Προς το περιεχόμενο

USPS EMS: Ωχ...


diskolos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω αρκετές εμπειρίες με εκτελωνισμούς από το Ελβενιζελ, πραγματικά είναι το ΑΝΔΡΟ ΤΗΣ ΑΚΟΛΑΣΙΑΣ.

 

Πίσσα και πούπουλα!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(φαααααααααααααααακ!!!)

 

Οκ Νικ, ευχαριστώ,΄εχω άλλη μια αφελή ερώτηση... :oops:

 

(φαααααααααααααααακ!!!)

 

Που στον διατανο θα ξερω πόσο με εκτελώνισαν πρίν μου ερθουν εξω απο την πόρτα? :?:

 

(φαααααααααααααααακ!!!)

 

Οχι τίποτα άλλο αλλά να εχω τα χρηματα τουλαχιστον ευκαιρα... :?:

 

(φαααααααααααααααακ!!!)

 

Μην μου σκάσει κανενας κουριερ με τα δεματα και μου ζητάει την μανα του κα ιτοπ πατερα του και δεν εχω μια... :?:

 

 

ΥΓ: (φαααααααααααααααακ!!!)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που στον διατανο θα ξερω πόσο με εκτελώνισαν πρίν μου ερθουν εξω απο την πόρτα?

 

Θα σου ερθει μια μερα πριν το μαγικο χαρτακι που θα λεει επανω ΔΙΑΣΑΦΗΣΗ (οπου θα δεις και τον μοναδικο παγκοσμια τροπο υπολογισμου της σχεσης ΕΥΡΩ και ΔΟΛΛΑΡΙΟΥ :twisted: :roll: )

 

παντως μεσες ακρες υπολογισε ενα 25% στην αξια του δεματος ΜΕ τα μεταφορικα (δηλ. φορολογουνται και τα μεταφορικα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που στον διατανο θα ξερω πόσο με εκτελώνισαν πρίν μου ερθουν εξω απο την πόρτα?

 

Θα σου ερθει μια μερα πριν το μαγικο χαρτακι που θα λεει επανω ΔΙΑΣΑΦΗΣΗ (οπου θα δεις και τον μοναδικο παγκοσμιο τροπο υπολογισμου της σχεσης ΕΥΡΩ και ΔΟΛΛΑΡΙΟΥ :twisted: :roll: )

 

Να συμπληρώσω ότι υπολογίζουν τους δασμούς με βάση την τιμή CIF, δηλαδή Cost-Insurance-Freight οπότε ουσιαστικά πληρώνεις δασμούς και πάνω σ'αυτά.

 

Συν 30 Ευρά που είναι περίπου το κόστος της διασάφησης, συν, συν, συν, συν, συν....

 

Φωτιά και λαύρα....

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που στον διατανο θα ξερω πόσο με εκτελώνισαν πρίν μου ερθουν εξω απο την πόρτα?

 

Θα σου ερθει μια μερα πριν το μαγικο χαρτακι που θα λεει επανω ΔΙΑΣΑΦΗΣΗ (οπου θα δεις και τον μοναδικο παγκοσμια τροπο υπολογισμου της σχεσης ΕΥΡΩ και ΔΟΛΛΑΡΙΟΥ :twisted: :roll: )

 

παντως μεσες ακρες υπολογισε ενα 25% στην αξια του δεματος ΜΕ τα μεταφορικα (δηλ. φορολογουνται και τα μεταφορικα)

 

Ευχαριστώ και παλι... :D

 

Τελευταία και "τυχερη" ερώτηση' date=' μπορεις να απαντήσεις ελευθερα, εχω τα χάπια μου διπλα... :?

 

Τα δεματα εχουν ως ερθει ώς δώρα (gift)...οκ προφανως θα το αγνοήσουν...σε καθε δεμα (2 τον αριθμό) εχει δηλωθεί αξία 200 ντάλαρς (προφανως σε περίπτωση που χαθουν για την αποζημιωση)...λογικά θα εκτελωνιστουν συμφωνα με αυτή την τιμή (τα διακόκια)...

 

Υπο κανονικές συνθήκες περιμενω να πληρώσω μαξιμουμ το 24% των 400δολαρίων (και για τα 2 πακετα)=96 δολαρια...αρα με την λαμπρή τους ισοτιμία 96 ευρώ...συν 2χ6 ευρώ για το καθε πακετο, συνολο 108 ευρω...

 

Υπαρχει καμια περίπτωση να τους γυρίσει καμια βίδα και εκεινοι αυθαιρετα [b']να ορίσουν καμια άλλη αξία[/b] (π.χ. 800 νταλαρς ανα δεμα) και εκει που περιμένω να πλερώσω 108 και για τα 2 να μου ερθει κανα μπουγιουρντί των 400σίων?

 

(φάααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααακ!!!!)

 

Ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω...

 

(φάααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααακ!!!!)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,αυτο του λεω και εγω απλα του το εξηγω πιο μπακαλιστικα για να μην τον μπερδεψω με "τεχνικους" ορους.

 

μωρε σε ολον τον κοσμο στις τιμες CIF μπαινουν οι δασμοι,δεν ειναι καμμια πρωτοτυπια αλλα ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΩΝΙΑΚΟΥΣ για εκτελωνιση δεματων ταχυδρομειου ΓΙΑ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ..... :lol:

κατσε να το στειλω στο Γκινες..... :lol:

 

οχι,κατι τετοιο δεν προκειται να συμβει Freedom ΔΑΣΜΟΥΣ(3,5%) & ΦΠΑ (19%) θα πληρωσεις πανω στην αξια που γραφει πανω η φορτωτικη (ΣΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΟΣΤΗΣΕ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ)

 

αντε να σου ξαναπω τον τυπο

 

((ΔΗΛΩΜΕΝΗ ΑΞΙΑ ΦΟΡΤΩΤΙΚΗΣ+ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ) χ 3,5% ΔΑΣΜΟΣ) Χ 19% ΦΠΑ) + ΚΟΣΤΟΣ ΔΙΑΣΑΦ.+ΚΟΣΤΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥ= τελικο μπουγιουρντι

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι' date='κατι τετοιο δεν προκειται να συμβει Freedom ΔΑΣΜΟΥΣ(3,5%) & ΦΠΑ (19%) θα πληρωσεις πανω στην αξια που γραφει πανω η φορτωτικη ([b']ΣΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΟΣΤΗΣΕ Η ΜΕΤΑΦΟΡΑ[/b])

 

αντε να σου ξαναπω τον τυπο

 

((ΔΗΛΩΜΕΝΗ ΑΞΙΑ ΦΟΡΤΩΤΙΚΗΣ+ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ) χ 3,5% ΔΑΣΜΟΣ) Χ 19% ΦΠΑ) + ΚΟΣΤΟΣ ΔΙΑΣΑΦ.+ΚΟΣΤΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥ= τελικο μπουγιουρντι

 

ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚ!!!

 

Αρα...άρα, λεγω, με ισοτιμία ευρώ-usd 1 προς 1 παντου και 238ντολαρς μεταφορικά θα μου ερθει κανα 200άρι και για τα 2...(μιάαααα χαρουλα)

 

Βεβαια αναρωτιέμαι πως τα εχει "χωρισει" ο Αμερικάνος τα μεταφορικά...238 δολαρια μου χρέωσε για την παραγγελία...ασχετως του γεγονοτος οτι τελικα ειναι 2 πακετα...

 

Μην εχει γινει καμια λακαμία και εχει δηλωσει 238 ντολαρς στο καθένα γιατι θα κανω χαρακίρι...

 

Για χιλιοστή φορά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!

 

(και ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚ!!!!)

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε' date='αυτο του λεω και εγω απλα του το εξηγω πιο μπακαλιστικα για να μην τον μπερδεψω με "τεχνικους" ορους.[/quote']

 

Καλά μη δίνεις σημασία, είχα ξεκινήσει να γράφω απάντηση πριν το ποστ σου αλλά επειδή είμαι στη δουλειά μου πήρε κανένα τέταρτο να τη γράψω και βγήκε μετά απ'το δικό σου.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου