Προς το περιεχόμενο

Vintage ήχος μπασου. Με ποιο πεταλακι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα Warwick Corvette και σε ορισμενα κομματια που παιζουμε απαιτειται να βγει ενας πιο Vintage ηχος στυλ P-bass.

Υπαρχει καποιο πεταλακι μεχρι 100 ευρω απο Θωμα που να μπορει να βοηθησει σε κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χλωμό εως νεκρό θα έλεγα. Ίσως με προσεκτικό equalizing να πετύχεις κάτι, ειδικά αν κόψεις τα υπερβολικά πρίμα-μπάσα που έχουν τα active όργανα, αλλά και πάλι θα δυσκολευτείς αρκετά.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα Warwick Corvette και σε ορισμενα κομματια που παιζουμε απαιτειται να βγει ενας πιο Vintage ηχος στυλ P-bass.

Υπαρχει καποιο πεταλακι μεχρι 100 ευρω απο Θωμα που να μπορει να βοηθησει σε κατι τετοιο?

 

Κατι σε equalizer πεταλι δε θα ηταν καλο? θα πρεπει να αποθηκευει ρυθμισεις. Αν εισαι και τολμηρος, παρε ενα μεταχειρισμενο p-bass της πλακας, φορα του flatwounds χορδες και εχε το να περιμενει μεχρι τα τραγουδια που το θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι και τολμηρος, παρε ενα μεταχειρισμενο p-bass της πλακας, φορα του flatwounds χορδες και εχε το να περιμενει μεχρι τα τραγουδια που το θες.

+10

Αν το καλοσκεφτείς με 30-40 ευρώ παραπάνω θα έχεις και άλλο ένα εφεδρικό μπάσο!(Εξυπακούεται με flatwound χορδές).Μην περιμένεις προκοπή απ τα πετάλια,αυτά είναι για τους κιθαρίστες..! ;D :P

Άλλωστε ως γνωστόν, "it's all in the hands, man".

peace

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο πεταλακι μεχρι 100 ευρω απο Θωμα που να μπορει να βοηθησει σε κατι τετοιο?

 

οχι ,αγορασε ενα ΚΑΝΟΝΙΚΟ μπασο... ;D

 

bass29.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα Warwick Corvette και σε ορισμενα κομματια που παιζουμε απαιτειται να βγει ενας πιο Vintage ηχος στυλ P-bass.

Υπαρχει καποιο πεταλακι μεχρι 100 ευρω απο Θωμα που να μπορει να βοηθησει σε κατι τετοιο?

 

Εγω έχω τό Hartke Bass Attack και είναι πάρα πολύ καλό. Νομίζω ότι μπορείς να το βρείς στην ίδια τιμή και στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου