Προς το περιεχόμενο

Κανονάκι και κουρτίνα..ονομασία τους στα Αγγλικά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να βρω τις ονομασίες των δύο αυτών μουσικών οργάνων στα Αγγλικά ώστε να βρω samples ώστε να τα χρησιμοποιήσω στα κομμάτια μου.Κάθε βοήθεια πολύτιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ειναι standart η απαντηση διοτι το οργανο διαφερει απο περιοχη σε περιοχη... εκτος αυτου συγκενευει στενα με το σαντουρι... παρολα αυτα για μια εργασια που ειχα κανει το ειχα βρει και σα dulcimer..

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι standart η απαντηση διοτι το οργανο διαφερει απο περιοχη σε περιοχη... εκτος αυτου συγκενευει στενα με το σαντουρι... παρολα αυτα για μια εργασια που ειχα κανει το ειχα βρει και σα dulcimer..

 

Καλά το κανονάκι συγκενεύει με το σαντούρι όσο η κιθάρα με το λαούτο.  ;D ;D Kanun το ξέρω κι εγώ πάντως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες αυτο, το hammered dulcimer (συμφωνα με το wiki παντα) αν δεις φωτος θα δεις οτι ειναι ιδιο με το κανονακι, παρολα αυτα παιζεται με σφυρακια σα το σαντουρι... πιστευω οτι τα kanum και dulcimer πιθανον να εινα συγκενικα οργανα, παραλαγες... μπορω να ρωτισω τον Ross Dali παντως... :P.

 

Βεβαια αν το παμε οπως λες τοτε το σαντουρι ειναι τοσο σχετικο οσο και το πιανο  :P

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου