Προς το περιεχόμενο

Η νεα μπαντα του chad smith...


exarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν είδα αυτό το βίντεο έχασα πάσα ιδέα  Embarrassed(και πάρα πολλοί μουσικοί καίγοταν με drugs-αυτό δε λέει κάτι) και όσον αφορά το sloppy παίξιμο του hendrix,που αναφέρθηκε ότι εξασκεί είναι σα να προσπαθεί κάποιος να το παίξει pollock πετώντας μπογίες σε καμβάδες και να περιμένει να πουλήσει τα "έργα" όσο ο original καλλιτέχνης

 

+100000

Οπως ελεγα και πιο πανω και με εκραζαν οι "αυθεντιες" του Noiz ειναι ΝΤΡΟΠΗ να ακουω τετοιες παπαριες. Κι ο Stevie ηταν χωμενος μεσ τα drugs αλλα ΠΟΤΕ δεν επαιζε τετοιο ΡΕΖΙΛΙΚΙ. Και ξαναλεω, δεν εχω ΤΙΠΟΤΕ με τους peppers σαν μπαντα στα 2/4 τους (chad, flea). Aλλα τουτος δω και ο "μουγγος" ειναι για πολλα γιαουρτια. Φαντασου τωρα να ερθει ο γιος (η η κορη σου) σπιτι με το DVD του ετσι, για να..... μαθει να παιζει κιθαρα.

Πιο καλα να του βαλω τον Βουτσα....... Φσσσσσσσσσσσ μποινγκ

 

Συνεχιστε το κραξιμο που ειστε τοσο, μα τοσο καλοι να κανετε

 

Λοιπόν, για να τελειώνουμε με το θέμα frusciante.

 

Υπάρχουν 2 κατηγορίες ανθρώπων στον κόσμο.

 

α) Αυτοί που θεωρούν το παρακάτω κομμάτι αριστούργημα:

 

 

και

 

β) αυτοί που θεωρούν το παραπάνω κομμάτι μια παπαριά και μισή, τον τραγουδιστή άφωνο, ατάλαντο, που δεν μπορεί να παίξει 2 νότες, ναρκωτικάκια και δε συμμαζεύετε.

 

Σα την μπουγάτσα ένα πράγμα, ή την τρως με άχνη-κανέλα ή σκέτη.

 

Φλι, αληθεια, για το συγκεκριμενο κομματι υπαρχει και η επιλογη (α)? (η οχι?)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

+100000

Οπως ελεγα και πιο πανω και με εκραζαν οι "αυθεντιες" του Noiz ειναι ΝΤΡΟΠΗ να ακουω τετοιες παπαριες. Κι ο Stevie ηταν χωμενος μεσ τα drugs αλλα ΠΟΤΕ δεν επαιζε τετοιο ΡΕΖΙΛΙΚΙ. Και ξαναλεω, δεν εχω ΤΙΠΟΤΕ με τους peppers σαν μπαντα στα 2/4 τους (chad, flea). Aλλα τουτος δω και ο "μουγγος" ειναι για πολλα γιαουρτια. Φαντασου τωρα να ερθει ο γιος (η η κορη σου) σπιτι με το DVD του ετσι, για να..... μαθει να παιζει κιθαρα.

Πιο καλα να του βαλω τον Βουτσα....... Φσσσσσσσσσσσ μποινγκ

 

Συνεχιστε το κραξιμο που ειστε τοσο, μα τοσο καλοι να κανετε

 

Για σου ρε Playloud, αυθεντία της παγκόσμιας καθαριστικής σκηνής που έχεις προσφέρει τοοοοσα πολλά και οι παπαριές τύπου frusciante είναι πλέον ψωμοτύρι για σένα ;) Εμ αυτά είναι αυτή η χώρα και έχει ότι της αξίζει, μη διαταράξουμε τον ύπνο σας, καληνύχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σου ρε Playloud, αυθεντία της παγκόσμιας καθαριστικής σκηνής που έχεις προσφέρει τοοοοσα πολλά και οι παπαριές τύπου frusciante είναι πλέον ψωμοτύρι για σένα ;) Εμ αυτά είναι αυτή η χώρα και έχει ότι της αξίζει, μη διαταράξουμε τον ύπνο σας, καληνύχτα!

 

Νομιζω οτι το θεμα του παροντος thread ΔΕΝ ειμαι εγω. Πως εχεις την ικανοτητα να προσωποποιεις τα πραγματα ετσι? Γιατι το παιρνεις σαν επιθεση εναντιον σου? Ειδες πουθενα να λεω για τιποτε ΔΙΚΟ ΜΟΥ? (προσφορα, αυθεντια και τις λοιπες "ομορφιες"?). Ειδες πουθενα να λεω τιποτε για ΣΕΝΑ? Την γνωμη μου παραθετω για ενα ΤΡΙΤΟ ατομο, απλα. Γιατι το στρεφεις εναντιον μου?

Και αληθεια σου λεω και εχω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ το θαρρος της γνωμης μου, τυποι ΤΥΠΟΥ frusciante, ΝΑΙ τους εχω ψωμοτυρι και στεκομαι τουλαχιστο πιο αντικειμενικα απεναντι τους απο το να ρουφαω καθε ΚΛΑΝΙΑ που αμολαει ΕΠΕΙΔΗ τον λενε ........... και επειδη παιζει στους ....... (στις τελειες βαζετε τα ονοματα της αρεσκειας σας)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αληθεια σου λεω και εχω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ το θαρρος της γνωμης μου, τυποι ΤΥΠΟΥ frusciante, ΝΑΙ τους εχω ψωμοτυρι και στεκομαι τουλαχιστο πιο αντικειμενικα απεναντι τους απο το να ρουφαω καθε ΚΛΑΝΙΑ που αμολαει ΕΠΕΙΔΗ τον λενε ........... και επειδη παιζει στους ....... (στις τελειες βαζετε τα ονοματα της αρεσκειας σας)

αντιλαμβάνομαι ότι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα και τα συναφή, όμως, κατά την ταπεινή μου γνώμη, ένας μουσικός, οφείλει να έχει ανοιχτά τα αυτιά του, όχι μόνο σε πράγματα που είναι σε άμεση συνάφεια με το είδος της μουσικής που έχει επιλέξει να παίζει, παρά να βρίσκει τα "δυνατά" σημεία προσεγγίσεων διαφορετικών. Εκτός, βέβαια, αν είναι ικανοποιημένος και η εξέλιξη του δεν τον ενδιαφέρει. Θεωρείς δηλαδή ό,τι σε ρυθμικο επίπεδο, ή σε επίπεδο "εκφρασης", το να ασχοληθεί κανείς με την περίπτωση Frusciante-RHCP είναι χάσιμο χρόνου?

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ΒΕΒΑΙΑ, οπως ειπα και πιο πανω Mother's Milk και Blood Sugar προσκυναω και chad-flea ειναι υποδειγμα groove αλλα απο αυτα τα αλμπουμ και μετα τα "αριστουργηματα" τα βλεπουν μονο "λιγοι" (και εκλεκτοι) και το MTV

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δεν εχει νοημα να 'πυροβολουμε' τον play,

ο καθενας μπορει να εχει μια αποψη για κατι και δεν ειναι κανενα παιδαρελι ο playloud, εχει την αποψη του.

και μενα μαρεσει η Δεσποινα Ολυμπιου, τι να κανουμε τωρα.

μαρεσει μαρεσει μαρεσει :) :) :)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα μαρεσει η Δεσποινα Ολυμπιου, τι να κανουμε τωρα.

μαρεσει μαρεσει μαρεσει Smiley Smiley Smiley

 

Πσσσ τρελλο νουνι

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαρεσει μαρεσει μαρεσει :) :) :)

 

ΣΩΣΤΟΟΟΟΣ!!.... ;D ;D ;D

 

 

Φίλε playloud μου κάνει εντύπωση πάντως που το μοναδικό lp των RHCP στο οποίο την θέση του Frusciante έχει πάρει ένας κατά γενική ομολογία πιο "τεχνικά ικανός" κιθαρίστας δεν το θεωρείς το καλύτερο τους...

 

Γιατί άραγε?... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου