Προς το περιεχόμενο

τραγούδια η καλλιτέχνες που μισείτε και γιατί...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να θεσω αλλιως "ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΠΛΩΝ? απαντ " γιατι υπαρχει ο πελατης-εγκληματιας που τα χρειαζεται!!"

Αρα τα ονοματα που κακοποιουν τη μουσικη υπαρχουν - και μαλιστα χωρις διαρκεια - γιατι ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΗΛΙΘΙΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΝ!!!

 

Δεν είναι απαραίτητα εγκληματικό αυτό. Οπλα αγοράζουν και οι κυνηγοί.

Υπάρχει σκυλομουσική γιατί τα σκυλάδικα είναι κάθε νύχτα γεμάτα και ο κόσμος διασκεδάζει. Γιατί να λογοδοτήσει κάποιος για το τι τρώει η πως

διασκεδάζει;

 

Συγνωμη που θα το πω αλλα Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΩΣ ΑΚΡΟΑΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΩΝΥΜΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΘΙΟΥ.

 

Συγνωμη που θα το πω αλλα αυτό το σχόλιο είναι εντελώς ηλίθιο

 

αν το δουμε δε και απο την οπτικη της ψυχοσυνθεσης τοτε το πραγμα σηκωνει πολυ κουβεντα.

 

Η ψυχοσύνθεση των κρινόντων φαίνεται από τον τρόπο που εκφράζονται.

Ο μουσικός δημιουργός και γενικά ο καλλιτέχνης πρέπει πάνω απ' όλα

να είναι καλλιεργημένος. Μήπως κι εμείς οι κρίνοντες τελικά δεν είμαστε

σε θέση να φτιάξουμε κάτι καλύτερο από αυτά που κατηγορύμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τουλαχιστων μεχρι ενος σημειου δικαιολογω το Φοιβο δεν μπωρεις να δημιουργεις χιτακια καθε λιγο και λιγακι :?

...αλλα μπωρεις να αντιγραφεις!!! :lol: :lol:

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ σε όλα όσα λέχθηκαν για το σκυλο-πόπ αλλά μου κάνει εντύπωση το πόσο ψώνια και μ@λ@κες είναι οι νέοι τραγουδιστές/ριες που βγαίνουν στην πιάτσα.

Σε όσες συναυλίες έχω πάει με ξένους μουσικούς "τέρατα" όπως Scott Henderson,Victor Wooten,Steve Smith κ.α. μιλάμε έχω πάθει την πλάκα μου με την απλότητα τους.Όλοι σκάνε μύτη με τζιν και αθλητικά,περνάνε δίπλα σου ανενόχλητοι,σου μιλάνε και δεν ξέρω κι εγώ τι.Σε αντίθεση με τους δικούς μας "καλλιτέχνες" που με το που θα γίνουν γνωστοί έχουν ένα ύφος λές και είναι Θεοί!Βρε ούστ,βόδια της Ελληνικής πραγματικότητας!

Α,εμένα παιδιά μου τη σπάει απίστευτα ο "Μαγειρίτσας" αν καταλάβατε!Εβγαλε λέει καινούργιο δίσκο και αν τον ακούσεις είναι μια από τα ίδια και χειρότερα από τα παλιά του!

Γενικά πάντως εδώ και χρόνια έχω σταματήσει να ακούω το οτιδήποτε ελληνικό με λίγες εξαιρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παιδιά συγγνώμη που θα χαλάσω ένα τέτοιο φλέγον θέμα... αλλά όπως είπε και ο gerasimos (που τώρα μας χαιρετά από τους στρατώνες της Τρίπολης :cry: ) δεν δείξαμε το απαραίτητο ενδιαφέρον όταν μας ζητήθηκε να πούμε τους καλούς μας...

Αν ξεκίναγα κι εγώ να πω τι μου τη σπάει θα έκανα μια λίστα μέχρι τον 'Αρη είναι η αλήθεια...

Γι αυτό, ας πούμε όμως κάτι ποιό παραγωγικό σε κάποιο άλλο θέμα, κι ας αφήσουμε τη μιζέρια πίσω μας.

Κλειδώνω λοιπόν και παίρνω το κλειδί μαζί μου. :wink:

 

Αντ' αυτού ξεκινάω νέο θέμα για το "ποιοί είναι ο μουσικοί που μας ενέπνευσαν". 'Ισως έτσι γνωρίσουμε κάτι που μας ξέφυγε!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου