Προς το περιεχόμενο

Motif xs


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Motif xs.

ήθελα να ρωτήσω το εξής. Απ'ότι είδα έρχεται με μία έκδοση του cubase AI. Το έχει σε cd εγκατάστασης? Κι αν ναι, είναι και για mac? Παρακαλώ τα φώτα σας οι γνώστες.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Motif xs.

ήθελα να ρωτήσω το εξής. Απ'ότι είδα έρχεται με μία έκδοση του cubase AI. Το έχει σε cd εγκατάστασης? Κι αν ναι, είναι και για mac? Παρακαλώ τα φώτα σας οι γνώστες.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

λογικά ναι

 

Αλλά γιατι σου καίγεται καρφάκι , το Motif συνεργάζεται με όλα τα μεγάλα daw .

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kilon μήπως ξέρεις τι είναι το AI? Μήπως είναι κάποια έκδοση LE?

 

Ακριβώς είναι μια LE έκδοση του Cubase. Το MOTIF ES το έχω δοκιμάσει και δουλεύει περίφημα με το LOGIC και το DIGITAL Performer. Δηλαδή όλα τα knobs & slider are assigned σε λειτουργίες όπως solo , volume , eq κτλ και έτσι σου δίνεται η δυνατότητα να ελέγχεις το DAW σου μέσω MOTIF χωρίς να χρειάζεται να αγγίζεις ποντίκι. Απλώς να θυμάσαι ότι ακόμα και με το CUBASE θα πρέπει να λειτουργείς τα μενού του ΜΟΤΙΦ για να ελέγχεις τα mapping του ΜΟΤΙΦ δηλαδή τι κουμπι ελέγχει τί, μίας και υπάρχουν πολλά assigments για καθε knob-slider. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς είναι μια LE έκδοση του Cubase. Το MOTIF ES το έχω δοκιμάσει και δουλεύει περίφημα με το LOGIC και το DIGITAL Performer. Δηλαδή όλα τα knobs & slider are assigned σε λειτουργίες όπως solo , volume , eq κτλ και έτσι σου δίνεται η δυνατότητα να ελέγχεις το DAW σου μέσω MOTIF χωρίς να χρειάζεται να αγγίζεις ποντίκι. Απλώς να θυμάσαι ότι ακόμα και με το CUBASE θα πρέπει να λειτουργείς τα μενού του ΜΟΤΙΦ για να ελέγχεις τα mapping του ΜΟΤΙΦ δηλαδή τι κουμπι ελέγχει τί, μίας και υπάρχουν πολλά assigments για καθε knob-slider. 

Το ξέρω κι εγώ έχω το es και δουλεύει μια χαρά με το logic.Απλώς μου έκανε εντύπωση νόμιζα ότι δίνουν κάτι παραπάνω από μια LE έκδοση του cubase, όχι ότι με αφορά άλλοστε έπαψα να ασχολούμε με το cubase εδώ και λίγο καιρό ;)

Ευχαριστώ φίλε kilon όταν το πάρω θα σου πω εντυπώσεις αν και φαντάζομαι άκουσες το ΤΕΡΑΣ της yamaha και έχεις σχηματίσει γνώμη ;)

Να σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

ναι ειναι και για mac μιας και ειδα και σεταπ και για μακ...μεσα στο κουτι απο το μοτιφ...

το cubase AI43 ειναι το cubase4 μηχανη ηχου με τα εργαλια κανονηκα(μην περιμενεις studio connection και audio quantize) αλλα εχει μονο 2 slot για VSTi...ΔΗΛ μονο 2 plugin instrument φωρτωνεις εκει...τα υπολοιπα ειναι σαν το εργοστασιακο cubase με λιγες περικοπες σε "πολυ χειρουργικα" εργαλεια μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου