Προς το περιεχόμενο

Tama Rockstar,Tama Imperial Star ή Tama Superstar?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες,καλησπερα!Εδω και αρκετο καιρο εχω μπει στον πειρασμο για την αγορα ενως νεου kit.Ειμαι πορωμενος με Tama κ για αυτο θελω το επομενο μου kit να ειναι Tama.Εχω παιξει σε imperial star κ rockstar αλλα εχω ακουσει καλα λογια κ για τα superstar...Ολα αυτα με εβαλλαν σε σκεψεις κ για αυτο θελησα να ρωτησω κ την γνωμη καποιων οι οποιοι ειναι πιο σχετικοι με το θεμα.Εχω διαβασει διαφορα reviews απο διαφορα forum κ εχω μπερδευτει!Για αυτο θα ηθελα μια ακομα γνωμη για το ποιο απο τα 3 kit θεωρειτε το καλυτερο κ πιο "αξιωπιστο" ωστε να ριξω λεφτα πανω του.Να αναφερω πως παιζω rock-metal.Ευχαριστω εκ τω πρωτερων! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδες,καλησπερα!Εδω και αρκετο καιρο εχς μπει στον πειρασμο για την αγορα ενως νεου kit.Ειμαι πορωμενος με Tama κ για αυτο θελω το επομενο μου kit να ειναι Tama.Εχω παιξει σε imperial star κ rockstar αλλα εχω ακουσει καλα λογια κ για τα superstar...Ολα αυτα με εβαλλαν σε σκεψεις κ για αυτο θελησα να ρωτησω κ την γνωμη καποιων οι οποιοι ειναι πιο σχετικοι με το θεμα.Εχω διαβασει διαφορα reviews απο διαφορα forum κ εχω μπερδευτει!Για αυτο θα ηθελα μια ακομα γνωμη για το ποιο απο τα 3 kit θεωρειται το καλυτερο κ "αξιωπιστο" ωστε να ριξω λεφτα πανω του.Να αναφερω πως παιζω rock-metal.Ευχαριστω εκ τω πρωτερων! :)

 

καλησπέρα... από τη στιγμή που υπάρχουν αυτές οι 2 αγγελίες....

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=39816

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=41327

 

εεε....δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα να μιλάμε για άλλες τάμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...νομιζω πως δεν εγινα κατανοητος...θελω να μου πειτε την γνωμη σας για τα τρια αυτα kit και ποιο θεωρειτε καλυτερο.Κατι σαν review δηλλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...νομιζω πως δεν εγινα κατανοητος...θελω να μου πειτε την γνωμη σας για τα τρια αυτα kit και ποιο θεωρειτε καλυτερο.Κατι σαν review δηλλαδη.

 

οκ....αναφέρεσαι στις  Imperial Star και Superstar που κυκλοφορούν τώρα ή έχεις βρει παλαιότερη μεταχειρισμένη?

 

Η Rockstar έχει σταματήσει πλέον....

 

ένιγουέη....

Imperial Star =entry level

Superstar=intermediate level

Rockstar = intermediate level ,η σειρά που αντικατέστησε η  Superstar

 

έχω μία από τις πρώτες Rockstar Custom ,τις made in japan όχι τις μετέπειτα εκτός ιαπωνίας,που ήρθαν στην ελλάδα ..την είχα πάρει προ χριστού από το λυρικόν.....

το έχω ακόμα αυτό το κιτ...πολύ καλό για τα γούστα μου.....

επίσης έχω και μία starclassic η οποία ΚΑΜΙΑ σχέση με τα άλλα κιτς....

 

επειδή αναφέρεις τη λέξη αγορά σου λίνκαρα τι θα έπερνα εγώ τώρα...ειδικά το πρώτο στα 700ευρώ........εεεεεεεεεεε.....η τιμή είναι πολύ πολύ χαμηλή....

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερομαι στις καινουργιες εκδοσεις των Imperial Star k Superstar...ρωταω και για Rockstar γιατι βρηκα αυτα

http://www.wwbw.com/Tama-Rockstar-6-Piece-Drum-Set-485155-i1476008.wwbw

 

και για αυτο αναφερθηκα κ στα Rockstar.Η αληθεια ομως ειναι πως δεν ξερω κ πολλα για το συγκεκριμμενο καταστημα οποτε προτιμο να αγορασω κατι απο Ελλαδα ή Thomann.Αυτο ειναι αλλο θεμα.Εσενα ποια ειναι η γνωμη σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερομαι στις καινουργιες εκδοσεις των Imperial Star k Superstar...ρωταω και για Rockstar γιατι βρηκα αυτα

http://www.wwbw.com/Tama-Rockstar-6-Piece-Drum-Set-485155-i1476008.wwbw

 

και για αυτο αναφερθηκα κ στα Rockstar.Η αληθεια ομως ειναι πως δεν ξερω κ πολλα για το συγκεκριμμενο καταστημα οποτε προτιμο να αγορασω κατι απο Ελλαδα ή Thomann.Αυτο ειναι αλλο θεμα.Εσενα ποια ειναι η γνωμη σου?

 

η γνώμη μου είναι αν έχεις άλλο κιτ...δηλαδή βάσεις πετάλια , κάνα παλιό ταμπούρο κτλ για να συμπληρώσεις... τσέκαρε τη starclassic perfomer που πουλιέται στις αγγελίες ..είναι τοπ κιτ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ή το μεταχειρησμενο Starclassic(γτ για καινουργιο λιγο δυσκολο λογω χρηματων :P) ή καποιο απο τα αλλα δυο(Imperial Star,Superstar) αναλογα με το επιπεδο.Εχω ενα kit Ludwig LC-125 και ειναι επιηκως απαραδεκτο αλλα ειναι το πρωτο μου και για αυτο ψαχνω τον αντικαταστατη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ στο οτι εάν έχεις ήδη κάποιο σετ η πιο σωστή επένδυση θα ήταν κάποιο απο τις ανώτερες σειρές (και αν βρεις κ μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση βούρ). Δεν αξίζει να ρίξεις χρήμα για να ανέβεις σε κάπως καλύτερο αλλά και πάλι entry level σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν παιρνω καμια μιζα, αλλα το σετακι Β/Β με τα 700 ευρα ειναι να μην το πεις ουτε του παπα.

 

Τωρα γενικα μιλωντας αν εισαι σε φαση να παρεις νεο σετ μην παρεις level beginner. Κοιτα σε intermediate και σε επαγγελματικο. Αν θες ταμα κοιτα ειτε superstar τα οποια ειναι ποιοτικα intermediate (full birch,καλο hardware) ειτε τα starclassic τα οποια ειναι κορυφαια. και οπως ειπαμε στις αγγελιες υπαχουν 2 πολυ καλα starclassi

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι πως τα Starclassic ειναι πολυ τοπ κ εχω μπει σε πειρασμο να τα αγορασω...αλλα κ τα Superstar μου εχουν κανει ενα κλικ γιατι προσφερουν καποια χαρακτηριστικα απο τα Starclassic(σε hardware)...Οποτε εχουμε κ λεμε κατα την γνωμη σας Superstar ή Starclassic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου