Προς το περιεχόμενο

Fender Classic Player ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα βαλει κ εγω αυτο το θεμα, αλλα γενικα απογοητευτηκα απο specs και τιμες...

 

πρωτα απ'ολα ειναι αρκετα ακριβες (στα 600 ευρω παιρνεις καινουργια jaguar CIJ με χαλια μαγνητες αλλα original specs τουλαχιστον και με κατι παραπανω απο τα 800 που κανει η cp jaguar/jazzmaster χτυπας μεταχειρισμενη αμερικανα στο ebay).

 

 

οσον αφορα τα specs, εχουν δυστυχως αρκετες διαφορες με τα AVRI και τα CIJ μοντελα  :(

βεβαια φανταζομαι οτι εγινε επειδη ακριβως υπαρχουν και τα CIJ και τα AVRI για οποιον θελει περισσοτερο original specs... αλλα αυτο το Adjusto-Matic.. δεν με ψηνει καθολου ρε παιδι μου, ουτε και το αυξημενο sustain  :'(

 

οσον αφορα τις φημες (σημειωνω, δεν εχω δεν καν απο κοντα την εν λογω κιθαρα) : για τους μαγνητες εχω διαβασει παρα πολυ καλα λογια. λενε ομως οι περισσοτεροι που τις δοκιμασαν οτι ηταν ασεταριστες σε τραγικο σημειο (αυτο δεν μου λεει και πολλα προσωπικα αλλα ειπα να το αναφερω μιας κ το διαβασα). καποιοι εγραψαν για προβληματα σε καποια switches τα οποια δεν δουλευαν καθολου (καποιος στο offset guitars ελεγε οτι ειχε παει να την αγορασει κ οταν την δοκιμασε κ ανακαλυψε αυτο, ξενερωσε τοσο που εφυγε κ αποφασισε να παει για CIJ ή AVRI). αλλοι ελεγαν οτι η ποιοτητα ηταν τελεια κ τα switches δουλευαν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου