Προς το περιεχόμενο

αναζητηση αρχειων στον σκληρο δίσκο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα txt με τίτλους κομματιων που θέλω να βρω στο δίσκο μου κ να τα βάλω ολα μαζι σε ενα μέρος.

 

Είναι γυρω στα 200 κ να τα βαζω ενα-ενα στο search των windows θα κάνω 5 μέρες.

 

Υπάρχει καποιο τρίκ ή προγραμμα το οποιο να δουλεψει για μένα χωρίς εμένα κ να μου τα βρεί όλα ωστε να τα κάνω απλα ενα copy-paste.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή, και αφού δεν απαντάει κανείς, υπάρχει η επιλογή αναζήτησης (μιλάω για windows) με βάση τον τύπο αρχείου. Αυτό μου έρχεται πρώτο. Από 'κει και πέρα , υπάρχουν κάποια προγράμματα ταξινόμησης (για mp3, ταινίες) που ίσως σε βοηθούσαν, αλλά δεν έχω προσωπική πείρα.

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ παλι πρεπει να γραφω ενα ενα τον τίτλο για να τα ψάχνει.Το ζητούμενο είναι να τα πάρει ολα τα ονοματα μεσα κ να τα βρεί όλα μαζί κ όχι ενα ενα γιατι ξημερώσαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσου  ::) . Κάνεις αναζήτηση όλη τη μουσική σου (με βάση τον τύπο αρχείου). Στα αποτελέσματα κάνεις ταξινόμηση κατά όνομα (αλφαβητικά). Σαφώς και δεν είναι αυτό που ψάχνεις , όμως βοηθάει κάπως- τουλάστιχον  ;D αυτό ελπίζω.

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως τσου ρε συ κρασάκι του τσού :P

 

Μπροστα απ τον τιτλο υπάρχει κ καλλιτέχνης.Πως να τα βάλεις σε σειρα αυτα που λές κ να δεις με αλφαβητική ταξινομηση αυτό που θές?

 

Με το σερτς των γουιντοους δεν γίνεται τπτ, ρωτησα αν υπαρχει τπτ αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trigger, υπαρχει ενα προγραμματακι που λεγεται CD catalog expert. Αυτο ειναι και καλα για να περνας μεσα στο προγραμμα ΟΤΙ cd, dvd εχεις με οτιδηποτε και μετα αν ψαχνεις κατι, το βαζεις στο search του και σου δειχνει ΠΟΥ το εχεις (βεβαια πρεπει να εχεις ονομασει το dvd η cd καπως που να ξερεις ποιο ειναι βλ. γραψε κατι πανω του). Το καλο με το προγραμμα ειναι οτι δεν περιοριζεται ΜΟΝΟ σε cd dvd αλλα μπορεις να βαλεις οτιδηποτε (βλ φακελους ακομα και ΟΛΟΚΛΗΡΟ σκληρο). Μετα σου λεει ακριβως σε ποιο υποφακελο ειναι τι, κι εσυ τα βρισκεις και τα μαζευεις. Ελπιζω να βοηθησα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κερδισα μόνο στο θέμα multi-folders search με το προγραμματάκι.Αυτο είναι κάτι αλλα ποσοστιαία ειναι το 10 % απ αυτο που θα γλιτώσω με τη βοήθεια αυτή.

 

Κατι σαν αυτο αλλα να κανει, ας πούμε, ένα imprort σε αρχειο που θέλει οποιουδίποτε τύπου το οποίο να περιέχει το τί θα αναζητήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς 200 kb ή 200 κομμάτια σε ένα αρχείο ή 200 αρχεία?  ???

 

Εάν θες να βρεις όλα τα txt αρχεία, στο search των Windows -> Advanced Search -> και στο name βάζεις *.txt (το αστεράκι 8α σου δώσει όλα τα txt). Βάζεις Location όλο το σκληρό δίσκο και λογικά είσαι έτοιμος.

 

Εάν μιλάμε για ένα αρχείο, το ανοίγεις με το Excel (είτε με Open είτε με Import File) και λογικά θα τα πετάξει όλα σε μία στήλη. Κάνεις ταξινόμηση A->Z και τα ταξινομεί ως προς το πρώτο πεδίο, π.χ. καλλιτέχνης. (Εάν βέβαια κατάλαβα καλά τι θες να κάνεις).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω σε ενα txt γυρω στους 200 τίτλους μουσικών κομματιών.Για να μην ψαχνω ενα ενα θελω μια λυση να τα βρει ολα μόνο του κ να τα κανω copy paste.

 

Τα mp3 στο δισκο πολλές φορες δεν εχουν μονο το ονομα τραγουδιου στο ονομα αρχειου αλλα κ τον καλλιτέχνη κ ειπα πως ο παραπάνω τρόπος δεν πιάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου