Προς το περιεχόμενο

Nuendo k Video Import


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μια βοήθεια...

 

Προσπαθώ να κάνω Import στο nuendo ενα video file. Συγκεκριμένα, το video είναι απο ένα Live το οποίο έχω γράψει και εσωτερικά απο την κονσόλα μέσω nuendo. Ο ήχος της βίντεοκάμερας, όπως είναι φυσικό, δεν είναι και ο καλύτερος και θα ήθελα να τον αντικαταστήσω με αυτόν που έχω γράψει εσωτερικά και έχω επεξεργαστεί λίγο.

 

Το video file περνάει στο nuendo αλλά όλα κολλάνε και το πρόγραμμα δεν ανταποκρίνεται. Είναι η πρώτη φορά που προσπαθώ να κάνω Ιmport video. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς πρέπει να προσέξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν είναι μεγάλο το video σε ανάλυση και διάρκεια θα χρειαστείς πολύ δυνατό μηχάνημα. Επίσης δεν θα μπορείς να το κάνεις export απο το nuendo.

 

Χρησιμοποίησε κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας video καλύτερα. Το windows movie maker που υπάρχει στα windows είναι μια χαρά για τη δουλειά που θέλεις να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αν είναι μεγάλο το video σε ανάλυση και διάρκεια θα χρειαστείς πολύ δυνατό μηχάνημα. Επίσης δεν θα μπορείς να το κάνεις export απο το nuendo."

 

ε???

 

lock:

ειναι direct-x h' quicktime το βιντεο?

προσπαθεισε να αλλαξεις μερικα σετινκς για βιδεο. (cache, turn the vieo thumbnails off, etc)

 

α! και μια χαρα export mporeis να κανεις...

 

w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια... Θα προσπαθήσω για όλα αυτά που λέτε και μάλλον θα επανέλθω για διευκρινήσεις.

 

warpie:

 

Πως αλλάζω τα settings του video?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω το νουεδο μπροστα μου και δε μπορω να σε ωοιθησω πολυ σ'αυτο,

αλλα τσεκαρε video settings, project settings, etc..

 

καποιος αλλος ισως που εχει νουεδο...?  :)

 

w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν,προχθές κατά σύμπτωση προσπάθησα να κάνω ακριβώς το ίδιο στο NUendo με ένα πολύ μικρό βίντεο (10-15secs) και παραδόξως κολλούσε και μένα.Θεώρησα ότι φταίει κάποιο bug του προγράμματος(ίσως επειδή το έχω σπασμένο)και όχι το PC, καθώς δεν είναι ιδιαίτερα παλιό.Μου κολλούσε όταν έκανα zoom in,δηλαδή όταν προσπαθούσε να κάνει ανανέωση στην "κυματομορφή"(δεν ξέρω πως να σας το περιγράψω αυτό)!.

 

Επίσης από ότι έψαξα είδα ότι δεν γίνεται να κάνεις export και άρα άν κάποιος το έχει βρει να μας το πει!

 

Τέλος αν και θα μου άρεσε να επεξεργαστώ το βιντεο στο νουεντο και να το κανω export,τελικά έβαλα το PowerDirector και έκανα αυτό που ήθελα...(σε αυτό το σημείο να πω ότι δεν μπορεί να βρει το powerdirector είσοδο της κάρτα ήχου-έχω την emu 1820 και πραγματικά έχω σπαστεί(αν κάποιος γνωρίζει κατι......))

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Nuendo κάνει γι' αυτή τη δουλειά, αλλά θέλει πολύ δυνατό υπολογιστή (όπως είπε ο lambrosgg) και πολύ δυνατή κάρτα γραφικών (όπως δεν είπε κανείς ακόμη). Ακόμη και έτσι, δεν αξίζει να το ψάχνεις διότι δεν μπορείς να κάνεις export (όπως είπε ο lambrosgg).

 

Κοινώς, κάνε αυτό που σου είπε ο lambrosgg.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Nuendo κάνει γι' αυτή τη δουλειά, αλλά θέλει πολύ δυνατό υπολογιστή (όπως είπε ο lambrosgg) και πολύ δυνατή κάρτα γραφικών (όπως δεν είπε κανείς ακόμη). Ακόμη και έτσι, δεν αξίζει να το ψάχνεις διότι δεν μπορείς να κάνεις export (όπως είπε ο lambrosgg).

 

Κοινώς, κάνε αυτό που σου είπε ο lambrosgg.

 

 

Karma δεν θα πάρω γι αυτό???  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δρόμο ακόμα για την εξιλέωση, δεν τη βγάζεις καθαρή με ένα νουέντο μόνο.

 

Ναι αλλα να μην περάσει στο ντούκου. Κάπου πρέπει να γράφονται οι καλές πράξεις.

 

Βαθμούς πότε παίρνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου