Προς το περιεχόμενο

Προτεινετε parts για μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αμα γουσταρεις γινε πιο συγκεκριμενος  ;) ;)

 

Ακριβώς... :) Πες μας τι μπάσσο έχεις τώρα και με τι ενισχυτή παίζεις;Για ποιο λόγο ακριβώς θες να κάνεις τις συγκεκριμένες αλλαγές;Με τι είδος ασχολείσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε δικιο παιδια. απλα αυτες τις αποριες θα τις απαντουσα στο τελος. τεσπα.

σκεφτομαι να κανω ενα μπασο χειροποιητο σε κατασκευαστη αλλα εκτος απο τα ξυλα και τους μαγνητες πχ θα ηθελα να ψαξω και αυτα τα parts που ειπα μηπως και μου διευκολυνουν την ζωη. και θελω να μου προτεινετε γιατι δε ξερω σχεδον τπτ απο γεφυρες,κλειδια. γενικα το μπασο που σκεφτομαι θελω να ειναι 4αρι με λευκα ξυλα ως επι το πληστον. δηλ να ειναι για παιξιματα με σλαπατο ηχο κτλπ. εγω για μαγνητες σκεφτομαι τους bartolini BA 9J1 και για προενισχυση onboard την aguilar OBP. αλλα οπως ειπα δεν ξερω και πολλα για γεφυρες και κλειδια

 

υγ δεν εχω κατι συγκεκριμενο σε κατασκευαστη

υγ2 δεν χρειαζετε να προτεινετε parts για το συγκεκριμενο μπασο που θελω να κανω. προτεινετε και για αλλα πραματα οπως πχ για αταστο κτλπ κουβεντα να κανουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να κανω ενα μπασο χειροποιητο σε κατασκευαστη...γιατι δε ξερω σχεδον τπτ απο γεφυρες,κλειδια.

 

υγ δεν εχω κατι συγκεκριμενο σε κατασκευαστη

υγ2 δεν χρειαζετε να προτεινετε parts για το συγκεκριμενο μπασο που θελω να κανω. προτεινετε και για αλλα πραματα οπως πχ για αταστο κτλπ κουβεντα να κανουμε :)

Αυτά τα 2 πρώτα δεν συμβαδίζουν σε σοβαρές συζητήσεις...Τώρα εάν είναι να κάνουμε κουβέντα έτσι για πλάκα...κάνει ζέστη σήμερα...!!!! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουβεντα να κανουμε :)

ακριβως - σε δουλεια να βρισκομαστε δλδ....... ;) ;)

 

γενικοτερα για να ξερεις ΔΕΝ υπαρχει το τελειο οργανο................οπως το σκεφτεσαι εσυ - αντε να φτιαξω ενα σωμα και ενα μπρατσο και να του βαλω επανω οτι καλυτερο υπαρχει......

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

messalion ξερω οτι δεν υπαρχει το τελειο οργανο. και δεν εννοω την φαση οπως την καταλαβες. ξερω τι ξυλα θελω να χει και απλα ηθελα να μαθω γνωμμες και για τα υπολοιπα μερη ενος οργανου. οπως πχ τα κλειδια του μπασου του gary willis πιστευω οτι ειναι χρησιμα.

 

marathon απλα εννοουσα οτι αυτος που θα φτιαξει το οργανο θελω να του δωσω εγω τα parts που θα βαλει πανω. κι αυτο μονο στην περιπτωση που δω κατι καλο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κλειδια του μπασου του gary willis ειναι τα triple wing και τα κατασκευαζει η suregrip - αμα βρεις απο που να τα αγορασεις πες μας και εμας..........

 

το καθε τι που μπαινει επανω στο καθε οργανο εχει το σκοπο του - καλα μεχρι εδω ??

ωραια.........παμε παρακατω

εσυ θες μπασο για slappιδια - πολυ καλα

το ενδεχομενο οτι το καθε μπασο μπορει να κανει για slap το εχεις σκεφτει και το οτι ο ηχος βγαινει ως επι το πληστον απο τα δαχτυλα του καθε παιχτη ??

με λιγα λογια - φτιαξε το μπασο που σου αρεσει και τα υπολοιπα θα ερθουν με τον καιρο - το να σου προτεινω μια γεφυρα ή κλειδια ή nut δεν θα εκτημησεις τα λεφτα που θα δωσεις γιατι πολυ απλα δεν ξερεις τις διαφορες εσυ ο ιδιος

 

προσωπικα οταν αγοραζω μια καινουργια κιθαρα το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να της αλλαξω nut αμα εχει πλαστικο ή κοκκαλινο και να το κανω graffite γιατι μου αρεσει ποιο πολυ ο ηχος του - σε καποιον αλλον μπορει να μην αρεσει - πρεπει ντε και καλα αμα θελει να φτιαξει μια κιθαρα να βαλει graffite ??

με καταλαβαινεις πιστευω ετσι ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλη σταθερη γεφυρα προτεινω αυτη:http://store.hipshotproducts.com/cart.php?m=product_detail&p=114

 

κλειδια προτεινω αυτο πολυ καλα επισεις:http://www.thomann.de/gr/sperzel_4l_trimlock_satin_black.htm

 

τωρα μαγνητες εγω προσωπικα δεν γουσταρω bartolini αλλα ειναι και θεμα γουστου αυτο

να βαλε εναν και καλο high output που αφηνει τα ξυλα να μιλησουν.ειναι ο μαγνητης μου εχουν τα EBMM(διορθωστε με αν κανω λαθος στο δικο μου δεν λεει εταιρια το μαγνητη)

ή

καναν delano(παραθετω link):http://www.delano.de

ο extender εχει πολυ καλο ηχο αλλα περιεργο σχημα αλλα εφ οσον κανεις custom-ια σκεψου το;)

καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου