Προς το περιεχόμενο

τραγούδια η καλλιτέχνες που μισείτε και γιατί...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα βασικα με καλυψατε..!

 

με εκνευριζουν παρα πολλα τραγουδια του κοτσιρα .

γιουπιγια για γιουπι γιουπι γιααααα!!!1

τραγουδια για πενταήμερες (οκ πενθήμερες) με εντεχνο περιτιλυγμα!

 

θελω να πεθανω οταν ακουω το σολο στο "καλοκαιρινα" απο δυτ συνοικειες

 

θα ελεγα κι αλλα αλλα πρεπει να παω στην ουρα για τον τσαλίκη.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

fenderiarhs για την Τσαλιγοπούλου θα διαφωνήσω... Εμένα μου αρέσει πολύ (με αγαπημένο μου κομμάτι της το "Γαλάζιο Καστανό" του Γ. Ανδρέου)

 

Να σας θυμίσω μια διαφήμηση που με εκνεύριζε απίστευτα???

LEGEND ROCKS!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Π. Θεοτακάτος (θα χαθώ θα χαθώ θα χαθώωωωωωω)

De Facto και κάτι άλλοι απίθανοι

Πολύ ΚΩΛΟΔΙΑΦΗΜΙΣΗ που παιζόταν τόσο συχνά που ήθελα δεν ήθελα τα είχα μάθει απ΄έξω τα κομμάτια. (Κάτι που γίνεται τελευταία με εκείνο το μικρό τσουλάκι ... την Πολυξένη που λέει την έπεσε στη φίλη μου στο party μου και θέλω όλους του φίλους σου για πάρτη μου...)

 

Ααααααχ τα αυτιά μου! :(

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ να πω την αμαρτία μου...τον Τσαλίκη τον βρίσκω απλα γραφικό...δεν είναι αντιπαθητικός...απλά είναι σκυλοποπάς βλάκακος....αντιθετα το COME along Now... είναι απλα μηδεν...η Βανδη για το λούτσο...και το κομμάτι θα μπορούσε αντι για Come along now να λέει οτιδηποτε....ας πουμε... Bring the Bananas....!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους Δυτικες Συνοικιες τους πετυχα στο αεροδρομιο προπερσι!

Πολυ ψωναρες οι τυποι ειδικα το σουργελο που λεγεται τραγουδιστης...

Ωπα ρε μεγαλε μια επιτυχια εκανες και την ειδες κιολας!!! Τι να σου πει και ο Plant απο τη ζωη του :x ?

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, το να λέμε ότι η Βανδή ή ο Τσαλίκης έχουν κακό υλικό δεν είναι και πολύ πρωτότυπο - από μία άποψη είναι αυτονόητο, αφού οι άνθρωποι αυτοί δεν κρύβουν κατά κανένα τρόπο ότι η σχέση τους με το όλο θέμα είναι εμπορική.

 

Νομίζω ότι πιο πολύ ενδιαφέρον θα είχε να "καταγγείλουμε" διάφορους θεωρούμενους "καλλιτέχνες" από τους οποίους θα είχε κάποιος δικαίωμα να περιμένει καλό υλικό, αλλά δεν το προσφέρουν.

 

Αρχίζω λέγοντας πόσο πολύ μου τη σπάει ο Βασίλης Παπακωσταντίνου, ο οποίος έχει μία πραγματικά απαίσια χροιά φωνής και τραγούδια που στηρίζονται κυρίως στο αριστερόφιλο κοινό του και έξω από αυτό το πλαίσιο δε λένε τίποτε. Για μένα είναι ψευτοφρικιό, ψευτοροκάς, ψευτοδιανοούμενος και πέρα για πέρα κνίτης (με την χειρότερη έννοια του όρου).

 

My two cents, που λένε...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόπερσι, πρόβα με τον προαναφερθέντα, πρώην υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ ενόψει συναυλίας στην ΚΝΕ( 8O ): (έπαιζα session με συνεργάτη του κι αυτός ήταν guest)

 

"Να ανέβω οκτάδα;"

 

.-

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, υπάρχει φυτώριο:

 

Kimon and his Gang!

Τα ζουζούνια ξανάρχονται - λύκε λύκε είσαι 'δω;

Στη πυρά και ο Bod Marley για το "Πλέει η βαρκούλα του ψαρά"...

Το δίδυμο Πολυξένη-Αλεξάνδρα ("Πάρτα! πράγματα σου, Πάρτα! κι'άντε γειά"), δεν ξέρω αν πρόκειται για τσουλάκια, προσπαθούνε όμως σκληρά.

 

Συνοπτικά, αδιαφορώ για όλη την ελληνική μουσική βιομηχανία του σκυλο-ποπ, σκυλο-ροκ, έντεχνου (sic.) κλπ χωρίς τη παραμικρή εξαίρεση. Είναι άσχημο να αναφέρω συγκεκριμένα ονόματα γιατί θα αδικήσω όλους τους υπόλοιπους.

 

Επίσης, βλέπω μεγάλη προθυμία στο να βγάζουμε τη χολή μας, σε αντίθεση με ένα παλαιότερο θέμα που ζήταγε θετικές γνώμες για μουσικούς και η συμμετοχή ήταν μηδαμινή.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gerasimos αν με τον όρο έντεχνο εννοείς καλλιτέχνες πχ σαν τον Ιωαννίδη θα διαφωνήσω μαζί σου !! Αν εννοείς στυλ Κότσιρα κλπ τότε ΟΚ συμφωνώ 100%

Απλά ο όρος έντεχνο είναι τελείως λάθος κατά τη γνώμη μου και ίσως έτσι να παίρνει η μπάλα και άτομα που πραγματικά αξίζουν. Αυτό είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία που θέλει πολύ κουβέντα...

------------------------------------------------------------------

Ας μιλήσουμε όμως λίγο σοβαρά...:lol:

 

Ξεχάσαμε τις Candy Girls με τις φοβερές διασκευές από τα ελληνικά 60's-70's... Να σημειώσω μάλιστα εδώ ότι όπως έχω δει στα videoclips τους (γιατί είμαι μέγας FΑN) το ένα κοριτσάκι από αυτά πρέπει να είναι η μικρή αδερφή της Πολυξένης!!! Μοιάζουν πάρα πολύ...

 

Φαντάζομαι σενάριο:

[Μπαμπάς-παραγωγός-ματσό]: Κορούλες μου θα σας κάνω τραγουδίστριες!! Για δωράκι Χριστουγέννων, θα σας βγάλω στην καθεμιά από ένα CD

[Πολυξένη+Αδερφούλα]: Γιούπιιιιιι!!! Thanks μπαμπακούλη!!!!!

[Μπαμπάς-παραγωγός-ματσό]: Στην Πολυξενούλα μας θα βγάλω ένα solo album μιας και είναιη μεγαλύτερη και εσένα μικρούλα μου θα σου βγάλω ένα CD με τις φίλες σου από το σχολείο...Διάλεξε ποιες θες εσύ να είναι μαζί σου και θα φτιάξουμε ένα συγκρότημα με το όνομα CANDY GIRLS!!!

[Mικρή αδερφή (κλαίγοντας)]: Θελω κι εγώ solo σι-ντίιιιιιιιιιιιι :cry: :cry: :cry:

[Μπαμπάς-παραγωγός-ματσό]: Μη κλαις!! Του χρόνου που θα πας 3η Γυμνασίου θα σου βγάλω κι εσένα ένα....

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημησκούμπρια.....GET HIM!

NiVo..................GET HIM!

T.N.S................GET HIM!

LEKTIKOS.........GET HIM!

B.B.C...............GET HIM!

----------------------------------------------------------------------------------

( οι παραπάνω για όσους δεν ξέρουν είναι “Rapper” ας πούμε….κάτι σαν την Μαρμαρινού του Ελληνικού Hip-Hop )

 

Τελευταία ο NiVo και η σκύλο παρέα του TNS κτλ. Το παίζουν και Gangster είδαν ότι η κακία πουλάει αλλά για να ξέρεται Το 90% του ραπ κοινό στην Ελλάδα τους έχει για τα καρναβάλια, ευτυχώς παίζει πιο πολύ το underground παρά το εμπορικό "ΑκόΜη" στην Ελλάδα

 

Παρόλα αυτά PEACE!

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου