Προς το περιεχόμενο

Αγορά κιθάρας ώς 600-650 ευρά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθιστός vs τέζα vs νηφάλιος ???

 

Τί να ναι άραγε;  ::)  ::)  :P

 

Χωρίς πλάκα, νομίζω στην κατηγορία των 600-650 ευρώ δεν θα κερδίσεις κάτι σημαντικό σε σχέση με την κιθάρα που ήδη έχεις.

Αν ανέβεις προς τα 1000+ τότε αλλάζει το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτή φαίνεται ενδιαφέρουσα.Δεν την έχω παίξει τη συγκεκριμένη, αλλά αν κρίνω απο άλλες cort σε αυτά τα λεφτά (και έχω δοκιμάσει πολλές) θα πρέπει να τα σπάει

 

 

 

http://www.cort.co.kr/english/products/common/view.asp?product_id=178

http://www.logothetismusic.gr/pages/product.asp?prID=1726

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις!  :) ("ευχαριστώ" λοιπόν!  ;D)

 

η αλήθεια είναι ότι με τις jackson ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο κόλλημα, ίσα ίσα πάντα κρατούσα κ μια "πισινή"...

 

τώρα σχετικά με τις gibson βρήκα στο θωμά flying v την κλασική γύρω στο 550 (τονιζω οτι δε μιλάω για epiphone)

κ την ψήνω, αλλά φοβάμαι μήπως τη βαρεθώ γιατι ειναι πιο hard rock..όσο για τη dean του mustaine παίζει να είναι η πιο ακριβή v, αφου κάνει γύρω στο πεντοχιλιαρο...

Πάντως για να είμαι ειλικρινής, θα αισθανόμουν πιο σιγουρος με μια νέα schecter, αφού βρήκα κ σε προσιτή τιμή την hellraiser ή την demon, που σαν μοντελο πραγματικα σπέρνει..

 

μπερδεύτηκα.. :-\

 

όσο για παραπάνω λεφτα ρε παιδιά κυρίως πιανιστας είμαι, 5 χρονάκια παίζω κιθάρα, αξιοπρεπέστατος είμαι από πλευράς τεχνικής αν όχι πολυ καλός (τουλαχιστον πλεον αισθάνομαι ανετότατη την ταστιέρα-προέκταση του χεριού)

αλλά θεωρώ λίγο "θράσσος" να παίζω με μια τόσο ακριβή κιθαρα...δε ξέρω αν με καταλαβαίνετε! ;)

 

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όσο για τη cort φατσικά είναι γαμάτη αλλά κολλάω λιγο στον emg(θα προτιμούσα duncan η dimarzio..) κ στην τιμή..

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου