουτε χιλιοστο μου τα μασουσε.Συγκεκριμενα μου ειπε οτι νομισε πως η δικια μου ειχε το τρεμολο τις Kahler , που ειχαν παλαιοτερες απ'τις δικες μας Charvel , αλλα δεν εχει καμια μα απολυτως καμια σχεση με Floyd λεμε.Απο μαγνητες εχω Evolution , Fast track 1 , The Chopper(B,M,N).Ειμαι ευχαριστημενος απ'ολους αλλα αν τους αγοραζα τωρα ισως στις θεσεις Μ,Ν

εβαζα κατι πιο Bright.Μαλλον καναν high output single coil!

 

Καλα Modaρισματα!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ελεγα για  bridge Duncan JB , middle Duncan ssl1 , neck duncan hot rails .... εχω μια απορια ομως : οι μαγνητες που φοραει τωρα προφανως ειναι active για να εχει μπαταρια ε? αν τους αλλαξω με τους duncan που λεω  οι οποιοι τι ειναι ???  :P και επιπλεον θα συνεχιζουν να δουλευουν τα 3 kill switch που εχει το οργανο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν χρειαστηκε καμια modα , παντος  οι τρεις που αναφερω παραπανω ειναι passive και δουλευουν  κανονικοτατα και τα τρια toggle switches οπως και με τους active.Αν και (χωρις να ειμαι 100% σιγουρος) δεν νομιζω πως ηταν η μαγνητες active αλλα το ολο κυκλωμα(μη βαρατε οι ηλεκτρονικοι) ή κατι τετοιο!Ισως να ξερει καλυτερα ο playloud.Οσο για Duncan δεν εχω δοκιμασα καποιον.Ισως να ειναι καλυτεροι δεν ξερω.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ελεγα για  bridge Duncan JB , middle Duncan ssl1 , neck duncan hot rails ....

 

Πανάρχαιος κλασσικός συνδυασμός, αλλά προσωπικά δε θα το χαρακτήριζα ως το καλύτερο set για shreding/ακραίο metal.Αν βέβαια παίζεις απο rock μέχρι metal κα όχι μόνο τα προηγούμενα είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου