Προς το περιεχόμενο

Περι Ακουστικης ο λογος...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είχα κανεναν σκοπο ειρωνίας, φίλε μου όπως λες και εσυ. Κάνει μπάμ οτι ο γιος του ντεσιμπελ ήταν ένα αστείο. Και άμα ημουν κανα κολόπαιδο, θα μπορουσα να σου πω πολλά περισσότερα, απο αυτο.

 

Αντιθέτως, εσυ το έκανες αυτο, σχολίασες τα αυτια μου,τα μουσικα μου γουστα, και γενικα ήσουν πολυ επιθετικος. Αλλά ατύχισες, ειμαι απο τα λίγα άτομα σε αυτόν τον πλανητη που δεν έχουν συμπλεγματα και δεν εχω σκοπο να σου γράψω κανενα κατεβατο ούτε να στα χωσω ούτε να σου κάνω μαθήματα ακουστικής.

 

Έτοιμος ήμουν να σου πω και εγω την γνώμη, στο τι φταίει, αλλα είδα τα υπολοιπα παιδια, που γράψαν ωραία πράματα, τόσα και τόσα, και το άφησα.

 

Να ευχαριστησω, τον προσφιλη που μου είπε οτι ο δεν υπάρχει κυριος ντεσιμπελ, μιας και ο όρος είναι προς τιμην του Graham, δεν το ήξερα αυτο.

 

Και επίσης οτι το ανθρώπινο αυτί, μπορεί και ακούει διαφορές μικρότερες του 1 ντιμπι,ούτε αυτο το ήξερα, αα και οτι είναι θέμα ψυχοακουστικης.

 

Ηρεμίστε ρε παιδια, ηρεμίστε. Μην τα παίρνετε τόσο εύκολα, θα γεράσετε γρήγορα και είναι κρίμα.

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα κανεναν σκοπο ειρωνίας, φίλε μου όπως λες και εσυ. Κάνει μπάμ οτι ο γιος του ντεσιμπελ ήταν ένα αστείο. Και άμα ημουν κανα κολόπαιδο, θα μπορουσα να σου πω πολλά περισσότερα, απο αυτο.

 

Πάντως και σε μένα, έναν πιο "ουδέτερο" αναγνώστη του topic δεν μου φάνηκε

και τόσο αστείο του post σου, αντίθετα αν ήμουν στη θέση του scytheNL θα με

πείραζε... :-\

 

Πάντα είναι ωραίο το χιούμορ απλά ειδικά στο γραπτό λόγο είναι δυστυχώς πιο δύσκολο

να διατυπωθεί σωστά ούτως ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις όπως αυτή πριν  ;)

 

Back to topic now guys  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D Οκ φιλε λοιπον, παρεξηγηση εαν οντως ηταν ετσι.. εαν απλα ηθελες να κανεις χιουμορ,φιλικη συμβουλη, βαζε κανενα emoticon γιατι αλλιως συμβαινουν πραρματα που δεν πρεπει...

 

παρεπιπτοντως οι Deathstars ειναι κ γ..ω τις μπαντες..

8)

 

 

 

Sample Rate: 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz ±1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Okay, έχεις δίκιο, ο γραπτός λόγος, απέχει πολυ απο την πραγματικότητα,γιαυτο υπάρχουν και τα emotion, αλλά τέτοια ώρα που έγραψα το πόστ τέτοια λόγια. ::)

 

Κάλη τύχη , και άμα βρείς το πρόβλημα και το λύσεις, ενημέρωσε μας... ;)

 

Υ.Γ. Μα φυσικά είναι γρουπάρα οι dEaThStars  ;D

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw... οσον αφορα την ψυχοακουστικη κλπ... μιας που ειναι δικα μου λογια... δεν αποσκοπουσα σε κανενα μαθημα ακουστικης η επιδειξης γνωσεων... και στο wikipedia να μπαινατε θα τα βλεπατε... απλα το ανεφερα σαν εγκυκλοπαιδικη γνωση...

 

δεν τσατιστικα ουτε ηθελα να τα χωσω σε κανεναν γιατι δεν βιαζομαι να γερασω :P...

 

απλα μπερδευτικα λιγακι με ολα αυτα τα post περι χωσιματως κλπ...

 

p.s. Ρε φιλε, εβγαλες ακρη τελικα γιατι συμβαινει αυτο?

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια ιδεα...

 

νομιζω οτι το τοιχακι που στηριζω τα ηχεια επανω ισως ειναι σκαμμενο για ηλεκτρολογικα κ ισως κανει κατι σαν εξτρα ηχειο.. μονο αυτο μου εχει μεινει... ???

Sample Rate: 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz ±1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dreampanos

 

ευχαριστω για την απαντηση σου καθως και για την υποστηριξη.

 

δεν ειναι κοντα σε γωνιακαι τα δυο ηχεια απεχουν 2μετρα απο τον τοιχο οσον αφορα την πλαινη τους μερια και 4 μετρα απο τον τοιχο οσον αφορα την πισω μερια τους.

 

σκεφτομαι μηπως το αριστερο ηχειο συντονιζει κατι και το εκλαμβανω κ εγω κ το ντεσιμπελομετρο μου σαν  ηχο απο το ηχειο..  ???

 

Εχω μπερδευτει ρε φιλε... πως γινεται να ειναι πανω σε τοιχο τα ηχεια σου? δεν ανεβαζεις καμια φωτο απο διαφορες γωνιες μπας και καταλαβουμε τι γινεται? πραγματικα με εχει φαει η περιεργια για το πως γινεται αυτο...

 

Παρολα αυτα αν ισχυει αυτο που λες, τοτε αν τον χτυπισεις αυτον τον τοιχο, εφοσον σχηματιζει κατι σαν ηχειο τοτε θα το ακουσεις... αν δεν εχει καποια διαφορα τοτε δεν παιζει να εχει σημασια...

 

Ρε συ, μηπως εντωμεταξυ εχεις τπτ ανακλαστηκο η αποροφητικο αριστερα η δεξια σου? κανα panel με rack η τπτ τετοιο τεσπα?

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου