Προς το περιεχόμενο

Whitesnake - Def Leppard


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω για τους 'Snakes πηγα! Σε σχεση με πριν 2 χρονια (με Scorpions) ο David δεν την πολυ-παλευε (φωνητικα)...αλλα ειναι ICON!!!!!!! Γεμιζει το stage μονος του ρε παιδι μου! Τα backing vocals εσωζαν την κατασταση (και στα δυο groups) κατα τη γνωμη μου, και ηταν αψογα οπως και ολοι οι μουσικοι.Ομως παροτι κιθαριστας με προσανατολισμο hard rock και εγω ;) στο σολο των Aldrich-Beach ομολογω οτι ψιλο-βαρεθηκα....

Ο ηχος δεν μου αρεσε, μονο τα τυμπανα και τα vocals εβγαιναν καλα (καθομουν 15 μετρα απο το δεξι cluster) και δεν μου αρεσε το ποσο "μπροστα" πεταγονταν οι κιθαρες στα σολο.Ακομα αισθανομαι το δεξι μου αυτι βουλωμενο!

Περασαμε καλα, θα στενοχωριομουν αν εχανα αυτο το Live αλλα δυστυχως το υπερ-κριτικο μου αυτι μου στερει (παντα σε ολα τα Live) την απολυτη ευχαριστηση του μη-μουσικου (και μη ηχοληπτη :) ) ακροατη!

Αντε και του χρονου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω για τον ήχο των Whitesnake. Δεν ήταν καλός, ήταν σχετικά σιγά στην κερκίδα που ήμουνα εγώ και δεν άκουγα καθαρά τις κιθάρες. Η μπάντα θεωρώ οτι έπαιξε πολύ καλά, όσο για τον Coverdale, ο άνθρωπος είναι και μεγάλος, έχει και μεγάλο tour φέτος και προσπαθεί να κρατήσει δυνάμεις για χώρες όπως η αγγλία, η αμερική, η γερμανία κλπ που ξέρει οτι αν δεν αποδώσει θα τον θάψουνε. Επίσης διάβασα σε διάφορα site οτι στο εξωτερικό οι συναυλίες τους ήταν φανταστικές.

 

Η απόκάλυψη για μένα ήταν οι Def Leppard τους οποίους δεν τους είχα ξαναδεί live. Ο ήχος τους, η σκηνική παρουσία, και όλο το show που δώσανε ήταν φανταστικό. Οι φωνές τους πολύ ωραίες, ο ήχος τους φανταστικός, drummer γ@μ@τος (αν και με ένα χέρι, ΣΠΕΡΝΕΙ) και πολύ ωραίες επιλογές τραγουδιών.

 

Επίσης θα ήθελα να πώ οτι δεν φταίνε μόνο οι μπάντες σε μία κακιά συναυλία. Στην περίπτωση των Whitesnake ο κόσμος για μένα δεν ήξερε κανένα τραγούδι εκτός από το here i go again και επίσης δεν τραγουδούσε.

Πως ένας καλλίτέχνης να τα δώσει όλα σε ένα κοινό που δεν δείχνει κι' αυτό λίγο ενδιαφέρον?

 

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όσο για τον Coverdale, ο άνθρωπος είναι και μεγάλος, έχει και μεγάλο tour φέτος και προσπαθεί να κρατήσει δυνάμεις για χώρες όπως η αγγλία, η αμερική, η γερμανία κλπ που ξέρει οτι αν δεν αποδώσει θα τον θάψουνε. 

Ενώ εμείς είμαστε ζώα και ότι μας παρουσιάζουν το χειροκροτάμε;  ??? ???

 

Επίσης, μου φαίνεται λίγο κουφό να πηγαίνεις να δεις τον ...Κοβερντάλα στα 60 του και μετά να διαμαρτύρεσαι ότι δεν τραγούδησε καλά. Ή πας ξέροντας πάνω κάτω τι σε περιμένει, ή δεν πας καθόλου και ησυχάζεις. ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείτε πως δεν περιμένεις στα 60 του να βγάλει τη φωνή που έβγαζε στα 25.

Αν σου αρέσει πηγαίνεις αν όχι κάθεσαι σπίτι σου.

 

Όσο για τις άλλες χώρες πιστεύω οτι έχει πιο φανατικό κοινό. Επίσης σε ένα κοινό που τον αποθεώνει, τραγουδάει μαζί του, φωνάζει, χειροκροτεί κλπ πιστευώ οτι δίνει κάτι παραπάνω απ' οτι σε ένα κοινό που κάθεται και τον κοιτάει και απλά χειροκροτεί. Πιστευώ οτι με όλες τις μπάντες αυτό ισχύει.

Αυτή είναι η ταπεινή μου αποψή.

 

 

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου