Προς το περιεχόμενο

USPS EMS: Ωχ...


diskolos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήταν Τρίτη 17 Ιανουαρίου όταν ο κύριος Jason Lollar μου έστειλε τρεις Special μονούς μαγνήτες με την USPS Express Mail Service. Δεν τους υποτιμολόγισε αλλά επειδή ήδη έχω πολλές εμπειρίες με τις Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ υπολόγισα ότι ο εκτελωνισμός θα γίνει γρήγορα και οικονομικά.

 

Δεν έχω ακόμη λάβει κάτι και σήμερα το πρωί ενημερώθηκε το site της USPS με νέα στοιχεία της αποστολής μου. To δεματάκι είναι στο τελωνείο απο τις 23 Ιανουαρίου. Χμ...

 

Έτσι λοιπόν πριν από πέντε λεπτά κάλεσα τις Ταχυμεταφορές... Κακά νέα? Toν εκτελωνισμό των δεμάτων της EMS τον έχουν αναλάβει τα ΕΛΤΑ!!!!!!

 

"Όπως καταλαβαίνεται θα υπάρχει μία καθυστέρηση" μου είπε η ευγενέστατη τηλεφωνήτρια και έτσι κατάλαβα ότι η τελευταία γρήγορη και οικονομική μεταφορική υπηρεσία πήγε περίπατο... Τώρα μένει να δω πόσο μεγάλη θα είναι αυτή η καθυστέρηση...

 

Όποιος έχει κάποιες έξτρα πληροφορίες πάνω στο θέμα παρακαλώ να τις παραθέσει... :(

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έτσι λοιπόν πριν από πέντε λεπτά κάλεσα τις Ταχυμεταφορές... Κακά νέα? Toν εκτελωνισμό των δεμάτων της EMS τον έχουν αναλάβει τα ΕΛΤΑ!!!!!!

 

Εδω και χρονια τα ΕΛΤΑ κανουν τον εκτελωνισμο για καλη σου τυχη μια και σε χρεωνουν μονο 6 ευρω αντι για 100-200 που χρεωνουν οι "ιδιωτικοι" κουριερ.

 

Δεν εχει αλλαξει ΤΙΠΟΤΑ στην λειτουργια της υπηρεσιας ΕMS,απλα μπορει να υπαρχει καποιο σκαλωμα με το δεμα σου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είσαι!

 

Εγώ περιμένω EMS και από 9 Ιανουαρίου είναι Into foreign customs!

 

Δεν ασχολήθηκα γιατί δεν το βιάζομαι αλλά μου έλεισες το μυστήριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρχει σκάλωμα στη περίπτωση του diskolos!

 

Κάτι παίζει πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι κουφα ειναι αυτα που μου λετε?

 

ΧΘΕΣ μου ηρθε ενα δεμα με EMS και μου το εστειλαν απο ΗΠΑ στις 20 Ιανουαριου!!! 8O

 

Αλλο τουτο και παλι....ξερετε βεβαια οτι δικαιουσθε να παρετε πισω το κοστος των μεταφορικων σας αν το δεμα δεν ερθει σε 5-6 εργασιμες ετσι δεν ειναι?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι λοιπόν πριν από πέντε λεπτά κάλεσα τις Ταχυμεταφορές... Κακά νέα? Toν εκτελωνισμό των δεμάτων της EMS τον έχουν αναλάβει τα ΕΛΤΑ!!!!!!

 

Εδω και χρονια τα ΕΛΤΑ κανουν τον εκτελωνισμο για καλη σου τυχη μια και σε χρεωνουν μονο 6 ευρω αντι για 100-200 που χρεωνουν οι "ιδιωτικοι" κουριερ.

 

Δεν εχει αλλαξει ΤΙΠΟΤΑ στην λειτουργια της υπηρεσιας ΕMS' date='απλα μπορει να υπαρχει καποιο σκαλωμα με το δεμα σου.[/quote']

 

Κάλεσε τις Ταχυμεταφορές στο 8001183000 και πες μας τί έχουν να σου πουν πάνω στο θέμα του τελωνείου! :wink:

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είσαι!

 

Εγώ περιμένω EMS και από 9 Ιανουαρίου είναι Into foreign customs!

 

Δεν ασχολήθηκα γιατί δεν το βιάζομαι αλλά μου έλεισες το μυστήριο!

 

Απ'οτι φαίνεται... Καληνύχτα ΕMS με το γρήγορο τελωνείο σου...

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο τουτο και παλι....ξερετε βεβαια οτι δικαιουσθε να παρετε πισω το κοστος των μεταφορικων σας αν το δεμα δεν ερθει σε 5-6 εργασιμες ετσι δεν ειναι?

 

Από τα ΕΛΤΑ ή από τον πωλητή εννοείς?

 

Γιατί οι πωλητές δεν ευθύνονται για καθηστερίσεις στα μεταφορικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μολις τους καλεσα και μου ειπαν οτι εχεις ΔΙΚΙΟ ( εγω μπερδευτηκα γιατι θεωρουσα παντα οτι οι ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ & τα ΕΛΤΑ ειναι το ιδιο πραγμα & οτι απλα ο εκτελωνισμος γινοτανε κατα προτεραιοτητα για τα δεματα EMS )

 

οποτε κλαφτα Χαραλαμπε (ευτυχως τουλαχιστον μου ειπαν οτι τα δεματα δεν πανε στο τελωνειο Πειραια αλλα μενουν στο αεροδρομιο)

 

Παντως τερμα η ΤΑΧΥΤΗΤΑ και εδω :roll: :roll:

(παντως και παλι θα ειναι γρηγοροτερα απο τα απλα δεματατα ΕΛΤΑ που κανουν 4 μηνες..)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου