Προς το περιεχόμενο

Που χαθηκαν οι "Τρυπες"?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Ως φαν απο τρύπες προσβάλομαι όταν καταστρέφεται η αλήθεια.

Ο αγγελάκας στη συνέντευξή του στο mad το μόνο που είπε ήταν οτι καποιοι άλλοι είχαν κάνει οικογένειες και δεν είχαν χρόνο για μουσικές αναζητήσεις και πολλές φορές δεν ερχόντουσαν στις πρόβες.Αυτά είναι βλάκείες γιατι του αγγεβλάκα.Οι μουσικοί ζαμπέτας και τόλιος μόλις ένα χρόνο αργότερα συνεργάστηκαν με το Δαδάτση και έφτιαξαν τους Γκέτο.Επομένως αυτοί είχαν χρόνο για πρόβες.Ο παπαδόπουλος συνεργάστηκε με τον θανάση Παπακωνστντίνου όπου είχε φτίαξει τα Λαικεδέλικα, τους μουσικούς του Θαναση.Τέλος ο Καρράς ήταν πάντα παρών σε όλες τις πρόβες καθώς επίσης συνεργάστηκε και με το Σχέδιο Γάμμα/Μπάμπη Στόκα.

Όλοι είχαν χρόνο για πρόβες.Απλά ο Αγγελάκας προσπαθεί να καλύπσει τον εαυτό του για να μη φανεί οτι ο ίδιος σταμάτησε τις Τρύπες και να δείξει οτι "αναγκάστηκε" να διακόψουν.Αν θέλετε ακούστε την συνέντευξη του Ζαμπέτα στο rockap που λέει πολλά εκεί.

Σορρυ για το σπαμ αλλά η αλήθεια πρέπει να ακουστει γιατι κάποιοι άνθρωποι μετά απο ένα σημείο αρχίζουν και τη ψωνίζουν...

(σπάνια θα ξαναμπώ εδώ,τυχαία το βρήκα το forum)

 

Τι να κάνουμε σε αυτή τη ζωή δεν το ψάχνουμε όλοι τόσο πολύ...εγώ απλά μετέφερα τα λόγια του Αγγελάκα,τώρα αν την ψώνισε δε με ενδιαφέρει καθόλου 8)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Ανάβω θυμιατό και ξεθάβω γιατί βρήκα μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Γ.Καρρά και κάποια καινούρια κομμάτια.

 

http://www.ough.gr/index.php?mod=articles&op=view&id=724

 

Γιώργος Καρράς - Βρες μου ένα τόπο

 

 

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα instrumental είναι εξαιρετικά.

Το πρώτο θυμίζει στιχουργικά πρώιμες - πολύ πρώιμες - Τρύπες και, μετά από 30 χρόνια, δεν (μου) είπε τίποτα συγκλονιστικό.

Χαίρομαι ιδιαίτερα που ο Καρράς υπάρχει μουσικά και γράφει ακόμα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη μου συμπάθεια ο Καρράς. Κατ' εμέ ήταν ο εγκέφαλος πίσω από την μπάντα, αυτός που τους έσπρωχνε προς νέες και ενδιαφέρουσες κατευθύνσεις. Αλλά και ωραίο παίξιμο, μην ξεχνιόμαστε. Όσο για το νέο υλικό, θα συμφωνήσω πως τα instrumental είναι το δυνατό του σημείο, χωρίς να εννοώ φυσικά ότι το άλλο κομμάτι είναι μάπα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάβω θυμιατό και ξεθάβω γιατί βρήκα μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Γ.Καρρά και κάποια καινούρια κομμάτια.

 

Ευχαριστώ φίλε που το ανέβασες ! :) :) εχτές άκουγα τρύπες πάλι... αξεπέραστοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα συμπληρώσω εδώ, ότι ο Ασκληπιός Ζαμπέτας συμμετέχει στο γκρουπ Νάνοι

 

 

 

 

καθώς και στους Ghost note project μαζί με τον Τόλιο:

 

 

GHOST NOTE PROJECT-SENSOMATIC(FULL CD_2012)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου