Προς το περιεχόμενο

Πόσοι μηχανόβιοι εδώ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εσεις ειστε ρε που βρωμίζετε με λάδια άκαυτα κ θορυβο?Τσογλανια....Θα κατεβασω τους ποδηλάτες κ θα σας κάνουμε το γυρο του θανάτου ναπούμ.

 

BMX ωρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα τελευταία δώδεκα χρόνια έχω ένα Honda Bros 650.

Honda rulez!!! Για μενα βγαζει τις καλυτερες μηχανες... ειδικα κατι στρογγυλοφαναρες ειναι ο ερωτας μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλες οι χόντα, αλλά εδώ μιλάμε για μηχανές, όχι τα κονσερβοκούτια που άφησαν οι αμερκάνοι μετά τον πόλεμο και τα φτιαξαν δίκυκλα τα τζαπάνια.

 

1960-Triumph-Bonneville_4.jpg

 

NortonManx%2CBj.1954.jpg

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γμτ έχεις δίκιο τα κόκκινα ήταν πιο πιασάρικα εκείνη την εποχή.. Αλλά το δικό μου είναι γιαπωνέζικο οριγκινάλε ρε συ, δήκτες βενζίνης και όλα τα παρόμοια, ειναι στα γιαπωνέζικα.. κάτι πρέπει να μετράει αυτο !!!  ??? :D :)

Lost To The Living

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν το δικό μου το σουζούκι, με 4ρι σασμαν και το σπαστικό λαμπάκι που αναβοσβήνει μετά τα 30km/h. Οκ τότε, είσαι βινταζ MIJ μηχανόβιος.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικό μου είναι μόνο ένα Honda Super Cub (τέως) 50 που έχω, ελαφρώς  βελτιωμένο για πρακτικούς λόγους. Παρόλα αυτά χρησιμοποιώ αρκετά συχνά και άλλα "μηχανάκια" όπως ένα XT 250 του '90 (αθάνατο), ένα καινούριο Zongshen ZSM 200 (φοβερός ο Κινέζος!) καθώς και το Peugeot Geopolis 250 του πατέρα μου. Σκοπεύω πάντως να ανέβω σε κυβικά άμεσα και με μια καινούρια μηχανή....

 

υγ1: Αν μπορέσω θα ανεβάσω και φωτο. 

 

υγ2: Κώστα τρομερή η Norton στη φωτο (και η άλλη βρετανίδα δεν πάει πίσω βέβαια). Μου θύμισε μια μονοκύλινδρη θεά που είχε ένας τύπος κάποτε εδώ, της οποίας μέτραγες τα σκασίματα….το κάθε σκάσιμο γινόταν 10 δευτερόλεπτα (ναι, λέμε τώρα) απ ‘το προηγούμενο…και είχε έναν ήχο πανάθεμα τη…. 

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα παπι Honda 90 cc χρώματος μπλε !! Απο το 96 του αλλάζω μόνο λάδια !! Πιάνομαι για μηχανόβιος ???  ;D

Μα εσύ είσαι ο πραγματικός μηχανόβιος ;)

Ξέρεις.......κάποια στιγμή σκεφτόμουν να ΄δωδω το δικό μου και να πάρω κάτι άλλο...........όταν, τυχαία ανακάλυψα ότι ολόκληρη η μαχανή γράφει το μαγικό ''made in Japan''.Και φυσικά είπα να την κρατήσω λίγο ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου