Προς το περιεχόμενο

πουλαω εισητηριο ΜΑΝΤΟΝΑ


ex-synthakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα δεν κρινουμε σωστα ρε παιδι μου, μαλλον γιατι δεν ακουμε την συγκεκριμενη μουσικη και μας ενδιαφερει, ΑΝ μας ενδιαφερει γιατι ενδεχεται να μας αφηνει παντελως αδιαφορους, μονο απο αποψη show και ιστοριας...

αν ομως υποθεσουμε οτι η μαντονα για την ποπ μουσικη ειναι κατι σαν τον χεντριξ στη ροκ ή τον miles davis στη τζαζ κοκ... τοτε ΙΣΩΣ να διναμε και εμεις 80 ευρω για κατι αντιστοιχο.

βεβαια τα ποσα αυτα για συναυλιες ειναι μαλλον παραλογα ετσι κ αλλιως, αλλα παω στοιχημα οτι για ενα reunion των floyd πολλοι εδω μεσα θα διναμε πανω απο 100 ευρω ανετα κιολας.

και προσοχη, για να μην αρχισουν τσαμπα τα ποστ του τυπου "συγκρινεις floyd με μαντονα" κλπ, δεν συγκρινω τιποτα, απλως εξεταζω το ειδικο βαρος που εχει το καθενα στο δικο του "ειδος" μουσικης..

 

+1000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω, αλλά θα πάω... και με εισιτήριο όχι αλλά πλέμπα, αλλά 120 ευρώ στις κερκίδες αλλά χλίδα. εγώ μεγάλωσα και με madonna και με duran duran. εάν πρέπει να ντρέπομαι γι αυτό ας μου το πει ο yameth ή κανένας μοντουλάτορας να μην ξαναμπώ εδώ μέσα, γιατί προσβάλλω τη μουσική αισθητική σου. ααααααααααα ξέχασα να σου πω πως η madonna αγνοεί την ύπαρξή μας. ΕΜΕΙΣ;;;;;; (ας αναρωτηθούμε αν μας ξέρει η μάνα μας)

 

aback, τι στην ευχή του θεού λες;

είπα εγώ ή υπονόησα ότι προσβάλλεις την αισθητική μου;

και τι είναι αυτά περί του αν μας ξέρει η μαντόνα;

τι είναι αυτά περί του αν μας ξέρει η μάνα μας;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης : εγώ ρώτησα αν πήρε κανείς εισιτήριο σε μία προσπάθεια να καταλάβω κατά πόσον μπορεί να ευσταθεί ο ισχυρισμός των διοργανωτών περί δεκάδων χιλιάδων εισιτηρίων.

 

εκτιμώ ότι ούτε εσύ δεν το έχεις πάρει ακόμη (παρά το ότι προφανώς θέλεις να πας).

 

σωστά;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ.ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ. οχι δεν το έχω πάρει ακόμα. δευτέρα το παίρνει μια φίλη μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, για να πω την αμαρτία μου, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να πάω στο συγκεκριμένο live. Οι λόγοι;

 

1) Το περιβόητο show. Δεν είμαι τύπος Σάκη, Καλομοίρας και λοιπών αλλά είναι απόλυτα σίγουρο ότι τέτοιο show δύσκολα θα ξαναδούμε στο φτωχικό μας.

2) Η μουσική της Madonna μου αρέσει. Ίσως όχι τα πάντα βέβαια, τέλος πάντων ξέρω ότι θα ακούσω αρκετά κομμάτια τα οποία θα γουστάρω.

3) Ο Marcus Brown είναι από μόνος του ένας καλός λόγος να πάει κανείς. ;)

4) Βρίσκω ότι ο orbital έθεσε έναν σωστό παραλληλισμό. Ό,τι είναι ο Miles για τη τζαζ, είναι και η Madonna για την ποπ.

 

Το εισιτήριο είναι όντως πιασοκωλέ αλλά θεωρητικά οι παραπάνω λόγοι είναι αρκετοί (ειδικά ο τέταρτος). Τώρα πρέπει μόνο να ξεπεράσω την ελαφρά αντιπάθειά μου προς την περσόνα που έχει δημιουργήσει η εν λόγω κυρία, ομολογώ ότι δεν τη θεωρώ σημείο αναφοράς ως προς το image και τη συμπεριφορά της... >:(

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πρέπει μόνο να ξεπεράσω την ελαφρά αντιπάθειά μου προς την περσόνα που έχει δημιουργήσει η εν λόγω κυρία

 

Εκεί πιστεύω κολλάνε οι περισσότεροι...όχι μόνο εσύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ό,τι είναι ο Miles για τη τζαζ, είναι και η Madonna για την ποπ...

...και ο Χατζηγιάννης για την ελληνική ποπ, και ο Γκουσγκούνης για την ελληνική τσόντα κλπ. Το να είσαι κορυφαίος/πρωτοπόρος στο είδος σου δεν λέει απαραίτητα κάτι για την ποιότητα αυτού που κάνεις. Anyway, about taste pumpkin pie... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες μήπως θυμάστε τί εισιτήρια παίζανε για rolling stones που δεν έγινε ποτέ;;; μήπως μπορεί κανείς να αμφισβητήσει πως, ό,τι είναι οι γερόλυκοι για την παγκόσμια μουσική βιομηχανία είναι και η γραία;;; άρα που είναι το θέμα;;; επίσης μην ξεχνάτε πως η φιάλη στα "βρωμόσκυλα" με ήχο που στάζουν αίμα τα αυτιά, έχει 200 ευρώ για καλοκαίρι. άρα 50 ευρώ το άτομο. ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααααααααα επίσης και κάτι άλλο. να παρακαλάτε η πώληση καθώς και η συναυλία να πάει super ούτως ώστε οι παγκόσμιοι bookers να μας πάρουν κάποτε στα σοβαρά μπας και δούμε και τίποτα άλλο και ανατριχιάσουμε.

υ.γ. όχι όχι μαντόνα δε θα σε δούμε, είναι  ντροπή,  γιατί είσαι ο γκουσγκούνης και ο χατζηγιάννης της γιου ές έι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι, το πιο σπαστικό από όλα δεν θα είναι:

 

 

  το ότι όλοι θα κάνουν λες και την ακούγανε από όταν τραγουδούσε κρατώντας την κουδουνίστρα σαν μικρόφωνο,

 

  ούτε το ότι θα γίνει προφανώς μια ακόμη σύναξη της συνηθισμένης τρέντυ κοσμικής Αθήνας/Ελλάδας,

 

  ούτε το ότι πολλοί θα τα δώσουν αυτά τα λεφτά κι ας δουν το περιβόητο σόου από πενήντα χιλιόμετρα μπροστά απ'τη σκηνή,

 

  ούτε το ότι θα εκληφθεί ως de facto και αυταπόδεικτη αλήθεια η διαπίστωση ότι μια τέτοια καλλιτέχνιδα-θρύλος τιμά την (Αγ)Ελλαδίτσα με την επίσκεψή της,

 

  ούτε το γεγονός ότι θα διαστρεβλωθεί το μέγεθος της μουσικής της αξίας, η οποία είναι υπολογίσιμη αλλά χαοτικά δυσανάλογη προς την επιρροή της και θέση της στο μουσικό στερέωμα.

 

 

Είναι το ότι οι εγχώριες "σταρ" και ημιστάρ, για να ξεκαρφωθούν που έρχεται τελικά η ίδια η Μαντόνα για να τους δείξει who's boss από πλευράς σημασίας στην παγκόσμια μουσική και εμπορική πραγματικότητα, θα λένε όλες ότι είναι "οι μεγαλύτερες φαν της".

sick0021.gif

 

 

Σημειωτέον ότι δεν πιάνω καθόλου ελληνική τηλεόραση εδώ που βρίσκομαι, κάτι όμως πρέπει να μάντεψα καλά... σωστά;  :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου