Προς το περιεχόμενο

Πως αφαιρουμε φουσκαλες αερα απο διαφορες επιφανειες?


BlackForest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα νοιζ!

 

Θα θελα να ακουσω διαφορα tips για το πως να ξεφορτωθω φουσκες αερα που δημιουργηθηκαν απο πλαστικη ενδυση για τα βιβλια. Στην συγκεκριμενη περιπτωση εντυσα ενα φυλλο χαρτι με αυτην την πλαστικη ενδυση και το κολησα στον pickguard μιας κιθαρας αλλα μετα απο μιση ωρα εμφανισε πολλες φουσκαλες! Πειτε ιδεες πλιζ!

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέγεται πλαστικοποίηση και δεν γίνεται με αυτοκόλλητο που ντύνουμε βιβλία !!!!

Αν οι φουσκάλες είναι μεγάλες τρύπησέ τες με καρφίτσα και στη συνέχεια πρεσσάρισε με μια πιστωτική κάρτα μέχρι να φύγει ο αέρας.

Αν είναι πολλές και μικρές δεν υπάρχει γιατρειά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αέρας εύκολα θα φύγει αλλά στο σημείο εκείνο το πλαστικό έχει πια "τεντωθεί" και δεν θα εφαρμόσει καλά...

 

Καλύτερα φτού κι από τον αρχή θα έλεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικοποιηση λεγεται η μεθοδος που ακολουθειται στις ταυτοτητες. Εγω μιλαω για αλλο πραγμα καθως δεν γινεται να πλαστικοποιησουμε το φυλλο χαρτι και μετα να το κοψουμε στο σχημα του pickguard γιατι ετσι θα χαλασει η επενδυση... Τελικα τρυπησα τις φουσκαλες με καρφιτσα, αφησα και λιγο το πιστολακι μαλλιων απο πανω (χωρις να προκαλεσω προβλημα σε μαγνητες, ηλεκτρικα κλπ εσπρωξα και με το χερι λιγο το αερα και βελτιωθηκε αρκετα η κατασταση! Ευχαριστω!

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικοποιηση λεγεται η μεθοδος που ακολουθειται στις ταυτοτητες. Εγω μιλαω για αλλο πραγμα καθως δεν γινεται να πλαστικοποιησουμε το φυλλο χαρτι και μετα να το κοψουμε στο σχημα του pickguard γιατι ετσι θα χαλασει η επενδυση... Τελικα τρυπησα τις φουσκαλες με καρφιτσα, αφησα και λιγο το πιστολακι μαλλιων απο πανω (χωρις να προκαλεσω προβλημα σε μαγνητες, ηλεκτρικα κλπ εσπρωξα και με το χερι λιγο το αερα και βελτιωθηκε αρκετα η κατασταση! Ευχαριστω!

Φυσικά και γίνεται να το πλαστικοποιήσεις και να το κόψεις μετά !!! Αυτος είναι και ο ενδεδειγμένος τροπος ! Στις ταυτότητες γίνεται πλαστικοποίηση μπροστά - πίσω.... με "φάκελο"... Εγώ σου μιλάω για μονή πλαστικοποίηση απο την μια πλευρά !!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστικοποιηση λεγεται η μεθοδος που ακολουθειται στις ταυτοτητες. Εγω μιλαω για αλλο πραγμα καθως δεν γινεται να πλαστικοποιησουμε το φυλλο χαρτι και μετα να το κοψουμε στο σχημα του pickguard γιατι ετσι θα χαλασει η επενδυση...

Φυσικά και γίνεται...αλλά δεν το κάνεις στο σπίτι. Όλα εξαρτώνται από το τελικό αποτέλεσμα που επιθυμείς

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα... Σορρυ τοτε δεν το ηξερα. Εγω πηγα χτες σε ενα βιβλιοπωλειο και τους ειπα τι θελω να κανω και μου λενε οτι δεν γινεται... Και πως το πλαστικοποιω μονο απο την μια πλευρα? Που θα παω και τι θα πω για να μου το κανουν?

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου