Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Focal Alpha 80


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχει κάποιος αυτά τα monitor είναι ευχαριστημένος ?

και γενικός από αξιοπιστία τι έχει ακουστεί για τα εν λόγο monitor?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενα σετ που μπορεις πολυ ευκολα να ακουσεις σε καποιο καταστημα (σε ενα demo room κατα προτιμηση για να παρεις μια καλη εικονα) οποτε εισαι τυχερος απο αυτη την αποψη.

 

Περασαν τα 6αρια απο το χωρο μου για ενα διαστημα και δεν τα βολευτηκα.

 

Ειχα διαρκως την αισθηση πως ακουγα την high mid περιοχη τους πολυ μπροστα. Κραταω μια επιφυλαξη μηπως προερχοταν απο το ιδιο το υλικο που επαιζε μεσα απο αυτα. Επισης αν και θυμαμαι οτι εκτεινονται αρκετα χαμηλα με σχετικη ακριβεια, τα αισθανομουν σχεδον αδεια εκει. Και παλι επιφυλακτικα σου το λεω αυτο γιατι μπορει να ειχε μεγαλυτερη επιδραση το δωματιο μου σε αυτα, μεγαλυτερη απο οτι νομιζα τοτε που τα ακουγα.

 

Θα ειχα μεγαλη περιεργια να τα ακουσω σημερα παλι.

 

Σε καθε περιπτωση παρε υλικο που το γνωριζεις και πηγαινε ακουσε τα ο ιδιος. Μονο ετσι.

 

Η ποοτητα κατασκευης τους παντως μου ειχε αφησει πολυ θετικες εντυπωσεις.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενα σετ που μπορεις πολυ ευκολα να ακουσεις σε καποιο καταστημα (σε ενα demo room κατα προτιμηση για να παρεις μια καλη εικονα) οποτε εισαι τυχερος απο αυτη την αποψη.

 

Περασαν τα 6αρια απο το χωρο μου για ενα διαστημα και δεν τα βολευτηκα.

 

Ειχα διαρκως την αισθηση πως ακουγα την high mid περιοχη τους πολυ μπροστα. Κραταω μια επιφυλαξη μηπως προερχοταν απο το ιδιο το υλικο που επαιζε μεσα απο αυτα. Επισης αν και θυμαμαι οτι εκτεινονται αρκετα χαμηλα με σχετικη ακριβεια, τα αισθανομουν σχεδον αδεια εκει. Και παλι επιφυλακτικα σου το λεω αυτο γιατι μπορει να ειχε μεγαλυτερη επιδραση το δωματιο μου σε αυτα, μεγαλυτερη απο οτι νομιζα τοτε που τα ακουγα.

 

Θα ειχα μεγαλη περιεργια να τα ακουσω σημερα παλι.

 

Σε καθε περιπτωση παρε υλικο που το γνωριζεις και πηγαινε ακουσε τα ο ιδιος. Μονο ετσι.

 

Η ποοτητα κατασκευης τους παντως μου ειχε αφησει πολυ θετικες εντυπωσεις.

 

 

Βγαίνανε η μεσαίες δηλαδή πιο μπροστά αν κατάλαβα καλα?

(με τι βολεύτηκες τελικά αν επιτρέπετε)

 

Σίγουρα δεν θα είναι σαν τα focal solo 6 καθώς στο δικό μου home studio δεν έχω ηχοακουστικη για να υποστηρίξει ένα ακριβότερο monitor.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου