Προς το περιεχόμενο

USPS EMS: Ωχ...


diskolos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάνα νέο σχετικά με τις παραλβές σας ?

ΤΟ σκέφτομαι και εγώ να παραγγείλω με EMS αλλά τελικά με χάλασαν αυτά που γράψατε παραπάνω.

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχει κάνα νέο σχετικά με τις παραλβές σας ?

ΤΟ σκέφτομαι και εγώ να παραγγείλω με EMS αλλά τελικά με χάλασαν αυτά που γράψατε παραπάνω.

 

Πεταλιέρα που αγόρασα 10/10 μου ήρθε 21/2 με USPS Airmail Parcel Post (4 μήνες!!!) και ενισχυτής που αγόρασα 16/1 μου ήρθε 31/1 με USPS Global Express Mail (2 εβδομάδες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά καρντάσια ομαλοποιήθηκε η κατάσταση με την Global Express Mail (EMS) ή το δεμα ερχεται σε 2-3 ζωες??? 8O

 

Σε καποιο θρεντ ειχε παρει το ματι μου κατι για 6 ευρω εκτελωνισμο ή παλι τα ειχα πιει? :?:

 

Αντε γιατι ειμαι ετοιμος για παραγγελια θανατερή... :D

 

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωω....

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τελευταιες 3 εμπειριες μου με usps EMS:

 

Στην πρωτη ο εδω υπαλληλος των ταχυμεταφορων εχασε το δεμα

 

Στη δευτερη ηρθε σε 1 1/2 εβδομαδες

 

Και τωρα στην τριτη: Status: Missent

 

Your item was misrouted. The error has been corrected and every effort is being made to deliver it as soon as possible. Information, if available, is updated every evening. Please check again later.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τελευταιες 3 εμπειριες μου με usps EMS:

 

Στην πρωτη ο εδω υπαλληλος των ταχυμεταφορων εχασε το δεμα

 

Στη δευτερη ηρθε σε 1 1/2 εβδομαδες

 

Και τωρα στην τριτη: Status: Missent

 

Your item was misrouted. The error has been corrected and every effort is being made to deliver it as soon as possible. Information' date=' if available, is updated every evening. Please check again later.[/quote']

 

Καλα, καρφίτσα ηταν το δεμα??? 8O

 

Με το κοστος του εκτελωνισμου? Το κλασσικο στο περιπου 25% ή τα 6 ευρω που ειχα διαβασει? :?:

 

Ευχαριστωωωωωωωω και καλή τυχη με την τελευταια σου παραγγελια μαν... :?

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κοστος του εκτελωνισμου? Το κλασσικο στο περιπου 25% ή τα 6 ευρω που ειχα διαβασει? :?:

 

Ευχαριστωωωωωωωω και καλή τυχη με την τελευταια σου παραγγελια μαν... :?

 

6 Ευρώ είναι το κόστος εκτελωνισμού που σου χρεώνουν οι ταχυμεταφορές! Το 24% είναι περίπου το ποσοστό των φόρων που πληρώνεις, 24% της αξίας του δέματος σε ευρώ μαζί με τα μεταφορικά!

 

Τελευταία εμπειρία μου με USPS global express ήταν παραλαβή σε 5 εργάσιμες και το δέμα είχε κανονικό εκτελωνισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 Ευρώ είναι το κόστος εκτελωνισμού που σου χρεώνουν οι ταχυμεταφορές! Το 24% είναι περίπου το ποσοστό των φόρων που πληρώνεις' date=' 24% της αξίας του δέματος σε ευρώ μαζί με τα μεταφορικά!

 

Τελευταία εμπειρία μου με USPS global express ήταν παραλαβή σε 5 εργάσιμες και το δέμα είχε κανονικό εκτελωνισμό...[/quote']

 

 

1000 ευχαριστω αδερφέ... :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
6 Ευρώ είναι το κόστος εκτελωνισμού που σου χρεώνουν οι ταχυμεταφορές! Το 24% είναι περίπου το ποσοστό των φόρων που πληρώνεις' date=' 24% της αξίας του δέματος σε ευρώ μαζί με τα μεταφορικά![/quote']

 

Οκ, δειξτε κατανόηση, ειναι η πρωτη μου μεγάλη(=εκτελωνισμος) αγορά απο το Αμέρικα... :oops:

 

Στις 15 εστειλαν τα δέματα απο το Αμέρικα και απο οτι βλεπω στο USPS track & confirm απο τις 18 του μηνα βρισκονται στο τελωνείο... :D

 

Απο εδω και περα, εχω να κανω κατι εγώ? Σε ποια φάση, που και πώς πληρώνω τα εξοδα εκτελωνισμου? :?:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά... :oops:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εξοδα (ολα τα εξοδα δηλ. τα 6 ευρω του εκτελωνισμου και τους δασμους) θα τους πληρωσεις στο παλικαρι που θα σου φερει στην ΠΟΡΤΑ σου το δεμα.

 

Εγω εχω ενα δεμα με USPS EMS στο τελωνειο απο 7 ΜΑΙΟΥ!

 

Δυστυχως για την καθυστερηση ΔΕΝ ΦΤΑΕΙ ΟΥΤΕ Η EMS ουτε η εξυπηρετικοτατες ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ.

 

Σημερα ΜΕ ΠΗΡΕ (ναι καλα διαβασατε ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΕΓΩ αλλα με ΠΗΡΑΝ ΑΥΤΟΙ) μια ευγενεστατη κοπελλα απο τις ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ & μου ειπε οτι ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΕΡΓΙΑΣ της ΑΔΕΔΥ (ναι αυτην που εγινε την προηγουμενη ΤΡΙΤΗ :roll: ) οι διαφοροι ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΕΛΤΑ (οι οποιοι εχουν κατσικωθει στο τελωνειο του ΕΛ.ΒΕΝ. και οι οποιοι απαιτησαν (για να μη χασουν τη βολη τους) να "κλεψουν" απο τις Ταχυμεταφορες την ευθυνη για τον εκτελωνισμο (με αποτελλεσμα να ΜΗΝ εκτελωνιζονται τα δεματα σε 1-2 μερες οπως παλια..) "κολλησαν" αδεια (κοπανιστη βεβαιως) ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΑΝ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΑ (!) το ταχυδρομικο τελωνειο ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΓΙΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Φαντασου ακομα και οι υπαλληλοι των Ταχυμεταφορων ΕΛΤΑ τραβανε τα μαλλια τους με τα χαλια των ΕΛΤΑ!!!!!!!!!

 

Τωρα επεστρεψαν τα πουλακια μου οποτε φανταζομαι οτι θα τα παρουμε τα δεματα μας.....

 

Α,και κατι αλλο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ (και σιγουρα ΠΑΡΑΝΟΜΟ αλλα αντε να βρεις το δικιο σου) οι ΦΟΡΟΙ & ΔΑΣΜΟΙ υπολογιζονται με ΙΣΟΤΙΜΙΑ 1 ΕΥΡΩ= 1 ΔΟΛΛΑΡΙΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου