Προς το περιεχόμενο

Νεο Ελληνικο Ροκ


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

που εισαι ρε σοτομαν ακομα περιμενω να μου στειλεις κανα μηνυμα να τζαμαρουμε  :P

 

οσον αφορα τα κομματια, καντα:

1. πιο φυσικα

2. πιο στην τυχη

3. πιο μινιμαλιστ (ειδικα σ'αυτο ειμαι 100% να το προσεξεις!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η αληθεια ειναι,οτι το παλεξα να τα ακουσω, γιατι δεν πολυκαταλαβα

τι γινοταν :P :P :P

 

Ειναι τελειως εξω απο τα νερα μου και τα ακουσματα μου. :P :P :P

 

Παντως εχουν μια αποψη και θα αρεσουν σε μερικους .....

μερικους, με αποψη λεω...... 8) 8) 8)

 

Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αποπαιρνετε το παιδι ρε σεις;

Φιλε sotoman, κι ολοι οι συνφορουμιστες ακουστε την 'Κυρια με την στρυχνινη' του Γιαννη Χρηστου.

Φυσικα δεν συγκρινω τον Χρηστου με τον sot, αλλά; υπαρχει και η ατονικη μουσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αποπαιρνετε το παιδι ρε σεις;

Φιλε sotoman, κι ολοι οι συνφορουμιστες ακουστε την 'Κυρια με την στρυχνινη' του Γιαννη Χρηστου.

Φυσικα δεν συγκρινω τον Χρηστου με τον sot, αλλά; υπαρχει και η ατονικη μουσικη.

 

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω εδώ... H Ατονική μουσική φίλε newmind υπάρχει σαφώς, αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό που γράφει ο φίλος sotos... Άτονικά είναι κάποια γυρίσματα στο "pawn hearts" πχ ας πούμε ή κάποια από τα τραγούδια από National Health (τα οποία συνοδεύονται και από φανταστικούς στίχους...). Να ξέρουμε τι λέμε και να μην πετάμε απλά μια ορολογία από το G.E.P.R...

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τελευταιο project μου, μιγμα experimental/alternative/indie/lo-fi με ελληνικους στιχους κυρίως.

http://www.myspace.com/amalgamatedaluminumcompany

 

Ειλικρινα, δεν θελω να προσβαλω αλλα δεν μου αρεσει καθολου. Ειναι παρα πολυ προχειρες ηχογραφησεις... Προσωπικη μου αποψη οτι μονο το Is Everybody In λεει κατι...

You don't wanna mess with the best, do you?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε sotoman Ξενάκη! :D

 

Να σου πω γιατί φαγώθηκα: στο myspace η φωτό ποιανού είναι ρε? Πρέπει να ΄ναι από κάποιον γνωστό η "κατρουλιέρα" και πρέπει να είναι το πρώτο σχέδιο κατρουλιέρας γενικώς, ε? 8)

Γεια πες γεια πες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haryy, αν μου επιτρέπεις, το είδα κι εγώ, η φωτογραφία είναι έργο του Marchel Duchamp και ονομάζεται "The Fountain". Dada κίνημα, found art, και μπλα μπλα μπλα, artsy fartsy stuff. Εν ολίγοις, ο Duchamp βρήκε αυτήν την "κατουρλιέρα" και την παρέθεσε ως αντικείμενο έκθεσης σε καποιο art show. Φυσικά, για το 1917 αυτό ήταν εξαιρετικά προκλητικό, βούτυρο στο ψωμί τον ντανταϊστών.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, μου το θύμησες, είναι όντως πολύ προκλητικό για την εποχή (ακόμη και σήμερα κατά κάποιο τρόπο θα ήταν ίσως) όπου έπαιζαν οι καλοί τρόποι, το μπελ εποκ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου