Προς το περιεχόμενο

Αγορά κιθάρας ώς 600-650 ευρά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες

 

Ψάχνομαι να αγοράσω κιθάρα στα 500-650 ευρώ..ήδη παίζω με schecter omen 6 από την οποία είμαι πλήρως ευχαριστημένος..

 

Ωστόσο θέλω να δοκιμάσω κ κατι καινούριο,κ φυσικά καλύτερο, κ η εν λόγω εταιρεία στα χρήματα που αναφέρω δε με εντυπωσιάζει (κατι που φυσικά δεν ισχύει με τα αριστουργήματα Hellraiser και Classic, στα 750-800 ευρω..)

 

Anyway, για να μπώ στο θέμα ψήνομαι για κάποιες Rhandy V της Jackson(κυρίως λόγω σχήματος), αλλά εχω κ τους ενδοιασμούς μου, οποτε ζηταω τη γνώμη σας, και γιατί οχι, τις προτάσεις σας..τα μοντέλα που με "τραβάνε" περισσοτερο ειναι τα εξής:

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_rr3_tbl_update.htm

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_rr3_tr_egitarre.htm

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_rr3_graphic_finish_cs_b_stock.htm

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_rr3_graphic_finish_cs.htm (αυτή βγαίνει λίγο παραπάνω, αλλά αμα το πάρω απόφαση ποιός χέστηκε για τα ψιλά!  ;D)

 

από χρώμα κινούμαι (φαίνεται άλλωστε  :)) σε μπλε-κόκκινο, αλλά δε μ'απασχολεί κ τοοοοοόσο πολυ..(τα ίδια ισχύουν κ για το σχήμα,αν κ έχω μια "Α" τρέλα με τις v)

 

Τέλος, να προσθέσω ότι ενδιαφέρομαι κ για κάποια πρόταση μεταχειρισμενής, όπως επίσης κ να ρωτήσω τι παίζει με τις kramer γιατί τις εχω βάλει στο μάτι.. 8)

 

Y.Γ. Ήχος όπως καταλαβαίνεται κάτι σε μεταλ...τώρα μελωδικό, καφρίλα, ή κ απ'τα δύο, θα φανεί στην πορεία..

 

Θένξ! ;)

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά επειδή ενδιαφέρομαι κ για ανταλλαγη το έβαλα εδώ αλλά μάλλον έχεις δίκιο! :)

 

Ξέρεις πως το αλλάζω; είμαι κ νουμπάς τρομάρα μου!

 

αλλά κ συ δε πας πίσω με τα greeklish!  ;D

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να πω κι εγώ.

1) Έχω σκάλλωμα με τις V κιθάρες (ομοιοπαθής δηλαδή).

2) Η rr μαζί με 1-2 ακόμη (dean Razorback V 255 και του mustaine το μοντέλο) είναι οι μόνες που με κάνουν να αλλαξοπιστήσω από τη V της gibson (απ' ότι φαίνεται λίαν συντόμως θα γίνει αυτό).

3) Εξαιτίας του περίεργου σχήματος, είναι τρομερά μη βολικές όταν παίζεις καθιστός.

4) Δοκίμασέ την πρώτα, μη φας κανά ξενέρωμα.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι τρομερά μη βολικές όταν παίζεις καθιστός

 

Μονο εγω πιστευω οτι η GIBSON Flying V ειναι απο τις βολικοτερες κιθαρες οταν παιζεις καθιστος βαζοντας το V αναμεσα στα ποδια (Michael Schencker style) ? Ισα ισα σηκωνεται και το μπρατσακι και παιζεις σαν να παιζεις κλασικη

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ...να τις πάρουμε όλες!!!!

Δεν μπορώ να καταλάβω ρε Σπύρο,τι σε κάνει να νομίζεις ότι είμαι φαν της Jackson???

Λοιπόν,έχω αρκετές οκ....έχεις δίκιο μάλλον είμαι...

Φίλε criss,πιστεύω ότι σε τόσο κοντινές τιμές δεν παίζουν μεγάλες διαφορές!!

Θα σου πρότεινα όποια αποφασίσεις να πάρεις,ΠΡΩΤΑ να την δεις και στα χέρια σου!

Το μειονέκτημα σε αυτές τις τιμές είναι(λίγο) το hardware,το οποίο όμως με κάνα δυο μικρές αλλαγές(όχι μεγάλου κόστους)σωστό setup(πέρασμα χορδών που φωνάζει και ο Superfunk) και συντήρηση θα είσαι κομπλέ!

Τέλος πάντα κατά την προσωπική μου άποψη,είναι κιθάρες με προσανατολισμό πιο heavy καταστάσεις,οπότε αν δεν θέλεις Μόνο αυτό(που σύμφωνα με τα λεγόμενα σου αυτό θέλεις)κοίτα κάτι άλλο.Εγώ πχ μαζί με τον jackson λόχο,έχω και το fenderάκι μου standby!!!!

Αν τελικά πας σε jackson,ενημέρωσε με να σου πω κάνα δυο tips που νομίζω ότι θα σου φανούν χρήσιμα!

 

Μονο εγω πιστευω οτι η GIBSON Flying V ειναι απο τις βολικοτερες κιθαρες οταν παιζεις καθιστος βαζοντας το V αναμεσα στα ποδια (Michael Schencker style) ? Ισα ισα σηκωνεται και το μπρατσακι και παιζεις σαν να παιζεις κλασικη

 

Ρε συ,αν και μου αρέσουν τα V,δεν μπορώ με τπτ να παίξω καθιστός(strat για πάντα!!!!)....Όμως ξέρω πολλούς που λένε το παραπάνω,οπότε υποθέτω είναι θέμα συνήθειας!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω πιστευω οτι η GIBSON Flying V ειναι απο τις βολικοτερες κιθαρες οταν παιζεις καθιστος βαζοντας το V αναμεσα στα ποδια (Michael Schencker style) ? Ισα ισα σηκωνεται και το μπρατσακι και παιζεις σαν να παιζεις κλασικη

 

Μα ο Schenker και όρθιος έτσι παίζει...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ο Schenker και όρθιος έτσι παίζει...

 

Για ορθιος ελεγα κι εγω. Καθιστο δεν τον εχω δει ακομα. Αν και πιστευω οτι πιο γρηγορα θα τον δω τεζα παρα καθιστο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου