Προς το περιεχόμενο

Πόσοι μηχανόβιοι εδώ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα περίεργο βρε παιδιά. Πολλές μ' αρέσουν και τις ζαχαρώνω (με εμφαση στην XJR 1200 SP) αλλά κάθε πρωί που βλέπω τις κούκλες μου (10 χρόνια η μία, 25 η άλλη) ακόμα με φτιάχνουν.

 

v1.jpg

 

Δε πα να λένε........

 

Τα κυβικά είναι ανάμεσα στα αυτιά και όχι ανάμεσα στα πόδια.............

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαίρομαι που τόσος κόσμος μοιράζεται το ίδιο πάθος!

Η μουσική και ο ήχος είναι το ένα, αλλά και η μηχανή, άλλο πράμα!

Αφού κατάφερα να επιζήσω από τις βλακείες που κάναμε στη Βουλιαγμένης και στα λιμανάκια τη δεκαετία του 80 και μετά από Floretta Kreidler, Honda C70, Kawasaki Z750 (1979), Honda VF750F, Honda CX650, BMW R65LS, Suzuki GSXR750 και τώρα BMW R1100GS (βάλε και δυο -τρία σκούτερ) εξακολουθώ να μην μπορώ χωρίς μηχανή. Το κακό είναι ότι και η 5χρονη κορούλα μου όλο στη μηχανή θέλει!

 

Έχω κάνει 3 φορές τη διαδρομή Aberdeen (Scotland) - Athens - Aberdeen(βλέπετε 6 χρόνια σπουδές) και μία την Athens - Lisboa- Athens.

Πάντα με μουσική!!!!!!!!

Συνιστώ ανεπιφύλακτα τα ταξίδια έξω. Είναι πολύ πιο ασφαλή! Έχω γυρίσει σχεδόν όλη τη δυτική Ευρώπη χωρίς πρόβλημα και σοβαρό κίνδυνο. Τον Σεπτέμβριο μέχρι την Καρδίτσα πήγα και τα είδα όλα!!

 

Τώρα ψάχνω για αεροδυναμική θήκη κιθάρας με χαμηλό συντελεστή οπισθέλκουσας γιατί η γυναίκα μου φωνάζει ότι θα την τραβήξει η κιθάρα πάνω από τη μηχανή (πλάκα κάνω)!

 

Τέλος πάντων, αυτά γιατί αν αρχίσεις να μιλάς για τα πάθη σου δεν σταματάς ποτέ!

 

Οδηγείτε προσεκτικά και μην σταματάτε τη μουσική!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοινό μεταξύ οδήγησης μοτοσικλέτας και μουσική είναι η παιδεία. Και όταν λέω ότι η δήγηση μοτοσικλέτας είναι παιδεία εννοώ τη σοβαρή οδήγηση που μονο σκοπό έχει την ασφάλεια του μοτοσικλευιστή και οδηγηκη απόλαυση και όχι τις σούζες,κόντρες κ.λ.π.Αφήστε τα αυτά για τους κασκαντέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει 3 φορές τη διαδρομή Aberdeen (Scotland) - Athens - Aberdeen(βλέπετε 6 χρόνια σπουδές) και μία την Athens - Lisboa- Athens.

 

Συνιστώ ανεπιφύλακτα τα ταξίδια έξω. Είναι πολύ πιο ασφαλή! Έχω γυρίσει σχεδόν όλη τη δυτική Ευρώπη χωρίς πρόβλημα και σοβαρό κίνδυνο. Τον Σεπτέμβριο μέχρι την Καρδίτσα πήγα και τα είδα όλα!!

 

 

Συμφωνώ απόλυτα Γιαννάκη (αν και η τελευταία επιλογή της BMW με χαλάει λίγο βρε φίλε, sorry).

Το πρώτο ταξίδι από Cardiff στην Αθήνα μόνος μου πάνω σε ένα NS125F.  :o :o

Την δεύτερη χρονιά Ευρωπαικό tour εγώ (VT250) με τον αδερφό μου (Z250)

Την τρίτη χρονία Ευρωπαικό tour εγώ (Ζ650) με τον αδερφό μου (Ζ400Β - το δικύλινδρο)

 

Η μόνη μουσική τα τραγούδια που ξέραμε να τραγουδήσουμε (Here is the night, my body is weak, I got to ride, no time to sleep.........)

 

Παρ΄όλες τις (πολλές) αναποδιές μας, ΠΟΤΕ δεν νοιώσαμε μόνοι και αβοήθητοι σε όλη την κεντρική Ευρώπη.

Με το που φθάναμε Ελλάδα δεν θα πω για την αντιμετώπιση των υπολοίπων αλλά ούτε οι μοτοσυκλετιστές δεν χαιρετάγανε.

 

Never mind. Those were the days my friend...............

 

Καλά να' μαστε παιδιά. Γιατί βαρύς χειμώνας έρχεται.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παίρνω πάσα από τα παραπάνω περί παιδείας και μπαίνω στο ζουμί.

Εδώ και κάτι χρόνια έχουμε δημιουργήσει έναν σύλλογο μοτοσικλετιστών με την ονομασία Άνεμος Πολιτισμός και Μοτοσυκλέτα (www.anemosclub.gr) και μιας που βλέπω ότι υπάρχουν μουσικοί με την ιδιότητα του αναβάτη προτείνω αν ενδιαφέρεται κανείς να κάνουμε μια βραδια στην αίθουσα της λέσχης μας, κάτι που να έχει κοινό παρονομαστή τις μοτο και τις μουσικές.

Μπορεί να είναι από ομιλία για soundrack ταινιών με θέμα τις μοτοσυκλέτες μέχρι το ακραίο, σε τι τόνο έχει ρελαντί το TRX  ;) και τι είδους είναι τα διαπασών της Yamaha.

Ενδιαφέρεται κανείς;

 

Αν για τα γραφόμενα θεωρηθεί ότι υπάρχει δόλος, μπορεί ο αντμίν να διαγράψει το μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λοιπον εχω ενα Hayabusa GSXR 1300 του 06'

και ενα Transalp 600 του 99'

 

Τωρα επειδη ειμαι διπλος πλεον (οχι δεν ειμαι εγγυος)και την εχω δει ταξιδιαρης με το Amore Mio λεω να τα σουταρω και 2 και να παρω ενα BMW R 1200 GS ADVENTURE(τριβαλιτσο παντα χωρις GPS Εννοειται οταν δεν υπηρχε δηλαδη ο χαρτης δεν βοηθουσε?) αλλα πολλα τα λεφτα Αρη....αλλα ωραιο ειναι το ριμαδι...

 

Η 8α μεινω για παντα παιδι και 8α τσιμπησω το καινουργιο HAYA  σε ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΟΥ ΜΑΜΑΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου