Προς το περιεχόμενο

Piano + Orchestra (πρωτη αποπειρα)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρωτη μου αποπειρα να γραψω μια φαντασια με πιανο και ορχηστρα("ορχηστρα" - λεμε τωρα) ;D

 

Περιμενω σχολια και προτασεις :)

piano-orchestra.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o

 

Φιλε μου δεν ξερω πως γινονται ολα αυτα της ορχηστρας μεσω vst, Κιθαριστας ειμαι, αλλα εμενα μου αρεσε ΠΟΛΥ και ειναι πολυ εντυπωσιακο.

 

Thumbs up bro

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ όμορφο το πιάνο (συνθετικά και εκτελεστικά τουλάχιστον, γιατί ηχητικά λίιιιιγο -έτσι για την γκρίνια δηλαδή - θα πρόσεχα τα μεσαία του).

Τα από πίσω, πέρα από μερικά σημεία (όπως στο 2:26), σε εμένα τουλάχιστον δεν ......

 

Πολύ ωραίο. Ευχαριστούμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τρίτωνα.

 

Καταρχήν μια ερώτηση: Γιατί το βάζεις σε zip φάκελο και όχι αμέσως σε mp3? Έτσι από περιέργεια δηλαδή...

 

Τώρα για το κομμάτι.

 

Σαν κομμάτι είναι πολύ όμορφο, όπως όλα τα κομμάτια σου. Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία! Απολύτως.

 

Αλλά εδώ έβαλες τον πήχη ψηλά. Και αν και πέτυχες μέχρι ένα σημείο, σε κάποια θέματα φαίνεται μία κάποια άβολη στάση στην ενορχήστρωση. Χρησιμοποιείς τις ίδιες ιδέες (ενορχηστρωτικά, όχι μουσικά), και αυτό φαίνεται.

 

Μου θυμίζει από κάποια άποψη τα κοντσέρτα του Σοπέν. Ο άνθρωπος ήταν απίστευτος στο πιάνο, αλλά δεν έγραψε τίποτε άλλο. 2 κοντσέρτα που φαίνεται η αδυναμία του στην ενορχήστρωση... :(

 

Παρόλ'αυτά τα έργα του, όπως και τα δικά σου, είναι πανέμορφα. (εντάξει μη σε συγκρίνω και με τον Σοπέν... Ελπίζω να καταλαβαίνεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σου έχω γράψει πόσο σε θαυμάζω. Δεδομένου αυτού, όμως, θα σου πω ότι εδώ η ορχήστρα δεν προσθέτει τίποτα. Ό,τι συναίσθημα πέρασες μέσω της ορχήστρας θα μπορούσες να το περάσεις - καλύτερα - μέσω μόνο του πιάνου. Η ορχήστρα αντιθέτως "έσβησε" κατά κάποιο τρόπο τις δυναμικές του οργάνου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου