Προς το περιεχόμενο

Ηχογράφηση drums χωρίς 8κάναλο προενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα, σωστο αυτο που λες οσον αφορα το behringer... το θεμα ειναι ομως οτι αν η αγορα που θα κανεις δεν θα σου φερει τα λεφτα που ξοδεψες πισω τοτε δεν ειναι αναγκη να κανεις πιο ακριβη αγορα... ειναι ενα απλο αξιοπρεπες μηχανημα. αλλωστε οι διαφορες απο converter σε converter ειναι τετοιες που σε ενα homestudio δεν ακουγονται πιστεψε με. δλδ jitter, THD, N/S ratio κλπ... δεν προκειται να καταφερεις να τα ακουσεις στο homestudio σου.. (εαν δουλευεις σε home studio παντα :P).

Αυτό πιστεύω και εγώ(ότι οι διαφορές είναι ελάχιστες για home studio)που δεν αξίζει να δώσω πολλά παραπάνω

 

Για το σετάκι των μικροφώνων τι έχετε να πείτε για ηχογραφήσεις?Ειπώθηκε ότι είναι καλά για live,αλλά για studio?

 

Bonus ερώτηση:Θέλω να πάρω κάτι τέτοιο ως κομπρέσσορα για την κιθάρα μου (http://www.thomann.de/gr/focusrite_trakmaster_pro.htm).Αν πάρω την octopre LE θα κάνει και για τις 2 δουλειές?Edit:αυτό το τελευταίο που είπα τώρα που το σκέφτομαι μάλλον βλακεία είναι...Ξεχάστε το..

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου