Προς το περιεχόμενο

Virtual Drums!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ είναι ένα video από μια ομάδα φοιτητών που εδώ και χρονια έχει σε εξέλιξη μια virtual drums σας βάζω

και την σελίδα τους, με τα νεότερα που διαβάζω είναι στα δικαστήρια με την Nintendo Wii για "κλοπή" πατέντας κτλ...

 

Όπως ξέρετε ήδη υπάρχει κάτι σε Wii, βεβαια αυτοί οι φοιτητές κατά την άποψη μου το έχουν φτιάξει πολύ πιο

ρεαλιστικό, μπορείς να κανεις επιλογές του set τις drums, δεν κρατάς joystick αλλα stick που μοιάζουν πιο πολύ με αληθινά!

και γενικά υπάρχει μια μεγάλη εξέλιξη στο θέμα και ειδικά στην εξέλιξη ενός τέτοιου προγράμματος σε PC με τον κατάλληλο

εξοπλισμό βεβαια, που θα έχει πιο πολύ τον χαρακτήρα τις εκμάθησης drums και μουσικής μεθόδους κτλ παρα ένα απλό "παιχνίδι"!!

 

Πως το βλέπετε όλο το στόρι???

 

 

http://www.virtual-drums.com/ (σελίδα φοιτητών)

 

 

(video φοιτητών)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=6bilS8W3HKM (video Nintendo Wii)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διασκεδαστικη ιδεα αλλα μη λειτουργικη .

δε ξερω αν το προσεξες αλλα και οι δυο παιζουν αηδιες , προφανως επειδη δεν ειναι δυνατον να παιξεις ντραμς με το wii ακομη.(ισως αργοτερα αν εξελιχθει καπως . ισως αν μπουν απο κατω καποια εμποδια και να μη βαρας στον αερα , κατι που σου στερει ταχυτητα και ελεγχο, ισως αν βελτιωθει η ευαισθησια και η "εξυπναδα" του wii...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με εσάς δεν είναι ακόμα λειτουργικό με ότι συνεπάγεται αυτό..!

 

Μην ξεχνάτε όμως πριν λίγα χρονια κάπως τα ίδια λέγαμε για τις ηλεκτρονικές drums και σήμερα έχουν μεγάλο χώρο στην ζωή μας.!!

 

Έτσι θα γίνει και με τα virtual drums είμαι σίγουρος η εξέλιξη είναι δεδομένη από ότι διαβάζω σε ξένα forum..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι, αυτό που βλέπω μου κάνει λίγο αισθητική Telemarketing.

Ειδικά το πόσο "τη βρίσκουν" οι τύποι στο δεύτερο βίντεο, (οι οποίοι έχουν το στυλ ...αλλά από ρυθμό είναι άστα να πάνε).

 

Πάντως έχει πλάκα.

 

 

 

Μην ξεχνάτε όμως πριν λίγα χρονια κάπως τα ίδια λέγαμε για τις ηλεκτρονικές drums και σήμερα έχουν μεγάλο χώρο στην ζωή μας.!!

 

 

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος γι αυτό, αλλά δεν επιμένω κιόλας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται και στις δύο περιπτώσεις υπάρχει έλλειψη ρυθμού και όχι λειτουργικότητας. Πολύ θα ήθελα να το δοκιμάσω πάντως! :)  Διπέταλο βγάζουν? ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται και στις δύο περιπτώσεις υπάρχει έλλειψη ρυθμού και όχι λειτουργικότητας.

+1

 

Αν έβλεπα drummer να παίζει και όχι κάποιον φοιτητή (που μπορεί και να μην έχει καθήσει και ποτέ του σε κανονικό set), τότε θα έβγαζα ασφαλές συμπέρασμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

warhead , το οτι ειναι φοιτητες δεν ακυρωνει το οτι μπορει να ειναι και ντραμερ . εμενα μου φαινεται οτι ειναι ντραμερς τα παιδια (δε ξερω ποσο καλοι αλλα δε νομιζω οτι σε κανονικο σετ θα επαιζαν τοσο αρρυθμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τα δοκίμασα!

Εννοείται ότι είναι παιχνίδι. Δεν υπάρχουν δυναμικές, λίγες επιλογές ήχων και κακα δείγματα... αλλά κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να χωρέσει σε μια μπαγκέτα αύριο. Γιατί όχι;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου