Προς το περιεχόμενο

help:επικυρωση γησιοτητας windows vista


boody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς αλλά μου λες ότι βαριέσαι βρε συ  ;D

 

Δεν θα πάρει παραπάνω το τηλεφώνημα πάντως.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα πραματα χειροτερευουν.

πηρα τηλ στην microsoft και εχει τηλεφωνητη με μενου . πατουσα τις σωστες επιλογες και εβγαινε μια φωνη που ελεγε " καλημερα, λεγομαι αλεκος (υποθετικο το ονομα δε θυμαμαι) ευχαριστουμε που καλεσατε την υπηρεσια μπλα μπλα μπλα ,πως μπορω να εξυπηρετησω?" . εγω αρχιζα να μιλαω και μετα ακουω ξανα τα ιδια και καταλαβαινω οτι ειναι προηχογραφημενο. και μετα πο 3 φορες εκλεινε η γραμμη.

Σκεφτομαι , ας κανω ονλαιν επικυρωση συμφωνα με τις οδηγιες των vista . αφου τα κανω ολα τα βηματα μου λεει οτι τα vista Που εχω δεν περνουν τον ελεγχο επικυρωσης και οτι μαλλον ειναι πλαστα....

το χειροτερο: προσπαθω να απενεργοποιησω τα automatic updates και δε γινεται. με οποιον τροπο και αν το προσπαθω δεν υπαρχει καμια ανταποκριση απο τα βιστα. με αποκορυφωμα το οτι δεν ανοιγει το control panel. αλλα και απο το help and support των vista οταν παταω στην μπλε επιλογη για να ανοιξω την διαχειριση των auto updates και να αλλαξω την κατασταση , απλα δεν ανοιγει.

αν ειναι ιος πρεπει να ειναι ιάρα ! δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο.

 

to laptop ειναι fujitsu siemens . και τωρα που το σκεφτομαι δεν εχω κανει registration ονλαιν . καθε φορα που με ρωταει του λεω υπενθυμιση σε ενα μηνα.

καμια ιδεα...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ . μπηκα να κανω registration το λαπτπ , και πατησα(sto help and support) καπου που λεει "ο αναγνωριστικος αριθμος/αριθμος σειρας του προιοντος ειναι αυτος" και μου βγαζει not availiable. Μαγκες , επεσα θυμα απατης? πω πω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσερεμόνη to the rescue  :)

 

 

Οκ μάλλον κάτι παίζει με το τηλεφωνικό κέντρο. Δοκίμασε και αργότερα να δεις τι γίνεται.

 

Τυγχαίνει να δουλεύω με FS laptops τα τελευταία 2 χρόνια και αυτό που τρέχω Vista είναι το FS Amilo Pro V3505 Με Vista Business. Εσύ ποιό FS έχεις και με τι έκδοση Vista?

 

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μη σκας μιας και έχεις λαπτόπι με το αυτοκόλλητο πάνω και σιντιά που ήρθαν μαζί είσαι μάστερ.

 

Ότι και να γίνει θα ξεπεραστεί το πρόβλημα  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιντια δεν εχει γιατι τα βιστα ειναι προεγκατεστημενα.

παντως το αυτοκολητο ειναι οντως απο κατω.

μιλησα πριν λιγο με εναν ευγενικο τεχνικο στο τηλ της microsoft και μου ειπε να παω my computer ιδιοτητες και να βαλω ξανα τον κωδικο απο το χαρτακι με το product key. και μαντεψτε . δεν ανοιγει καν το παραθυρο. θα κανω online scan με καποιο antivirus και βλεπουμε.

εχω amilo li 1718

το τηλεφωνικο registration (συμφωνα με τα προηχογραφημενα μενου) μου λεει να βαλω το product key σε ομαδες των 6 ψηφιων ενω εμενα ειναι σε 5 ομαδες των 5 . τι διαολο . ολα στραβα!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιντια δεν εχει γιατι τα βιστα ειναι προεγκατεστημενα.

παντως το αυτοκολητο ειναι οντως απο κατω.

μιλησα πριν λιγο με εναν ευγενικο τεχνικο στο τηλ της microsoft και μου ειπε να παω my computer ιδιοτητες και να βαλω ξανα τον κωδικο απο το χαρτακι με το product key. και μαντεψτε . δεν ανοιγει καν το παραθυρο. θα κανω online scan με καποιο antivirus και βλεπουμε.

εχω amilo li 1718

το τηλεφωνικο registration (συμφωνα με τα προηχογραφημενα μενου) μου λεει να βαλω το product key σε ομαδες των 6 ψηφιων ενω εμενα ειναι σε 5 ομαδες των 5 . τι διαολο . ολα στραβα!!!

 

Αν τα Vista είναι γνήσια ΠΡΕΠΕΙ να σου δώσουν CD και αυτοκόλλητο με το Product Key. Αν δηλαδή σκάσει ο δίσκος από που θα τα εγκαταστήσεις ξανά ?

 

Διαφορετικά αυτό που μάλλον συμβαίνει είναι ότι σου έβαλαν πειρατικά (ή έκαναν λάθος) και καλά τα λέει η Microsoft.

Μίλα με την εταιρεία που αγόρασες τον υπολογιστή και πες τους ότι αν δεν λυθεί το πρόβλημα θα κάνεις καταγγελία στην Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου