Προς το περιεχόμενο

drums... στα 1300 περίπου..


Alexei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον σήμερα είχα μια συζήτηση με τον πατέρα μου για καινούργια Drums και μπαίνουμε μάλλον στην τελική ευθεία... Λοιπόν με κάτι λιγότερο απο 1300 Ευρω...??? Pearl exr ας πούμε..? Στα 1300 Ευρα υπολογίστε τα πάντα... Πιάτα , τύμπανα, καρεκλάκι...

thnx in advance..

 

btw αν έχετε κάτι αξιόλογο με λιγότερα λεφτά εννοείται πως ειναι ευπρόσδεκτο... rock παίζω κυρίως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η Tama Superstar EFX και Custom είναι πολύ καλή αγορά για τα λεφτά της (900 με 1100 Ευρά). Η μπότα ειδικά είναι κόλαση!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα tama ξέρω αλλά δν νομίζω να φτάνουν... Γι'αυτο σκέφτομαι pearl export series.. έχω ακόυσει καλά λόγια κ είναι σχετικά φθηνά.. Αλλά αν αξίζει τόσο πολύ..... ουυφ.. sth else??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά κ απο μένα.

 

Απ ότι κατάλαβα έχεις ήδη κάποιο σετ. Τι σέτ είχες ως τώρα;

Γιατί δε σε καλύπτει αυτό που έχεις;

 

άποψη μου είναι ρίξε τα λεφτά >εκεί<

διότι αν μοιράσεις 1300ευρώ σε βάσεις, πιατίνια σετ και καρεκλάκι τελίκα πέφτεις σε αρκετά φτηνές σειρές ώστε να τα χεις όλα ΤΩΡΑ με τα 1300...

..φυσικά δε λέω ότι είναι λίγα τα λεφτά, απλώς ότι για νεο, δεύτερο σετ, με τουλάχιστον 3πιάτα{κρας, ράηντ, χαηχατ} ίσως να μην ανέβεις όσα σκαλοπάτια περίμενες στην ποιότητα...

 

αν θες να μιλήσουμε για μάρκες αν και από την pearl δεν είχα πρόβλημα ποτέ, θα προτιμούσα τη gretsch {δεν ξέρω τη διαφορά στην τιμη...απλώς απο αποθημένο το λέω..}

 

μπορείτε να μου εξηγήσετε τι εννούμε ότι η "μπότα είναι κόλαση"; Οτι το pedal που δίνει μαζί η ΤΑΜΑ είναι πολύ καλό;

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρίξω τα λεφτά μου στα granite??? :oops: :? Νομίζω πως δίκαια δεν με καλύπτει..

 

¶στο αυτό το set... εγώ σκεφτόμουν περίπου 900 για τύμπανα(κομπλέ με τις βάσεις τους), περίπου 100 για καρεκλάκι και 300 για ενα cymbal set ίσως... Στο περίπου...

 

Μάλλον από thomann θα γίνει η δουλεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α.. btw ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος Έλληνας του thomann να μιλήσω και να ρωτήσω λεπτομέρειες?? Αν ναι περιμένω πμ...

 

 

Μα καλά πόσα περιπου έγραψα στο προηγούμενο post?? :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αρχηγε μου αλλα το σκεφτεσε ακομη?pearl ex με κλειστα ματια σε αυτα τα λεφτα και σου μενουν και πολλα λεφτα να παρεις και ενα d-1000 σκαμπο τις pearl που νε κορυφη και καλα πιατα...ελα σπιτι μου αν θες να τα ακουσεις...το μονο που θελουν ειναι να αλλαξει μονο τα πανω δερματα με remo emperor clear και σκοτωνουν...και ξεχνα το thomann se αυτα παρτα απο το drumstore καλυτερες τιμες απο thomann...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτόμουνα τα ΕΧR που έχουν 100ευρω διαφορά (καλύτερα στον thomann) και λέω να πάρω και ένα remo ambassador gia to snare μιας και είπες για δέρματα.... morello αν σκεφτούμε πως για πιατίνια μας μένουν γύρω στα 350 τι προτείνεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου