Προς το περιεχόμενο

Το screaming μαθαίνεται ή είναι να το'χεις;


ex-Q.O.T.S.A.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άποψή μου είναι (για να μπω on-topic :) ) είναι ότι είναι και θέμα του να το'χεις, αλλά ακόμα και αν δεν το'χεις μπορείς να το δουλέψεις σε ένα επίπεδο...

Κάπου έχει πάρι το μάτι κάτι που λέγεται Zen of Screaming το οποίο είναι σαν instructional dvd ίσως (δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος). για γκούγκλαρέ το και πες μας τι βρίσκεις...

:D

Thanx SpyrosCh θα το κοιταξω και θα ενημερωσω το συντομοτερο δυνατο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οκ.

Να'μασταν όλοι Mike Patton (έστω και λίγο) τι καλά θα ήταν..

Κατι εχω αρχισει να καταλαβαινω αλλα ειναι αργα κ δε μπορω να ακουσω ουτε δυνατα ουτε να δοκιμασω τωρα! λολ

Θα σε πω αυριο... χεχεχεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα τεχνικής. Θέλει δουλειά αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ, υπάρχει περίπτωση να καταστραφούν οι φωνιτικές χορδές σου από έλλειψη τεχνικής ή από υπερβολική χρήση της συγκεκριμένης τεχνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να με συγχωρεί η Q.O.T.S.A. για το ψιλο-hijacking, αλλά την ίδια "απορία" είχα με τα brutal φωνητικά... Το zen of screaming του'χω ρίξει μια ματιά, αλλά λέει τεχνικές οι οποίες για κάποιον που τραγουδούσε μόνο καθαρά μέχρι τώρα είναι... κάπως...  :-\ 

 

Ρωτώντας φίλους και γνωστούς black/death και δεν συμμαζεύεται vocalists, όλοι μου λένε απλούστατα να το κάνω απ'το στομάχι, έλα όμως που το ευμεγέθες στομάχι μου δεν ψήνεται να τα βγάλει!!!  ;D

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι θα βοηθούσε πολύ!

 

 

 

(και πάλι με συγχωρείς Q.O.T.S.A.) :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να με συγχωρεί η Q.O.T.S.A. για το ψιλο-hijacking, αλλά την ίδια "απορία" είχα με τα brutal φωνητικά... Το zen of screaming του'χω ρίξει μια ματιά, αλλά λέει τεχνικές οι οποίες για κάποιον που τραγουδούσε μόνο καθαρά μέχρι τώρα είναι... κάπως...  :-\ 

 

Ρωτώντας φίλους και γνωστούς black/death και δεν συμμαζεύεται vocalists, όλοι μου λένε απλούστατα να το κάνω απ'το στομάχι, έλα όμως που το ευμεγέθες στομάχι μου δεν ψήνεται να τα βγάλει!!!  ;D

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι θα βοηθούσε πολυ

Eχεις ριξει ματια στο dvd η στο site απο youtube? Το στομαχι ξεχαστε το πια!!!! που κολλαει το ενα με το αλλο?

Πνευμονια θελει... γενικα το τραγουδι κ τα μπρουταλ θελουν πνευμονια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να με συγχωρεί η Q.O.T.S.A. για το ψιλο-hijacking, αλλά την ίδια "απορία" είχα με τα brutal φωνητικά... Το zen of screaming του'χω ρίξει μια ματιά, αλλά λέει τεχνικές οι οποίες για κάποιον που τραγουδούσε μόνο καθαρά μέχρι τώρα είναι... κάπως...  :-\ 

 

Ρωτώντας φίλους και γνωστούς black/death και δεν συμμαζεύεται vocalists, όλοι μου λένε απλούστατα να το κάνω απ'το στομάχι, έλα όμως που το ευμεγέθες στομάχι μου δεν ψήνεται να τα βγάλει!!!  ;D

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι θα βοηθούσε πολύ!

 

 

 

(και πάλι με συγχωρείς Q.O.T.S.A.) :-X

Γενικά όταν τραγουδάς, ότι και να τραγουδάς πρέπει να κάνεις χρήση διαφράγματος.Μόνος σου δε νομίζω να καταφέρεις και πολλά.Πρέπει να σου δείξει κάποιος ειδικός (καθηγητής ορθοφωνίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στομαχι ξεχαστε το πια!!!! που κολλαει το ενα με το αλλο?

Πνευμονια θελει... γενικα το τραγουδι κ τα μπρουταλ θελουν πνευμονια!

 

Φιλε qotsa,αυτα που λες τα στηρίζεις σε κάποια μέθοδο που ακολουθείς ή που έχεις διαβάσει?Εκτίθεσαι με αυτά που λες και καλό θα ήταν αφού δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα να μην κάνεις αφοριστικές δηλώσεις του στυλ "το τραγούδι θέλει πνευμόνια","το στομάχι (όπου μάλλον εννοείς το διάφραγμα.. ::)) δεν έχει σχέση" και άλλα τέτοια..

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου