Προς το περιεχόμενο

Πήρα κιθαρόνι κ πήγα για βουτιές στους ενισχυτές &


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.dolphinmusic.co.uk/page/shop/flypage/product_id/24855

 

καλό κι αυτό τώρα :P 80 eurw διαφορα

Κ επίσης τώρα διαβασα οτι είναι pre-tube κ όχι full.Αυτο το χω στα συν ενος ενισχυτή, δεν ξέρω τι λέτε αλλα γλιτώνω τρέξιμο-λάμπες-σερβις-αλλαγές κ.τ.λ.

 

 

Υ.Γ.Ρε συ σπάι κιθαρα στο αμεσο μέλλον δεν παίζει να πάρω.Ειδικά άλλο σκάφος.Αντε να πάρω τπτ στρατοδιονυσίου για την αλλαγή το βάρος κ τον όγκο.Επίσης αυτα που δείχνεις είναι στο 2χ κ 3χ απο τα λεφτα που ανέφερα.Ο henriksen για να ρ8ει απο αμέρικα 8α παρει πανω απο 700-750 που εχει λιανική εκεί.Συν το οτι για να δοκιμάσω δεν παίζει εδω.Οπότε μου φαινεται λίγο κάπως η πρόταση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακομη μια παράμετρος που δεν αναφέρθηκε απο μέρους μου είναι οτι "μου τελείωσαν οι μαύροι" κ ποιος θα κουβαλάει θεριά τύπου roland jc120 κ εφάμιλλα.

 

Ο aer έχει τρελό ατού εκει πέρα κ τον έχω στα πολύ υπόψην μαζι με λανεϊ,ρολαντ ακούστικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρότασή μου ήταν - προφανώς - μεταξύ σοβαρού και αστείου (εξού και τα smilies  ;D). Αστείου επειδή οι ενισχυτές που ανέφερα είναι όντως ακριβότεροι από το μπάτζετ σου, και σοβαρού επειδή σε κόβω ότι σε 5-6 μήνες θα αναπτύξεις ακριβά γούστα και θα αρχίσεις να ενδιαφέρεσαι σοβαρά για τέτοιες λύσεις.

 

Πάντως, υπολόγισε πόσα ευρώ είναι τα $800 που στοιχίζει ένας Henriksen Jazz 10R Combo στην Αμερική, βάλε φόρους κλπ και θα δεις ότι δεν είναι μακριά από το όριο που εσύ ο ίδιος έθεσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου ρθει αδάσμοτος ή μου κάνει χάρη ο alter κ μου δώσει τον δικό τ κ παει να πάρει καινούριο ή πεσει κομήτης στο σπίτι μου κ κάνει μπίφ,ανοίξει το χουχούλι κ βγεί henriksen όχι δεν λέω.

 

Αλλα έτσι τώρα να πάω εγω σαν τρίγγας-γιώργος κ καραμπουζουκλής να μπλέξω με το αμέρικα που δεν ξερω τα ebay κ τα φόρους κ τα τελωνια το σκεφτομαι σαν τη μύγα που διακινδυνεύει  τη ζωή της με το να πετάει γυρω απ το κεφάλι μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ επίσης τώρα διαβασα οτι είναι pre-tube κ όχι full.Αυτο το χω στα συν ενος ενισχυτή, δεν ξέρω τι λέτε αλλα γλιτώνω τρέξιμο-λάμπες-σερβις-αλλαγές κ.τ.λ.

 

Να μην ακούω τέτοια!!.. ::)

 

Απ'ότι είδα πάντως ο συγκεκριμένος έχει απλά μια λάμπα στην προενίσχυση....

Valvestate καταστάσεις.... :-\

 

Βέβαια ότι και να λέω εγώ εσυ πρέπει να ψωνίσεις με βάση το αυτί σου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ επίσης τώρα διαβασα οτι είναι pre-tube κ όχι full.Αυτο το χω στα συν ενος ενισχυτή, δεν ξέρω τι λέτε αλλα γλιτώνω τρέξιμο-λάμπες-σερβις-αλλαγές κ.τ.λ.

 

Να μην ακούω τέτοια!!.. ::)

 

Απ'ότι είδα πάντως ο συγκεκριμένος έχει απλά μια λάμπα στην προενίσχυση....

Valvestate καταστάσεις.... :-\

 

Βέβαια ότι και να λέω εγώ εσυ πρέπει να ψωνίσεις με βάση το αυτί σου...

 

 

 

Τα πειράγματα εγω δεν τα σκαμπάζω κ είμαι κ βαρετος,επικίνδυνος,περίεργος,άτσαλος,άμπαλος για να μπλέξω με χριστουγεννιάτικα δέντρα κ αλλαγές στα φωτάκια.Εσύ ο ζούπερσκάνγκ κ άλλοι γουστάρετε να είστε με την κατσαβίδα κ το μετρητήρι ξερω γω.Εγκω μικρό αντερφό δεν ξέρει τέτοιο πράμα κ κάνει ζημιά 100 % αμα πειράξει χωρίς βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εστω αστειατορας.

 

Πες πως ειναι παιχνιδάκι κ βρίσκω ακρη δεν ειναι εκει το προβλημα.Πάντως ως τώρα φουλ καρε του λάμπα στο αυτί δεν μου κατσε.Αυτα που γούσταρα ήταν όλα πλακέτα-μικροτζίπ-κινεζογερμανός-τεχνολογία.

 

Αν παρακάτω προκύψει βιντατζία με πλακέτα απ την πόρτα του διαστημόπλοιου στην area 51 στο "i'm from texas" με λαμπάκι "προς σαλούν κ πιάνο μπάρ η μαύρη γαζέλα" , τι να κάνω εννοείται πως θα μπζονίσω.

 

Προς το παρό ακούω προτάσεις που μπορω να βρω στο L.A.(rissa)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=159354.0;topicseen

 

Αυτα δεν τα θέλω με την καμμία.....Να τρέχω κ να σκάβω σαν μετροπόντικας στα τελωνεια για το δέμα το ταριχευμένο απο αμέρικα.

 

Υ.Γ.Γιατι ρε χένρικσε να μην είσαι ερω"πέος"??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον αν και δν καταλαβα τα μισα απο αυτα που λες...(καλο αυτο το στυλακι που εχεις να γραφεις αλλα με μετρο, τα 1500 απο τα 1700 σου ποστ ειναι σε "αγνωστη" γλωσσα..... ::) )

σιγουρα καποιος απο αυτους τους δυο θα σε ικανοποιησει :

http://www.thomann.de/gr/roland_jc_120.htm

http://www.thomann.de/gr/fender_jazz_king_gitarrencombo.htm (αν και δν "παιζει" συχνα στις συζητησεις , εχει πολυ ενδιαφερον το 15 αρη του...)

 

απο λαμπα τωρα θα σου πω μονο αυτον(επειδη ο ενας μετα τον αλλο θα σου προτεινουν ολους τους λαμπατους σχεδον...):

http://www.thomann.de/gr/epiphone_blues_custom_30.htm (μπασιζει αρκετα...εως πολυ, δν θα σε απογοητευσει για τζαζ καταστασεις, και ειναι και υπερβολικα φθηνος....)

 

Υ.Γ. τωρα αμα βγαζεις τον 30-αρη βοξ μετριο επειδη δν ακουγοταν "καλα" με το τζαζοσκαφος σου και τον  neck μαγνητη  τι να πω !!!!  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου