Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με router


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα ,αποφασισα να βγαλω τη συσκευη τηλεφωνου απο το router ωστε να  ανοιγω τo router μονο για την χρηση του ιντερνετ...

Το προβλημα μου ειναι το εξης ενω συνδεω κανονικα το τηλεφωνο στην πριζα του τηλεφωνου,το τηλεφωνο ειναι νεκρο.Δοκιμασα τους εξης τροπους:  το τηλεφωνο με το φιλτρο στην πριζα τηλεφωνου και το ADSL απο διπλα(σε αλλη θυρα γιατι χρισιμοποιω ενα "Τ", πανω στο splitter(με φιλτρο η χωρις) στην ιδια θυρα της πριζας

και τελος το τηλεφωνο μονο του ξεκαρφωτο.. Κανενας απο τους παραπανω τροπους δεν λειτουργησε!!

Ας με βοηθησει καποιος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα μολις τωρα να καλεσω απο κινητο στο σταθερο και χτυπουσε κανονικα,οταν ανοιξα το σταθερο σαν να αποδεχομουν την κληση στο κινητο συνεχιζε κανονικα η κληση ενω στο σταθερο καμια ανταποκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το router σου έχει διακόπτη για να το κλείσεις θα μπορούσες να κάνεις αυτό αντί να το έχεις μη συνδεδεμένο.

Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί να θες να το έχεις μη συνδεδεμένο, εγώ το έχω ανοιχτο και συνδεδεμένο εβδομάδες ολόkληρες (χωρίς να το έχω κλείσει) και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Τέλοσπαντων καλό θα ήταν να απευθυνθείς στον παροχέα σου.

 

Υ.Γ Γιατί χρησιμοποιείς T?

    Όταν λες φίλτρο, δεν εννοείς το splitter? (εγώ έτσι το ξέρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρισομοποιουσα "Τ" γιατι θα επρεπε να να λειτουργει και το φιλτρο το οποιο ειναι διαφορετικο απο το splitter για αμεση συνδεση.Παρ'ολα αυτα οι κυριοι απο την hol δεν με ενημερωσαν πως τετοια ειδους συνδεση δεν επιτρεπτη επομενως το αφηνω πανω στο ρουτερ και ας καει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.adslgr.com/

 

σίγουρα θα σου βρουν μια λύση

 

Αυτός έχει προφανώς αγοράσει κάποιο πακέτο που περιλαμβάνει τηλεφωνία ΚΑΙ ίντερνετ - η hol δίνει ένα router, πάνω στον οποίο πρέπει μονίμως να είναι συνδεδεμένο και το τηλέφωνο.

 

Δεν υπάρχει λοιπόν κάποιο πρόβλημα, απλά αυτό που θέλει να κάνει δεν είναι πλέον εφικτό, τώρα που δεν έχει τον ΟΤΕ σαν πάροχο τηλεφωνίας.

 

Τουλάχιστον, αυτό καταλαβαίνω εγώ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλίτερα στο www.adslgr.com

 

Πάντως, αν έχεις Vivodi ή OnTelecoms (και δεν ξέρω ποιος άλλος δίνει IP τηλεφωνα)  οφείλεται στο ότι το τηλέφωνο είναι IP και δεν λειτουργεί με κλειστό router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός έχει προφανώς αγοράσει κάποιο πακέτο που περιλαμβάνει τηλεφωνία ΚΑΙ ίντερνετ - η hol δίνει ένα router, πάνω στον οποίο πρέπει μονίμως να είναι συνδεδεμένο και το τηλέφωνο.

 

Δεν υπάρχει λοιπόν κάποιο πρόβλημα, απλά αυτό που θέλει να κάνει δεν είναι πλέον εφικτό, τώρα που δεν έχει τον ΟΤΕ σαν πάροχο τηλεφωνίας.

 

Κι  αυτό μια λύση είναι

 

Καλλίτερα στο www.adslgr.com

 

Το ίδιο λινκ είναι

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως. Και του ξαδέρφου μου που έχει  ΗΟL έτσι είναι το τηλεφωνο. Πρέπει να είναι συνδεμένο στο modem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου