Προς το περιεχόμενο

Γιατι καινουργιες χορδες βγαζουν "μαυριλα"??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα αλλαξα χορδες την strat και παιζοντας για λιγη ωριτσα παρατηρησα οτι οι ακρες των δαχτυλων μου ηταν λιγο μαυρες ::) ??? τι παιχτικε?Δε μου εχει ξανατυχει :oΟι χορδες φταινε?Ειναι οι fender super bullets.Ααααααααακαι κατι αλλο , ΠΟΙΟΣ ειναι ο ΣΩΣΤΟΣ τροπος για να βαζουμε χωρδες σωστα στα VINTAGE κλειδια?(αυτα με την τρυπα απο πανω)οι γνωστες ας δωσουν τα φωτα τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φανει αστειο αλλα αν την εχεις χυμα χωρις θηκη για μερες και με ανοιχτα παραθυρα, ειναι η μποχα της Αθηνας (ή οποιας αλλης πολης) που εχει κατσει στην ταστιερα σου!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κιθάρα ειναι του κουτιού (που μάλλον δεν ισχύει κάτι τέτοιο) υπάρχει και η πιθανότητα να έχει υποστεί ebonizing και να ξεβάφει:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=3211.0

 

Μάλλον όμως είναι μπίχλα...;D

 

Λόγω καλοκαιριού τα χέρια μας ιδρώνουν παραπάνω. ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χερια μου δεν ιδρωνουν ΚΑΘΟΛΟΥ και την ταστιερα την καθαριζω συχνα.Μηπως ισχυει αυτο που λεει ο konu57???Η μηπως ειναι οι χορδες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε λιγο zippo_καυσιμο (ναφθα) και βαλε σ'ενα βαμβακι και περνα τις χορδες μια μια να καθαρισουν.

 

Μη φοβασαι για βερνικια κλπ, η ναφθα καθαριζει χωρις να κανει ζημια.

Τωρα αν το σωμα ειναι βαμμενο με ...μαρκαδορο, θα εχεις προβλημα...  ;D

 

Αλλα πιθανοτατα η "χημεια" των δακτυλων σου δεν "εκατσε" με το κραμα των χορδων σου.

 

...συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες...  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου