Προς το περιεχόμενο

USPS EMS: Ωχ...


diskolos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να πω ρε γαμωτο μου,τελικα σε αυτη τη χωρα εκει που νομιζουμε οτι εχουμε πιασει πατο ΝΕΑ ΤΡΙΣΒΑΘΑ προβαλουν στη γωνια ανα πασα στιγμη :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγώ έχω εκπλαγεί με την ατυχία μου!

 

Πάντα ζητάω υποτιμολόγιση ή ψωνίζω από εκει που ξέρω ότι δέχονται να την κάνουν. Ο κ. Lollar ήταν ευγενέστατος και μου είπε ότι αν πληρώσω με τη Visa μου δεν μπορεί να υποτιμολογίσει, αν του έστελνα Money Order τότε θα μπορούσε. Προτίμησα τη Visa και σκέφτηκα "50 ευρώ πάνω".... Η έκπληξη που με περίμενε ήταν πολύ δυσάρεστη... :(

 

Flea πες μα όταν λάβεις το δέμα σου, ε?

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!!

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Περιμένω όχι ένα, αλλά ΤΡΙΑ δέματα σταλμένα με EMS!!!!

 

Καλό Πάσχα σε όλους! :cry:

 

Νίκο, πως είπες ότι μπορουμε να πάρουμε τα λεφτά πίσω?? :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!! FUCK!!!

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Περιμένω όχι ένα' date=' αλλά ΤΡΙΑ δέματα σταλμένα με EMS!!!!

 

Καλό Πάσχα σε όλους! :cry:

 

Νίκο, πως είπες ότι μπορουμε να πάρουμε τα λεφτά πίσω?? :twisted: :twisted:[/quote']

 

Θα περάσουν όλα τελωνείο??? :(

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το EMS εχει money back guarantee μονο για αποστολες εντος HΠA, το μονο που δινει internationaly money back ειναι αυτο

 

http://www.usps.com/global/globalexpressguaranteed.htm

 

αλλα ειναι πανακριβο (μια και το διαχειριζεται η Fedex οποτε υποθετω οτι το εκτελωνιζει ο εδω αθλιος αντιπροσωπος της ο οποιος θα σε σκισει κανονικα.... :twisted: )

 

ΟΛΑ τα δεματα απο το εξωτερικο εκτος ΕΟΚ περνανε απο το τελωνειο,απλα σε καποια επιβαλεται δασμος & σε καποια οχι (ακομα και τα δεματα απο ΕΟΚ περνανε απο το χωρο του τελωνειου απλα "φευγουν" γρηγορα )

 

ΤΥΠΙΚΑ & βασει του ΝΟΜΟΥ οτιδηποτε εχει δηλωμενη αξια cif πανω απο 25 ευρω φορολογειται .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΥΠΙΚΑ & βασει του ΝΟΜΟΥ οτιδηποτε εχει δηλωμενη αξια cif πανω απο 25 ευρω φορολογειται .

 

Δεν τρελλαίνομαι κιόλας για την φορολόγηση, δεν πρόκειται να γίνω πλουσιότερος με τα 50-60 ευρώ που θα πληρώσω (τόσο περίπου είναι ο φόρος και για τα 3 πακέτα).

 

Μου την έχει δώσει όμως που έχω βυσματώσει κόσμο, περιμένωντας να έχω πράγματα στα χέρια μου μέσα στην άλλη βδομάδα. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Flea πες μα όταν λάβεις το δέμα σου' date=' ε?[/quote']

 

:wink:

 

Eλπίζω σύντομα! Γιατί θα είναι το 3ο που θα περιμένει στο τελωνείο :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

....και τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο.....περιμενω ems δεμα απο Αμερικη το οποιο συμφωνα με το tracking number εχει αποσταλει απο Δευτερα 12 Φεβρουαριου, 13 Φεβρουαριου εφυγε απο Αμερικανικο εδαφος (αεροδρομιο S.Francisco) και εκτοτε αγνοειται.......σε επικοινωνια μου και συμφωνα με τις ταχυμεταφορες και Βενιζελο δεν εχει ερθει καν Ελλαδα καθοτι μου ειπαν οτι μολις φτανει Ελλαδα καταχωρειται στα μητρωα του τελωνειου και θα υπηρχε στη βαση δεδομενων τους και κατι τετοιο δεν συμβαινει...........

 

Αν το ηξερα οτι και τα ems εγιναν.......βραδυδρομια θα επαιρνα εξ αρχης απλο air mail parcel post

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο.....περιμενω ems δεμα απο Αμερικη το οποιο συμφωνα με το tracking number εχει αποσταλει απο Δευτερα 12 Φεβρουαριου' date=' 13 Φεβρουαριου εφυγε απο Αμερικανικο εδαφος (αεροδρομιο S.Francisco) και εκτοτε αγνοειται.......σε επικοινωνια μου και συμφωνα με τις ταχυμεταφορες και Βενιζελο δεν εχει ερθει καν Ελλαδα καθοτι μου ειπαν οτι μολις φτανει Ελλαδα καταχωρειται στα μητρωα του τελωνειου και θα υπηρχε στη βαση δεδομενων τους και κατι τετοιο δεν συμβαινει...........

 

Αν το ηξερα οτι και τα ems εγιναν.......βραδυδρομια θα επαιρνα εξ αρχης απλο air mail parcel post[/quote']

 

Mπα κάτι άλλο παίζει με τη περίπτωση σου!

 

Αν εξαιρέσεις το παραπάνω περιστατικό που έκανε περίπου 20 μέρες ξαναπήρα άλλες δύο φορές και έρχονται μέσα σε 1 εβδομάδα πάλι κατευθίαν στο σπίτι με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου