Προς το περιεχόμενο

Αγανάκτηση!Όλοι παιζουν metal;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα ;D

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.Playloud,πιστευω πως εκανα ο,τι μπορουσα για να μεινει εκεινο το γκρουπακι που ειχα...αλλα γιοκ :'( :'(

 

 

 

Που αλλου θα επρεπε να κοιταξω για μπαντα εκτος απο αγγελιες?Σε προβαδικα?Ξεχασα να αναφερω οτι παρολο που τρελαινομαι για blues-rock , γουσταρω κιολλας και CLASSIC ROCK(λογικα ποιο ευκολο για μπαντα σωστα?)

 

 

 

p.s με το που ερθω Αθηνα τον Οκτωμβρη , καποιος απο εσας θα με παρει μαζι του σε προβα,ετσι για να φυγει η κ@υλα ρε παιδι μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλυτερα μιλα με φιλους, δες και σε μουσικα περιοδικα η ακομα και χρυση ευκαιρια. Το να παιρνεις σβαρνα τα προβαδικα δεν ειναι και το καλλιτερο, εκτος βεβαια αν βρεθεις εκει οποτε κοιτας κι εκει....

 

Καλη τυχη

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα ;D

 

γουσταρω κιολλας και CLASSIC ROCK(λογικα ποιο ευκολο για μπαντα σωστα?)

 

 

ENNOEITΕ!!!!!!!!! ;)

 

 

PLAYLOUD καλα εε πολυ cult μαγαζι!!!! Κ απο ηχο μετραγε!! Ντραπηκα μωρε μη τα κανω θαλασσα κ με κραξουν κ οι φιλοι μου που ξαχνουν αφορμη.. Δε θα ξεχασω το τυπο που το χε(το μαγαζι)

-Γιατι δεν ανεβηκες ρε τελικα να παιξεις;;;

-Ηπια πολλες μπυρες αφεντικο.. (του λεω)

-Τωρα θα πιεις κ πολλες τεκιλες....!!!!!!!!!!!!!!!

 

Χαλαω το thread τωρα αλλα δε θα ξεχασω εναν παλαβο κιθαριστα επαιζε φαληρακι συνηθως χοντρος, καραφλας αμερικανος δεν θυμαμαι ονομα γαμωτο, μα αυτον ειχα παιξει..!!

σου λεει τπτ;;;;;;;

 

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Costas ειναι το αφεντικο (εμεις τον φωναζουμε Questas)

 

ο χοντρος, καραφλος, ανωμαλος κιθαριστας ειναι ο Angelo. μαμω τους παιχτες εεεε?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙΙΙΙΙΙ..!!!!!!! Τον ιδιο λεμε!!!!!! Ολα τα ξερεις ;) ;) !!!!

Καλα δε παιζοτανε το ατομο, θυμαμαι σε ενα μαγαζι που παιξαμε, τη φαση που μου κραταγε ακορντα για να κανω κανα σολο.... πραγματικος ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟΣ... :o :o

Αστεια κατασταση.......

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίδες δηλώνω μεταλλάς κ πραγματικά αυτά που διαβάζω με στεναχωρούν κ εν μέρει με θίγουν. Γιατί σε ένα βαθμό προσβάλλετε την νοημοσύνη μου. Εντάξει θα μου πεις forum είναι κ ο καθένας λέει ότι θέλει...

 

Σεβαστείτε λίγο όμως ότι κάποιοι από μας παίζουμε/γράφουμε κ ακούμε metal.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντας "πιτσιρικάς" (23) για πολλούς εδώ μέσα, ας καταθέσω κι εγώ την άποψή μου, μια και είμαι ΚΑΙ μεταλλάς, άρα προφανώς το χειρότερο χαρτί στην τράπουλα ( ;D)!

 

Έχουν ήδη περάσει 4 χρόνια απ'τη στιγμή που πρωτοσχημάτισα την πρώτη μου "σοβαρή" μπάντα, κι έκτοτε ψάχνω άτομα να τη στελεχώσουν. Τραγούδια γράφω εγώ, και γράφω απ'τις κιθάρες και τα drums μέχρι τις φωνητικές γραμμές. Ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν βρήκα ΕΝΑ άτομο να ενδιαφέρεται πραγματικά για κάτι περαιτέρω του live του σαββατοκύριακου. Ακόμα και με έτοιμα τα τραγούδια δεν μπήκε κανείς στον κόπο να διαβάσει απλά τις παρτιτούρες, και μονίμως σε πρόβες αδιάβαστοι και κλάιν μάιν - και το θέτω πολύ ήπια αυτό.

 

Που λέτε λοιπόν, μέσα σ'αυτά τα 4 χρόνια, έχουν περάσει απ'την "μπάντα" ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ άτομα, αλλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε για παραπάνω από μια πρόβα. Και πριν αρχίσουμε τη συζήτηση περί του υλικού μου, να πώ πως απ'την αρχή άκουσαν το υλικό, και οι πρώτες πρόβες ήταν σε διάφορες διασκευές του είδους που παίζουμε. Ε, το περισσότερο που κράτησαν ΟΛΟΙ ήταν 3 πρόβες, και πολλά λέω.

 

Πέραν αυτού, εκτός της ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ έλλειψης ενδιαφέροντος, μια και σε καμιά περίπτωση δεν είχαμε ένα γρήγορο live σκοπό στη μπάντα, πέτυχα και ΑΠΕΙΡΑ άτομα που πραγματικά δεν είχαν ιδέα τι ήταν αυτό που θα παίζανε, πως θα το παίζανε, και πως να βαράνε μια πέμπτη στην κιθάρα.

 

Για τους παραπάνω λόγους λοιπόν, αλλά και για άλλους, αποφασίσαμε (εγώ και η τραγουδίστρια που πλέον αποτελούμε μόνοι μας τη μπάντα), να φύγουμε έξω, μια και ήδη έχει υπάρξει ενδιαφερόν, καθώς και ένα γενικό φως στον ορίζοντα - και ούτως ή άλλως θα το κάναμε κάποια στιγμή.

 

Όλα τα παραπάνω για να καταλήξω λοιπόν στο εξής συμπέρασμα. Είτε metal παίζεις, είτε δημοτικά, οι πλειοψηφία των διαθέσιμων μουσικών είναι απλά είτε υπερβολικά τεμπέληδες και ζαμανφουτίστες (για να μην το θέσω αλλιώς), και το μοναδικό ενδιαφέρον τους σε μια μπάντα είναι το live και το να "σκοράρουν" με καμιά γκομενίτσα μετά απ'αυτό. Αυτό κυρίως για τους +-25. Οι μεγαλύτεροι απλά δεν είναι διαθέσιμοι λόγω εργασίας, οικογένειας κλπ. Οι 20 και κάτω είναι απλά τα μυαλά στα κάγκελα. Πραγματικά απορούσα μέχρι ένα σημείο, αλλά από κεί και πέρα πιστεύω το'πιασα το παραμύθι, κι απλά δεν ασχολούμαι άλλο.

 

Όπως και να'χει, that's my 2.35 cents, και να με συμπαθάτε για το μακροσκελές και ίσως κουραστικό post.

 

 

 

 

 

Κάτι τελευταίο μόνο, πραγματικά εύχομαι σε όλους όσους ψάχνονται ν'ασχοληθούν σοβαρά να βρούν αυτό που θέλουν... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλο σας προβλημα ειναι οτι...προσπαθειτε να κανετε μπαντα με ανθρωπους που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ σας.

 

Οι μονες μπαντες που μπορουν να εχουν μελον ειναι οι μπαντες που ΑΠΟ ΠΑΡΕΕΣ ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ σε μπαντες  ή αλλοιως κατα το πανκ δογμα "πρωτα φτιαχνουμε τη μπαντα με ατομα που γουσταρουμε και μετα μαθαινουμε να ...παιζουμε" ;D

 

 

 

+άπειρο.

 

υ.γ.1 κοίτα να δεις που αρχίζω και σε συμπαθώ.(πράγμα δύστυχο για μένα το μονόχνοτο και αντιπαθητικό).

υ.γ.2 earendil είσαι γίγαντας. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aback δεν αντεξα να μην το πω!!!! εβαλες την απιστευτικη φωτο που φαινεται η μιση αφανα σου κ λιγο απο το ποστερ με τον κιθαριαρη...... respect!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aback δεν αντεξα να μην το πω!!!! εβαλες την απιστευτικη φωτο που φαινεται η μιση αφανα σου κ λιγο απο το ποστερ με τον κιθαριαρη...... respect!

;D

 

σου αφιερώνω ένα πλατύ χαμόγελο, χάριν του διακοσιοστού μηνύματος, το οποίο με διακρίνει ως member στο φόρουμ. κουράστηκα για να το αποκτήσω. (κατά το παλαιό ανεκτίμητης αξίας άσμα). thnx noiz.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου