Προς το περιεχόμενο

Είμαι χαρούμενος και θέλω να το μοιραστώ!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζω ότι το θέμα που άνοιξα είναι ψιλό spam αλλά θέλω να μοιραστώ αυτά που νιώθω  ;D

 

Μετά το Πάσχα αγοράζω, επιτέλους, την esp eclipse ii ssb. Δεν μπορώ να κοιμηθώ από την χαρά μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και πάμε σοβαρά τώρα  :P , αλήθεια δεν είναι τρομερό το συναίσθημα για εναν μουσικό όταν κάτι το οποίο ποθεί εδώ και καιρό, να το αποκτά με κόπο και ιδρώτα; Προσωπικά, έκανα κάποιες θυσίες, έκοψα διάφορα πράγματα, ακόμη και το τσιγάρο μείωσα αισθητά ( το πιο δύσκολο κομμάτι των θυσιών μου), προκειμένου να την αγοράσω. Οι μέρες προσμονής είναι πραγματικά γλυκές (πόσο ευαισθητούλης και τρυφερός είμαι  :o )

 

Πως νιώθετε γενικότερα όταν αποκτάται κάτι που κυνηγάτε καιρό;; Πιστεύω ότι πάνω κάτω όλοι έχουμε ζήσει τέτοιες στιγμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τωρα να μοιραστω κι εγω το οτι les paul που δεν ειναι gibson δε λενε και οτι οι PRS ειναι 1000 φορες ποιοτικοτερες...?

Ετσι για να σε φρεναρω...

 

Πλακα κανω ετσι...η κιθαρα σπερνει...μεγειες...αντε να ξαναναστηθει να παρεις το κιθαραρονι...

 

ΟΛΟΙ σε νιωθουμε φιλαρακο... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα να μοιραστω κι εγω το οτι les paul που δεν ειναι gibson δε λενε και οτι οι PRS ειναι 1000 φορες ποιοτικοτερες...?

Ετσι για να σε φρεναρω...

 

Πλακα κανω ετσι...η κιθαρα σπερνει...μεγειες...αντε να ξαναναστηθει να παρεις το κιθαραρονι...

 

ΟΛΟΙ σε νιωθουμε φιλαρακο... ;)

 

THANX!!!!!!!

 

Γενικότερα και εγώ gibsonάκιας είμαι , αλλά....... εντάξει δεν μπορώ με τίποτα να διαθέσω τέτοια λεφτά.

 

Πάντως την δοκίμασα την esp και όντως σπέρνει!!!! Η μουσική που θέλω να παίξω, μάλιστα έχω συνθέσει τα τραγούδια σε epiphone lespaul custom (που θα πάει θα μου κάτσει η gibson κάποτε  ;D ) , είναι prog. rock (ELOY, GENESIS, YES, RUSH) αλλά με δυναμική heavy metal (ενδεικτικά γκρουπακια που γουστάρω AMORPHIS, TIAMAT, PARADISE LOST, ORPHANED LAND κτλ) και πιστεύω ότι βγάζει τον ήχο που θέλω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάμε σοβαρά τώρα  :P , αλήθεια δεν είναι τρομερό το συναίσθημα για εναν μουσικό όταν κάτι το οποίο ποθεί εδώ και καιρό, να το αποκτά με κόπο και ιδρώτα;

 

Ωραία τα λες.

Να ζήσετε να ευτυχήσετε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα φιλε και στη χαρα σου και εμεις μαζι σου.

 

 

Πως νιώθετε γενικότερα όταν αποκτάται κάτι που κυνηγάτε καιρό;; Πιστεύω ότι πάνω κάτω όλοι έχουμε ζήσει τέτοιες στιγμές!

Θα σου πω οταν παρω τη Gibson Les Paul Custom wine red...

 

καλημερες

 

 

 

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να την παραλάβεις και να την ευχαριστηθείς όσο δεν πάει  :)

 

Όλοι εδώ μέσα ξέρουμε το feeling που περιγράφεις.

 

Σε τι χρώμα την τσίμπησες την Eclipse?

 

Και για να τρολλάρω και λίγο : για να πάρεις Gibson με αντίστοιχη ποιότητα/playability με την ESP πρέπει να κόψεις όχι μόνο το τσιγάρο αλλά και το φαγητό (για να μην πω τίποτα χειρότερο)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας!!! Θα το προσέχω το κορίτσι σαν τα μάτια μου, θα την αποκαταστήσω, θα την κάνω βασίλισσα στο βασίλειό μου, θα της παίρνω κοσμήματα, θα την έχω κορώνα στο κεφάλι μου  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Φίλε chris θα την πάρω σε silver sunburst!!!!

 

Μου άρεσε πολύ όταν την πρωτοείδα, στυλάτη, ντελικάτη με λίγα λόγια και γαμώ τα μωρά!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαινω και εγω απολυτα στο συναισθημα που περιγραφεις.....  :)  Ειναι οντως ωραιο και δεν συγκρινεται με τιποτα......  ;)

Ας περιγραψω και εγω την δικη μου ιστορια μαζι της  :D

Ibanez s470 BK..... Σαφως δεν εχει καμια σχεση με την eclipse ουτε με καμια αλλη κιθαρα πανω κατω.....Ομως απο το 2003 ειχα παθει ερωτα.Σκασιμο μιλαμε.Την κοιταζα καθε μερα στον καταλογο της ibanez που ειχε πεσει καταλαθος στα χερια μου....Φυσικα τοτε δεν υπηρχαν τα λεφτα και δεν υπηρχε περιπτωση να μαζεψω τοσα χρηματα (υπηρχαν και αλλες υποχρεωσεις)........Εκανα υπομονη λοιπον μεχρι να μαζεψω καποια και να τα διαθεσω.....Για καλη μου τυχη πετυχα μια αγγελια εδω στο Νοιζ του φιλου metalmike που εδινε την δικια του σε καλη τιμη  ;).Χωρις να χασω χρονο τον παιρνω τηλεφωνο και την κλεινω.Αγγαρευω τον κολλητο μου με αμαξι να του βαλω ΟΛΑ τα εξοδα να παμε Αθηνα να την παραλαβω απο το σπιτι του και να την δοκιμασω κιολας  ;D.

Μετα απο 350 χλμ ταξιδι φτανουμε εκει και τοση ηταν η χαρα μου που την γρατζουνησα κανα 2 φορες και του ειπα "οκ,βαλτην στην θηκη της να την παρω τωρα"  ;D . Ο φιλος μου δεν ηξερε απο Αθηνα και τον καθοδηγουσα εγω,ε λοιπον απο το σπιτι του Μιχαλη ξαφνικα βρεθηκαμε Πειραια γιατι παρελειπα να τσεκαρω που ημασταν στον δρομο γιατι χαλβαδιαζα την κιθαρα σε ΟΛΗ την διαδρομη  ;D.Μεχρι και τωρα ειναι το κοσμημα (για μενα παντα) της συλλογης μου και ενω μου εχουν ζητησει να την πουλησω αρκετες φορες το βλεμα μου σε τεοιες προσφορες ειναι καπως "δεν πας να κουρεψεις κανα μυρμιγκι ?"  ;D . Οποτε προσωπικα σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ  ;)

Καλοριζικη λοιπον και καλοπαιχτη  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου