Προς το περιεχόμενο

Speaker - Instrument Cable


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πως ξεχωρίζουμε speaker απο instrument cable? Ζήτησα απο ένα μαγαζι εδω στο Βόλο να μου φτιάξει,επειδη ήθελα 2χ70εκατοστά αλλα πολύ φοβάμαι οτι χρησμιοποίησε instrument cable.Αν όντως έτσι εχει γίνει μπορεί να πάθει ζημιά ο ενισχυτής μου? Το ένα το καλώδιο γράφει πάνω belden microphone ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα υπάρχουν 3 κατηγορίες όπως διαβασα εδώ

http://www.cafewalter.com/cafewalter/cables.htm

 

γιατι νομίζω οτι χρησιμοποιώ το 2ρο (mic)?  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερεο speaker cable ειναι το lamp cord (αυτο που εχουν τα...πορτατιφ δηλ.) το καλωδιο που σου εφτιαξε ο μαγκας ειναι απο μικροφωνικο καλωδιο και ΔΕΝ κανει...πηγαινει στον ηλεκτρολογο της γειτονιας σου δωσε του μισο ευρω και αγορασε 3-4 μετρα να σου βρισκεται..... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδιο αυτο το εχω χρησιμοποιήσει ευτυχώς δίχως πρόβλημα μέχρι στιμγής.Απο οταν το αγόρασα του τόνισα θέλω speaker cable!Οταν το πήρα τον ξαναρώτησα αλλα σαν να μου τα μασούσε..... Δηλαδη τι να του πεις τώρα? >:( >:( >:( Το άνοιξα να δω την σύνδεση του καλωδίου με το βύσμα κ όντως πρέπει να είναι mic cable....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμία ρε παιδία, απλά μισό μέτρο καλώδιο για το κάθε μεγάφωνο είναι...  ;D

 

Πάντως, γενικά μιλώντας, τα belden είναι πολύς καλής απόδοσης καλώδια.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμία ρε παιδία, απλά μισό μέτρο καλώδιο για το κάθε μεγάφωνο είναι...  ;D

 

Πάντως, γενικά μιλώντας, τα belden είναι πολύς καλής απόδοσης καλώδια.

 

Μισο μέτρο είναι ναι,αλλα αν πάθαινε κατι ενισχυτής μου, επειδή δεν ειναι το σωστο καλώδιο, δεν νομίζω να μου τον πλήρωνε ο μαγαζάτορας.... Αν κ επειδή ήξερε οτι αγόρασα απο Γερμανία τον ενισχυτή, μπορεί να γύριζε κ να μου έλεγε είδες γτ δεν ψωνίζεις απο εμας... ικανούς τους έχω....

τέσπα σήμερα πήγα κ έφτιαξα 2 καλωδιάκια απο speaker cable αυτή τη φορά κ όλα καλά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Είναι μαγαζί σε πεζόδρομο.... Οι Βολιώτες κατάλαβαν....

 

ωχ ωχ ωχ... ::)

 

λοιπόν και εγώ σήμερα έτυχε να τσεκάρω το καλώδιο που μου είχε δώσει το (πολύ γνωστό) μαγαζί απο όπου πήρα τον EVJ head στην αθήνα και έγραφε πάνω "microphone cable".

 

και εμπιστευόμενος τον υπάλληλο ούτε καν το είχα κοιταξει ... εδώ και 1μιση χρόνο. :(

υποθέτω αφού ειναι μονο μισο μέτρο και ο ενισχυτής 5w δε θα πειράζει πολύ αλλά πρέπει να το αλλάξω, έτσι?

θα ζητήσω speaker cable αυτή τη φορά.. θα γράφει πάνω οτι είναι για speaker?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου